Slovan vydoloval výhru v predĺžení!

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava uzavreli domácu sériu zápasov výhrou nad Dinamom Riga.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Riga 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 46. Bartovič (Barker), 49. Kašpar (Nagy, Miklík), 65. Tičar (Starosta) - 35. Darzinš, 54. M. Redlihs (Sestito, K. Redlihs). Rozhodovali: Beľajev, Buturlin - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7577 divákov.

Slovan Bratislava: Brust - Švarný, Starosta, Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Kozák - Jeglič, Tičar, Nagy – Kašpar, Nedorost, Miklík – Šťastný, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák
Dinamo Riga: Eriksson – Galvinš, Kundrátek, K. Redlihs, Seigo, Jerovejevs, Sotnieks – M. Redlihs, Sestito, Meija – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Bukarts, Berzinš, Indrašis – Leino, Schütz, Darzinš - Locans

Po pomalšom rozbehu oboch tímov si prvú vážnejšiu šancu vypracovali hostia. Po akcii tretieho útoku sa dostal na pravom kruhu k puku Berzinš a švihom preveril Brusta, ktorý puk ukryl do lapačky. V 11. minúte domáca obrana neustrážila Darzinša, ktorý prešiel stredom do útočného pásma, ale sám pred Brustom netrafil bránku. V 13. minúte pohrozili aj "belasí". Lušňákova strela Erikssonovi vypadla, krídelník štvrtej formácie sa cez dvoch obrancov dostal k dorážke, ale gól z toho nebol.
Následne sa dostal do šance aj Skalický, ale ani on proti brankárovi hostí nepochodil.

Slovan potom ubránil prvú presilovku hostí v zápase a v závere mohol ísť do vedenia. Nagyovu prudkú strelu Eriksson iba vyrazil pred seba, tam bol pripravený Jeglič, no v stopercentnej šanci trafil iba žŕdku.

Nerozhodný stav zlomil až v 35. minúte Darzinš, ktorý sa presadil presnou strelou švihom. Slovanu sa podarilo odpovedať v tretej tretine. Prvý gól Šťastného rozhodcovia neuznali, no už o minútu tečoval Barkerovu strelu Bartovič a bolo vyrovnané. V 49. minúte pridal druhý zásah Kašpar a domáci tak otočili stretnutie vo svoj prospech. Skóre sa však opäť menilo v 54. minúte po góle M. Redlihsa a tak duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe domácich Tičar.