Slovan s tretím víťazstvom v European Trophy!

0 0

Belasí porazili švédskkeho súpera na nulu.VIDEO: Highlight zo stretnutia

Belasí porazili švédskkeho súpera na nulu.

Ani v treťom zápase turnaja European Trophy nenašli hráči HC Slovan Bratislava premožiteľa. Severský trojzápasový blok zkončili stretnutím so švédskym tímom Linköpings HC a po výbornom výkone v tretej tretine vybojovali cenné víťazstvo 3:0. Prvá a druhá tretina nepriniesla žiaden gól, pričom najmä v závere druhého dejstva mali k nemu bližšie Švédi, ktorí si vytvorili veľký tlak. V tretej už kraľovali belasí, ktorým sa v 44. minúte podarilo streliť prvý gól - Roman Kukumberg našiel spoza brány Petra Frühaufa a ten s prvej prestrelil fínskeho reprezentanta Fredrika Norrenu. Už o tri minúty sa tešil Libor Hudáček, ktorý si spoza brány nakorčuľoval pred súperovho brankára a na dvakrát skóroval. Belasé víťazstvo vyšperkoval Dávid Skokan, ktorý sa akrobatickým spôsobom predral cez dvoch obrancov a vychutnal si aj gólmana Linköpingu. V závere sa Švédi odhodlali k power play, po niekoľkých šarvátkach hrali dokonca presilovku šiestich na troch, Slovan ale výsledok ubránil a Braňo Konrád vychytal čisté konto.

HC Slovan Bratislava - Linköpings HC 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 44. Peter Frühauf (Kukumberg, M. Hudec), 47. Libor Hudáček (Macho), 52. Dávid Skokan