Slovan proti Admiralu málo efektívny

0 0

HC SLOVAN Bratislava strelil zo 40 striel len jeden gól a Vladivostoku podľahol 1:6.

HC SLOVAN Bratislava - Admiral Vladivostok 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Góly: 26. Bližňák (Bartovič, Mojžíš) - 9. Gynge (Pyett, Schütz), 39. Gynge (Osipov, Bergfors), 46. Bortnikov (Drugov), 57. Ugarov (Hodgman, I. Zubov), 57. Bergfors (Schütz, Gynge), 60. Bortnikov (Osipov, Barbašev) Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Kiseľov - Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy
HC SLOVAN:
Janus - Škoula, Sigalet, Mojžíš, V. Mihálik, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - M. Bakoš, A. Šťastný, T. Mikúš
Vladivostok: Ivannikov - Pyett, Vorobiov, Commodore, Osipov, Zemčionok, Ternavskij - Hodgman, I. Zubov, Bortnikov - Gynge, Schütz, Bergfors - Gračiov, Nikitenko, Ugarov - K. Sokolov, Drugov, Barbašev

"Belasí" začali aktívne a už v 3. min prenikol do útočného pásma Miklík, ktorého hosťujúca defenzíva faulovala. Rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, Šatan ho však nepremenil. Na opačnej strane schoval Janus puk do svojej lapačky pri pokuse I. Zubova. Skóre stretnutia otvoril v 9. min Gynge, ktorý pohotovo zareagoval na Janusom vyrazenú strelu Pyetta - 0:1. Druhý gól Admiralu mal na hokejke Bergfors, no domáci gólman tentokrát nezaváhal. Pred prvou sirénou pri snahe vyrovnať neuspeli J. Mikúš ani Ölvecký, Sigalet trafil v presilovke žŕdku bránky Ivannikova.

Gólu domáceho kolektívu sa diváci dočkali až v 26. min, akciu po osi Mojžíš - Bartovič úspešne zakončil Bližňák - 1:1. Pred bránkou súpera v 32. min neuspeli postupne Radivojevič, L. Hudáček ani Šatan, Janus potom s prehľadom vyriešil neprehľadnú sitáciu s pokusmi Schütza a Bergforsa. Druhý presný zásah dosiahol Admiral Vladivostok 76 sekúnd pred koncom II. tretiny - presilovková delovka Osipova sa od zadného mantinelu odrazila ku Gyngemu a švédsky krídelník nemal problémy poslať puk do bránky - 1:2.

V 46. min predviedol sólovú akciu hosťujúci Bortnikov a popri Janusovi upravil na 1:3 z pohľadu Slovana. Vzápätí sa pred Ivannikova predral Ölvecký, ale gólman súpera ukryl puk vo svojej lapačke. Janus potom urobil za svojou bránkou veľkú chybu, no Bortnikov minul v stopercentnej šanci. V 52. min nepochodil Šatan spomedzi kruhov a neskôr ani V. Mihálik a L. Hudáček. Hostia v 57. min zvýšili na 4:1 Ugarovom, o 31 sekúnd neskôr na 5:1 Bergforsom a definitívnu podobu výsledku dal v presilovke v poslednej minúte Bortnikov.

Rostislav Čada: "Výsledok vyzerá hrozivo, ale tri góly sme dostali v posledných troch minútach. Dôležitým momentom bolo veľmi zaujímavé vylúčenie Miklíka v závere II. tretiny, počas presilovky dal súper gól na 2:1. Musím povedať, že Vladivostok hral veľmi dôrazne a my sme sa veľmi ťažko v týchto súbojoch presadzovali. Doplním, že hostia boli veľmi efektívni."