Slovan ťahal za kratší koniec

0 0

Avangard Omsk dokázal vždy opovedať na góly belasých.

Avangard Omsk – HC SLOVAN Bratislava 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 9. Lemťugov (Dervuk, Paršin), 13. Perežogin (Erat, Piankov), 24. Paršin (Širokov, Zubov), 35. Pianov, 47. Perežogin (Erat, Kempný) – 35. Kašpar (Nedorost), 42. Miklík (Surový, Bartovič), 51. Skokan (Starosta)

Avangard Omsk: Furch – Kempný, N. Gluchov, Ahnelöv, Kuľaš, Alexandrov, Dervuk, Vasiliev, Kulik – Zubov (C), Širokov, Paršin – Erat, Pianov, Perežogin – Černikov, Petrov, Lemťugov – Manukian, Fiščenko, Lauta
HC SLOVAN:  Brust – Starosta, Višňovský, Valach, Mihalik, Sersen (A), Barker, Švarný – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Bartovič (A), Surový (C), Miklík – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Skalický, Lušňák, Skokan

Slovan si svojou aktivtou v úvodných sekundách zápasu vynútil mierny tlak, z ktorého pramenil prvý faul domácich. Presilovku zahrali naši hráči zle a Furcha v bráne neohrozili. Avangard postupne vyrovnal hru a začal sa viac dostávať do obranného pásma Slovanu. V 9. minúte sa šikovne spoza brány dostal pred Brusta Lemťugov a zblízka otvoril skóre zápasu – 1:0. O tri minúty neskôr sa v obrannom pásme usadila prvá formácia Omska, Erat s veľkým prehľadom našiel medzikruhmi Perežogina, ktorý po medzi betóny Brusta zvýšil na 2:0. V posledných sekundách sa pred bránu predieral Černykov, dobre zasiahol Ivan Švarný.

Z druhej časti ubeli len tri minúty, Avangard sa dostal do brejku dva na jedna a po peknej kombinácii zakončil do prázdnej brány Denis Paršin. Slovan mal potom niekoľko svetlých okamihov, Viedenského strele chýbala väčšia razancia a keď už Jeglič dopravil puk do siete, rozhodcovia ho pre kopnutie nohou neuznali. Naši hráči sa napokon radovali v 35. minúte, vo vlastnom oslabení unikol Kašpar a po ľade prekonal Furcha. Na nešťastie pre nás domáci ihneď odpovedali, za Brusta prepadol poskakujúci puk od Pianova.

Slovanisti v tretej tretine vyleteli na domácich a už po 100 sekundách nabil Tomáš Surový Michelovi Miklíkovi, ktorý bombou do hornej časti brány nedal Furchovi žiadnu šancu - 4:2. V 47. minúte najskôr domáci brankár zmaril príležitosť Roka Tičara a na druhej strane sa po spolupráci Kempný - Erat radoval z druhého gólu v zápase Alexander Perežogin. HC SLOVAN o štyri minúty opäť korigoval skóre, strelu Tomáša Starosta usmernil presnýcm tečom do brány Dávid Skokan. Šance na štvrtý gól prišli v presilovej hre, no strely Mihalika, Surového a Valacha za Furchom neskončili.

Miloš Říha: Z našej strany to bol najhorší zápas, ktorý sme odohrali vonku v tomto ročníku.