Slovan olúpil Dynamo o všetky body!

0 0

HC SLOVAN Bratislava zdolal Dynamo Moskva na jeho ľade 2:1.

Dynamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 28. Robinson (Karsums) – 16. Kašpar (Barker), 26. Mihalik (Kozák, Bartovič)

Dynamo: Lazušin (Serebriakov) – Mironov, Višnevský, Hietanen, Robinson, Barancev, Osipov, A. Volkov – Kokarev, Gorovikov (A), Pestuško – Karsums, Cvetkov (A), Karpov – Galimov, K. Volkov, Babenko (C) – Avcin, Dugin, Tarasov – Igumnov
HC SLOVAN: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový (C), Viedenský, Bartovič (A) – Skalický, Lušňák, Skokan

Slovanisti sa v úvodnej desaťminútovke zdržiavali častejšie vo svojom útočnom pásme. Z optického tlaku však pramenili len strely od modrej čiary, s pokusmi Švarného, Barkera či Kašpara si pozorný Lazušin poradil. V ôsmej minúte musel byť v strehu aj Barry Brust, ktorý len vyrazil Robinsonov nahodený puk, ku ktorému sa našťastie dobre stojaci Cvetkov nedostal. O pár okamihov neskôr netrafil bránu spomedzi kruhov Tičar. Výborný zákrok vytiahol v 15. minúte po strele Gorovikova Brust. Slovanisti su ku koncu prvej tretiny zahrali presilovku, ktorú síce nevyužili, no krátko po nej sa ocitol sám pred bránou Kašpar, skvele sa zorientoval a otvoril skóre – 0:1. Vzrušenie v Aréne Legiend nastalo tri minúty pred prvou sirénou, keď sa puk síce dostal za Brusta, no s prispením umýselného kopnutia puku jedného z útočníkov. V 19. minúte ešte opečiatkoval tyčku Lazušinovej brány Nedorost.

Dynamo v druhej tretine pridalo, v 22. minúte skončila situácia dvoch proti jednému aj vďaka výbornému Brustovi po Babenkovej strele mimo brány. O dve minúty neskôr sa po chybe v strednom pásme rútil sám na bránu Pestuško, zaskvel sa výborným zásahom opäť Barry Brust. Slovanisti si potom zahrali druhú presilovku v zápase a strelou z vrcholu ľavého kruhu zvýšil na 2:0 Vladimír Mihalik. V 28 . minúte sa dočkali aj domáci, zlé vyhodenie z vlastného obranného pásma potrestal od modrej čiary najproduktívnejší hráč súpera Matt Robinson.  Na druhej strane mohol streliť svoj druhý gól v zápase Lukáš Kašpar, puk však napálil len do stredu brány.

HC SLOVAN v tretej tretine dlho držal Dynamo ďaleko od svojej brány. Až v 47. minúte prepadla obrana belasých, no Karpov v brejku tesne minul ľavú tyč Brustovej brány. Domáci si po faule Bartoviča zahrali presilovku, v ktorej delovku Osipova vytlačil Brust len kúsok vedľa svojej svätyne. Ďalšiu príležitosť na skórovanie dostalo Dynamo v presilovke za faul Vladimíra Mihalika, no aj v tej dokázali naši hráči udržať jednogólový náskok. V záverečných minútách Slovanisti sústredene bránili a nedovolili Dynamu. Z prvého zápasu na prvom tripe tak získali Říhovi zverenci po výhre nad silným Dynamom veľmi cenné tri body.

Miloš Říha: Po strate bodov v domácom prostredí, sme zapracovali na disciplíne, na väčšom dôraze a na obrannej hre. Prvú tretinu sme hrali presne tak, ako by sme si našu hru predstavovali a boli sme lepším mužstvom. Dynamo je veľmi silný tím a v druhej tretine nás zatlačilo, zbytočne sme faulovali. V treťom dejstve sme sa vrátili späť k našej hre a myslím si, že zaslúžene zvíťazili.