Slovan si z Trenčína vezie tri body!

0 0

Belasí rozhodli o osude zápasu už v prvej tretine.

V prvej tretine sa hra nerozvinula do potrebného tempa, akcie na oboch stranách boli nedôrazne zakončované. Domácim sa nedarilo v ofenzíve výrazne pritlačiť súpera, hostia vyrážali do protiútokov a pomerne ľahko sa ujali dvojgólového vedenia. V 13. min sa po vhadzovaní predral k bránke L. Hudáček a blafákom prekonal Hiadlovskeho. V 18. min po rýchlej kombinácii blízko pred bránkou usmernil puk do siete Šatan

Domáci sa zmohli na poriadnu odpoveď až v polovici zápasu počas presilovky o dvoch hráčov. R. Tvrdoň spomedzi kruhov zakončil obliehanie bratislavskej bránky a dosiahol kontaktný gól. Ďalšia snaha Trenčína narážala na súperovu kontaktnosť, ale stretnutie aspoň dostalo potrebnú iskru a spád, pribudlo viac osobných súbojov i nervozity. V 35. min mali takmer minútu výhodu dvojnásobnej presilovky aj hostia a krátko po návrate prvého z vylúčených Lipiansky do odkrytej bránky po preťažení trenčianskej obrany vrátil Bratislavčanom dvojgólový náskok. V 39. min hosťujúci Bakoš nepremenil trestné strieľanie.

V 48. min rozhodca neuznal gól Dukly, pretože príliš skoro prerušil skrumáž pred bránkou, búrku nevôle v domácich radoch vyvolalo aj niekoľko ďalších sporných neodpískaných súbojov. Hostia však skúsene a trpezlivo odolávali neutíchajúcej snahe Trenčína o zvrat, domáci však zo svojej iniciatívy nedokázali nič vyťažiť, pretože Slovan svoje víťazstvo ustrážil.

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 30. R. Tvrdoň (A. Šťastný) - 13. L. Hudáček (Preissinger, Kukumberg), 18. Šatan (D. Skokan, Lipiansky), 36. Lipiansky (Švarný, Kukumberg) Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Lauff - M. Novák, Valach, 3410 divákov

Trenčín: Hiadlovský (21. Kováč) - Štindl, Gabriš, Martin Chovan, Trefný, E. Bednár, Bobček - Tybor, A. Šťastný, R. Tvrdoň, od 41. min Habšuda - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - M. Filo, P. Kopecký, T. Melichárek - T. Radulay, M. Daňo, Koložváry
Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preissinger, Kukumberg, L. Hudáček - Šatan, Lipiansky, M. Bakoš - M. Bartánus, Bulík, D. Skokan - J. Cíger, D. Buc, M. Sloboda

Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Trenčína): "V prvej tretine sme dostali dva úplne zbytočné a lacné góly a takýto náskok si skúsené mužstvo akým Slovan je, dokáže umnou hrou postrážiť. Navyše po kontaktnom góle prišiel opäť zbytočný faul z našej strany a v následnom oslabení sme dostali ďalší gól. Hoci sa naše mužstvo snažilo a chlapci bojovali, opäť sa ukázal rozdiel v hernej kvalite medzi týmito dvoma súpermi. Budeme musieť náš káder posilniť, pretože v opačnom prípade môžeme mať veľké problémy."
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Prvú tretinu sme odohrali excelentne, vytvorili sme si nej dvojgólový náskok, čo rozhodlo o našom víťazstve. Ďalší priebeh zápasu už bol vyrovnanejší a hral sa atraktívny hokej. Nechali sme sa príliš často vylučovať a to nás občas vyhodilo z rytmu ale nakoniec sme tento náročný zápas dotiahli do víťazného konca."