Slovan s prvým víťazstvom v European Trophy!

0 0

Belasí zdolali Kuopio po samostatných nájazdoch, tréner Mikeš spokojný.

Prvú ostrú skúšku pred sezónou 2011/2012 majú hráči HC Slovan Bratslava za sebou. V úvodnom stretnutí turnaja European Trophy si zmerali sily s fínskym tímom KalPa Kouopio a po víťazstve 2:1 po samostatných nájazdoch si pripísali prvé body do tabuľky prestížneho letného turnaja. Fínski hokejisti mali počas celého zápasu prevahu, hrali s vysokým nasadením a obdivuhodne korčuľovali. Slovan sa snažil hrať zodpovedne v obrane a ohrozovať bránku severeanov z rýchlych brejkov. Prvú stopercennú šancu belasých mal Libor Hudáček, ktorý na súperovej modrej čiare získal po zaváhaní fínskej obrany puk, rútil sa sám na brankára a obranca hostí ho nedovolne zastavil. Nariadené tretsné strieľanie ale nepremenil.

Úvodný gól stretnutia dosiahol v 16. minúte Salminen, ktorý vycvičil celú útočnú päťku slovanistov a nekompromisne zakončil. Fínski hráči si vypracovali množstvo ďalších šancí, výborne však zachytal Braňo Konrád. Druhá tretina zmenu skóre nepriniesla, do poslednej nastúpili belasí s väčšou aktivitou a jasným cieľom vyrovnať. Po úvodnom tlaku však opäť prebrali iniciatívu severania a pred slovanistickou bránkou niekoľkokrát poriadne zavarili. V 57. minúte sa bratislavskí fanúšikovia dočkali vyrovnania, keď si na ľavej strane dobre podržal puk Dávid Skokan, zbavil sa brániaceho hráča a vystrelil. Brankár Ahonen puk vyrazil iba pred seba, kde bol dobre postavený Miro Preisinger a skóroval do odkrytej brány. Predĺženie skončilo bez gólov, v samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve Slovana strelou pod hornú žŕdku Mišo Macho.

Zápas nedohral pre zranenie členka Jožko Balej, Dávid Buc vyzliekol výstroj už po rozcvičke, pretože mal problémy s bolesťou chrbta. Obranca Lukáš Kozák má tiež menšie zdravotné problémy, najhoršie je momentálne na tom Lukáš Bohunický, ktorého počas tréningu zasiahol puk do tváre.

Štefan Mikeš (tréner HC Slovan Bratislava): Bol to moderný, rýchly, skvelý hokej. Už pred zápasom sme vedeli, že Fíni budú korčuliarsky dominovať a hráči na to boli pripravení. My sme sa snažili hrať efektívne, čo sa nám nakoniec podarilo a som spokojný, že sme zápas dotiahli do víťazného konca.

HC Slovan Bratislava - KalPa Kuopio 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 57. Preisinger (Skokan, Lipiansky), rozhodujúci sam. nájazd Macho - 16. Salminen (Kiiskinen)