Slovan v pondelok o postup

0 0

Po piatkovej tesnej prehre v úvodnom zápase Kvalifikačného kola Pohára nádeje s Dinamom Minsk 0:1, privítame bieloruský tím v odvetnom stretnutí v pondelok o 19:00 v SLOVNAFT Arene.

V Bobrujsku, kde sa odohralo piatkové stretnutie pre vyťaženosť modernej Minsk Areny sa hral vyrovnaný zápas. Domáci išli do vedenia v prvej tretine, keď sa presadil Drozd. Belasí mali v ostatnom priebehu zápasu niekoľko možností na vyrovnanie, no gólman Milchakov nepustil za chrbát ani jeden puk a Minsk tak získal z prvého zápasu tri body po futbalovom výsledku 1:0.

Pre Slovan však nič nie je stratené a v domácom prostredí môže napriek prehre rozhodnúť o postupe do štvrťfinále Pohára nádeje. Čadoví zverenci budú musieť Minsk poraziť v riadnom hracom čase a následne aj v predĺžení resp. v samostatných nájazdoch. V prípade, že zápas skonči v riadnom hracom čase nerozhodne, do ďalšieho kola postúpi náš súper.

Slovanisti sa však tesne po piatkovom zápase netajili tým, že sezónu končiť v pondelok nechcú. „Urobíme všetko pre to, aby sme doma konečne vyhrali v riadnom hracom čase," povedal Branko Radivojevič, ktorého doplnil Michal Vondrka: Samozrejme, chceme ísť v pohári ďalej, doma pre to musíme urobiť všetko, už aj kvôli naším divákom. Skončiť sezónu po tomto dvojzápase rozhodne nechceme."

Slovanisti si budú musieť dať opäť pozor na výborného Alexeja Kalužného, ktorý je najproduktívnejším hráčom Minska s 26 bodmi. Práve Kalužnij spolu s Materuchinom a Stasom patrili v prvom zápase k najakatívnejším na ľade. Z Pokovičovho tímu netreba zabúdať ani na Slováka Tomáša Surového, či piliere obrany Lukáša Krajíčka a Richarda Lintnera.

Prídťe aj VY v pondelok o 19:00 do SLOVNAFT Areny a povbuďte Slovan v boji o postup do štvrťfinále turnaja! Vstupenky na zápas si zakúpite TU. Držitelia permanentiek "HC SLOVAN – KHL 2013/2014" majú vstup na tento zápas v cene permanentky.