Slovan ukončil trip prehrou v Omsku

0 0

Hokejisti Avangardu Omsk zdolali Slovan 4:2 a vrátili mu prehru spred deviatich dní.

Avangard Omsk – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (2:0. 2:0, 0:2)

Góly: 13. Kurjanov (Ljamin.), 20. Kuljaš (Kurjanov), 22. Baranka (Popov), 35. Popov (Kosticyn) – 48. Netík (Bartovič), 56. Bakoš (Sersen)

Kompletné štatistiky TU.

Avangard Omsk: Kostin – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Sjomin, Kazakov, Kosticyn – Ružička, Popov, Perežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Žerebcov, Kalinin, Berdnikov.
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sersen, Škoula, Bartovič, Bližňák, Netík – Mihálik, Štajnoch, Radivojevič, Ölvecký, Miklík – Mojžíš, Brejčák, Hudáček, Kukumberg, Bakoš – Kutlák, Daňo, Matoušek, Šťastný, T. Mikúš

Oba tímy si hneď na začiatku prvej tretiny zahrali presilové hry, no brankári sa výraznejšie nezapotili. Domáci tesne po návrate Kurjanova prvýkrát rozvlnili sieť, no pre atak na gólmana Janusa gól našťastie pre nás neplatil. Avangard zatlačil Slovan v presilovej hre po faule Škoulu. Janus však zlikvidoval všetky šance domácich, i tú najväčšiu Ivanova. Avangardu sa napokon podarilo využiť tretiu početnú výhodu, keď Janusa z bezprostrednej blízkosti prekonal bekhendom Kurjanov. Slovan mohol vyrovnať pri veľkej šanci Daňa, či Bartoviča, tomu pri nájazde nevyšlo zakončenie bekhendom. Říhovi zverenci sa osem sekúnd pred koncom prvej časti po vyšachovaní obrany a zakončení Širokova tešili z druhého gólu – 2:0.

V 22. minúte napriahol od modrej čiary Ivan Baranka a jeho delovka skončila až za Janusom – 3:0. O dve minúte si Janus poradil s nebezpečnou strelou ďalšieho Slováka v drese Avangardu Štefana Rúžičku. Počas presilovky Avangardu v 27. minúte vychytal Rúžičku v obrovskej šanci znovu Janus. Avangard si v druhej tretine vytvoril obrovský tlak z čoho vyplynuli ďalšie vylúčenia na našej strane. Jedno z nich využil v 35. minúte Popov, ktorý poslal puk poľahky do prázdnej brány - 4:0.

Aj napriek nepriaznivému stavu hráči Slovana na ľade Omsku neskladali zbrane. V 46. minúte si Čadovi zverenci zahrali presilovú hru a po krížnej prihrávke Hudáčka sa takmer trafil Miklík. Ohroziť bránu Kostina sa pokúšal tiež Tomáš Mikúš. Gól sa Slovanu podarilo streliť v 49. minúte, keď Bartovič skvele naservíroval Netíkovi a ten strelou do ľavého horného rohu nedal domácemu gólmanovi žiadnu šancu - 4:1. Pár minút po góle sa začalo na ľade iskriť, domácim rozdali niekoľko rán Sigalet a tiež Daňo. V ďalšej presilovke Slovanu opečiatkoval Michal Sersen ľavú žrď Kostinovej svätyne. Štyri minúty pred koncom sa natlačil do obranného pásma Avangardu Bakoš a švihom prestrelil Kostina - 4:2. V závere zápasu Slovan napriek zlepšenému výkonu ďalší gól nepridal a posledný zápas na tripe zakončil prehrou.

Rostislav Čada: My máme ako mužstvo veľmi úzky káder. Počas asociačnej prestávky sme mali v reprezentáciach sedem hráčov. Napriek tomu sme v prvých štyroch zápasoch doma trikrát vyhrali a podarilo sa nám bodovať tiež v Jugre. Bohužial v zápasoch na tripe sme stratili troch hráčov základnej zostavy z dôvodu zranenia. V zápasoh nám chýbal pohyb, silový prejav. Dnes sme dosť bojovali, výborný výkon podal gólman Janus. Napriek tomu odchádzame porazení 4:2.