Slovan víťazne aj v Záhrebe!

0 0

HC SLOVAN Bratislava zdolal Medveščak Záhreb 3:2 po predĺžení a na prvom tripe zostal neporazený!

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 2:3pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Genoway (Hedberg, Larkin), 60. Kvapil – 2. Viedenský (Barker, Bartovič), 5. Jeglič (Barker), 63. Starosta (Kašpar)

Medveščak: Krošelj – Mäntylä (A), Gysbers, Morrisonn, Kinrade, Katic, Larkin, Deutsch, Jurčina – Smoleňák (A), Mertl, Kvapil – Giliati, Brule, Bjorkstrand – Hedberg, Genoway, Jämtin – Glumac (C), Zanoski
HC SLOVAN: Brust  – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Kozák, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový (C), Viedenský, Bartovič (A) – Skalický, Lušňák, Skokan

Slovanisti vstúpili do záverečného zápasu na prvom výjazde sezóny vo veľkom štýle. Už v druhej minúte sa naši hráči usadili v pásme a delovku Barkera usmernil za chrbát Krošelja Marek Viedenský – 0:1. Domáci si potom po faule Lužu zahrali presilovú hru, no inkasovali v nej druhý gól. Najskôr v nájazde neuspel Tičar, no o pár sekúnd neskôr sa k puku dostal Jeglič a strelou švihom rozradostil desiatky fanúšikov Slovana v Záhrebe.  V šiestej minúte sa domácim podarilo využiť chybu belasých v strednom pásme a Genoway prestrelil Brusta – 1:2. Medveščak mohol vyrovnať po práci Glumaca, no Brust vytiahol bravúrny zákrok.

Druhá tretina priniesla pre fanúšika atrakívny hokej, oba tímy sa snažili o ofenzívu a hra sa prelievala zo strany na stranu. V 24. minúte neprekonal Brusta ani na dvakrát dotieravý Brule. Z protiútoku sa rútil sám na bránu Bartovič, puk poslal len do Koršelja. Domáci ponúkli rovnakú šancu Skalickému, blafák mu však nevyšiel. Najväčšiu šancu spálil Nagy, ktorý zakončoval do lapačky brankára Medveščaku. Tridsiataštvrtá minúta priniesla ďalší zákrok Barryho Brusta, po ktorom puk odskákal za bránu popri ľavej žrdi.

Prvú vážnu šancu v treťom dejstve mal po prihrávke Viedenského Lukáš Kašpar, no v koncovke trafil opäť len Krošelja. Slovinský brankár v službách Záhrebu si poradil aj so strelou Nagya a následnou dorážkou Filipa Nováka. Slovan výborne bránil a Medvešča nepúšťal do vyložených príležitostí. Záverečné minúty priniesli po chybe Brusta jedinú šancu domácich, ktorú potrestal 28 sekúnd pred koncom Kvapil a poslal zápas do predĺženia.

Slovan bol v predĺžení aktívnejší a o zisku našich dvoch bodov rozhodol Tomáš Starosta!

Miloš Říha: Vedeli sme, že Medveščak doma neprehráva, navyše mali dva dni voľna počítali sme s tým, že na nás vletia. Podarilo sa nám aktívnou obranou streliť dva góly, tým sme sa ukľudnili a hrali svoju hru. V druhej tretine bolo množstvo vylúčení, štvrtá päťka moc nehrala. V tretej tretine sme hrali na brejky, bolo ich mnoho, bohužial v situácii dva na jedna sme góli nedali. Sme radi za dva body, a tiež za to, že po chybe v závere sa mužstvo otriaslo a zvíťazilo. Máme sa za sebou výborný výjazd,trikrát sme zvíťazili, sme veľmi spokojní s prácou mužstva, so ziskom až ôsmych bodov.