Slovan úspešný aj v Podolsku

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava dokázali na tripe bodovať aj v treťom zápase. Viťaz Podolsk sme zdolali 2:1 po nájazdoch.

Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Góly: 46. Ivanov (Kokšarov, Koroľov) – 35. Bakoš (J. Brejčák, Šťastný), rozhod. nájazd Šatan

Viťaz: Backlund – Porseland, Berďukov, Seleznjov, Golovkov, Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov – Soloduchin, Šitikov, Cibák – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Koroľov, Kousal, Ivanov – Vasiliev, Šackij, Kudinov
HC SLOVAN Bratislava:  Janus – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, Luža, Daňo – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), J. Mikúš, Miklík – Ölvecký (A), Bližňák (A), Kukumberg – T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Slovan sa už po štyroch minútach musel brániť presilovej hre po faule Brejčáka. V početnej výhode vytiahol najskôr Jaro Janus skvelý zákrok pri veľkej šanci Afinogenova a o pár sekúnd vychytal aj dorážku Golovkova. Domáci tlačili aj v hre päť na päť, do hrude nášho gólmana napálil puk Ivanov, Janus zneškodnil aj pokus Kousala. Viťaz mal síce územnú prevahu aj v ďalších minútach, no do vyložených šancí ho dobre brániaci Slovanisti nepúšťali. V 18. minúte vynikol Janus azda pri najväčšj šanci domácich, keď si poradil so zblízka strieľajúcim Koroľovom.

Bez práce nezostal Janus ani na začiatku druhého dejstva. V tretej minúte vytesnil betónom strelu Ziazova a o minútu neskôr ramenom vytlačil gólovú šancu Koroľova. V prvej väčšej šanci Slovana bol v 27. minúte Šatan, ktorého bekhend tesne minul Backlundovu bránu. Viťaz bol opäť blízko strelenia gólu po faule Kukumberga, no v presilovke pri Makajevovej strele opäť vynikol Janus. Slovan sa v druhej tretine ubránil aj presilovej hre o dvoch hráčov. V 35. minúte nabil Šťastný Brejčákovi, Backlund jeho strelu len vyrazil a najlepšie sa v priestore pred bránou zorientoval Bakoš, ktorý otvoril skóre – 0:1.

Slovan sa prvej presilovky dočkal v 42. minúte, naši hráči s ňou ale nenaložili ideálne a Viťaz sa s prehľadom ubránil. Domácim sa podarilo vyrovnať v 45. minúte, keď strieľaná prihrávkou trafil Koroľov korčulu Ivanova a od nej doskackal puk do siete - 1:1. Vyrovnávajúcim gólom sa zrýchlilo aj tempo hry, druhý gól mohol pridať štvrtý útok, ale Šťastný namiesto strely zvolil ešte prihrávku na Bakoša, ktorý na puk už nedosiahol. Šance Slovana zostali nevyužité aj v presilovke šesť minút pred koncom riadneho hracieho času. Keďže Šatan s Hudáčkom neuspeli ani v úniku dva na jedna v Podolsku sa muselo predlžovať.

V ňom bol Slovan lepším tímom, no Backlunda neprekonal Miklík ani Bartovič, a tak o tom kto získa druhý bod museli rozhodnúť samostatné nájazdy. O víťazstve Slovana rozhodli gólmi v nájazdoch Bartovič, Šatan a Štajnoch Slovan tiež podržal Janus - ten zlikvidoval dva nájazdy Viťaza.

Rostislav Čada: V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bolo výsledkom dvoch predošlých ťažkých zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernnou dicpiplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Výsledok sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine vyrovnať. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach a preto odvážame dva body.