Dnes proti štvrtému Donbassu Doneck

0 0

Zverenci trénera Čadu pokračujú v piatok v záverečnej domácej sérii. Do Bratislavy tentoraz zavíta ukrajinský Donbass Doneck, úvodné buly je na programe o 19:00.

Po olympijskej prestávke nadviazali belasí na úspešné výsledky z konca januára! V dramatickom súboji s Dinamom Minsk sme po góloch Radivojeviča a Šatana dvakrát vyhrávali, ale súper dokázal zakaždým vyrovnať. V úvode záverečnej tretiny sa dokonca ujal vedenia. Ani on si ho však neudržal, štyri minúty pred koncom vyrovnal Ölvecký na 3:3. V predĺžení gól nepadol, a tak sa o víťazovi rozhodovalo až v nájazdoch. V nich zisk dôležitého druhého bodu pre HC SLOVAN zariadil Štajnoch.

Naším ďalším súperom je Donbass Doneck. Ukrajinský tím už má postup do play-off istý, pred štartom vyraďovacích bojov by si chcel ešte vylepšiť svoju pozíciu. Aktuálne má na konte 90 bodov za 32 víťazstiev a 19 prehier, v Západnej konferencii mu patrí 4. priečka. Vďačí za to najmä prepracovanej defenzíve. V doterajšom priebehu sezóny inkasoval iba 96 gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých tímov v lige. Prvý zápas po zimných hrách odohral Doneck v Prahe. Na pražský Lev nestačil a podľahol mu jednoznačne 1:4.

Produktivite Donbassu kraľuje Lukáš Kašpar. Český útočník nazbieral v 46 zápasoch už 36 bodov a so 16 gólmi je zároveň aj najlepším strelcom mužstva. Darí sa aj jeho krajanovi Václavovi Nedorostovi. Ten má na konte 22 bodov (13+9). Hranicu 30 bodov pokoril aj Maxim Jakucenja. Ruský forvard strelil 13 gólov a pripísal si aj 17 asistencií.

Obranu Donecku tiež dirigujú legionári. Najvyťaženejším hráčom ukrajinského mužstva je Clay Wilson. Americký bek trávi na ľade v priemer takmer 22 minút. V kanadskom bodovaní je tiež lídrom defenzívy, získal 22 bodov (7+15). V čase strávenom na ľade aj v produktivite mu na chrbát dýcha Peter Podhradský. Slovenský obranca, ktorý v minulosti pôsobil aj v HC SLOVAN, odohrá v zápase priemerne 21 minút. Na svojom konte má 21 bodov (5+16).

V bráne nášho najbližšieho rivala je v aktuálnej sezóne jednotkou Michael Leighton. Kanadský gólman nastúpil až v 40 zápasoch, päťkrát si udržal čisté konto a úspešnosť jeho zákrokov sa pohybuje okolo 93%. V poslednom čase však čoraz viac priestoru dostáva jeho náhradník Ján Laco. Ten v tomto ročníku odohral zatiaľ 13 duelov. Slovenský brankár síce v stredu začal súboj s pražským Levom na lavičke, ale už po piatich minútach a dvoch inkasovaných góloch nahradil svojho rivala. S najväčšou pravdepodobnosťou sa preto do bránkoviska postaví aj v Bratislave.

V ukrajinskom Donecku sme v septembri odohrali prvý zápas tohto ročníka. Súper nám síce odskočil o dva góly, ale zásluhou Daňa a Bartoviča sme vyrovnali. V závere zápasu však domáci dvomi presnými zásahmi strhli víťazstvo (4:2) na svoju stranu.

Dnešný zápas proti Donbassu Doneck so začiatkom o 19:00 je už vypredaný.