Slovan neuspel na ľade Jokeritu

0 0

Hokejisti HC SLOVAN nestačili na favorizovaný Jokerit Helsinki, ktorému podľahli 4:0.

Jokerit Helsinki – HC SLOVAN Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Sallinen (Mäki, Aaltonen), 23. Wirtanen (Aaltonen, Ohtamää), 52. Moses (Omark, Lajunen), 53. Sallinen (Aaltonen)

Zostavy
Jokerit: Karlsson (Helenius) – Väänänen, Gunderson, Jaakola, Todd, Ohtamää, Lajunen – Hagman, Kapanen, Huhtala – Aaltonen, Wirtanen, Sallinen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Ben-Amor, Poysti
HC SLOVAN: Backlund (Godla) – Sersen (C), Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – Ölvecký, Surový (A), Kudrna – Lunter, Šťastný, White

HC SLOVAN nedokázal odštartovať duel tak ako pred dvoma dňami v Petrohrade. Už v druhej minúte si domáci vytvorili veľký tlak, ktorý zakončil pri avizovanom vylúčení jedného z našich potrestať z blízkosti Backlunda Sallinen – 1:0. Slovan mal následne tri presilové hry v krátkom časovom slede, no v nich zaujala len tvrdá strela Sersena, tá tesne minula svätyňu Karlssona. O veľa lepšie hrali presilové hry po fauloch Nagya a Barkera domáci hokejisti, istý bol však Backlund.  V prvej tretine ešte zaujal únik Ladislava Nagya, ktorý zakončil do betónov brankára Jokeritu.

Druhé dejstvo začalo so štyrmi hráčmi na oboch stranách – čo využili domáci na rýchly únik a po prihrávke Aaltonena zakončoval pred Backlundom úplne osamotený Wirtanen - 2:0. O minútu neskôr vyskúšal pozornosť brankára Karlssona Tomáš Starosta. Ďalším bekom Slovana, ktorý narobil švédskemu brankárovi problémy bol Barker, stav zostával nezmenený. V 37. minúte poslal puk pred bránu Jaakola, Slovanisti si dobre poradili s dobiedzajúcimi hráčmi súpera. Hneď z protiútoku sa pretlačil z rohu Patrick White, ktorý švihom prestrelil.

V 41. minúte tvrdo vypálil Huhtala, obrancovia Slovana odpratali puk do bezpečia. Šanca na kontaktný gól sa naskytla z prečíslenia dva na jedna, no prihrávka od Matta Murleyho neprešla k Tomášovi Netíkovi. S delovkou Aaltonena si s prehľadom poradil Johan Backlund. Domáci Slovanistov k ničomu nepušťali a s prehľadom kontrolovali priebeh hry. Navyše osem minút pred koncom odišiel na trestnú ľavicu Brejčák a Moses tvrdou strelou z medzikružia zvýšil na 3:0 Neubehla ani minúta, Slovanisti neodpratali puk pred Sallinenom a bolo 4:0. Slovanistom sa ani v závere zápasu nepodarilo prekonať Karlssona a z Fínska odchádzajú bez bodu.

Petri Matikainen: V úvode zápasu sme dostali gól po jednoduchej chybe, pri avizovanom vylúčení. Následne sme mali tri presilové hry, ktorými sme sa mohli vrátiť do zápasu, no nevytvorili sme si gólové šance.  V druhej tretine sme spravili niekoľko malých chýb, súper jednu z nich využil. Bojovali sme a hrali tvrdo celý zápas, snažili sa s výsledkom niečo spraviť. Negatívom je veľa faulov a teda darovaných presilových hier pre domácich, ktorí jednu z nich aj využili.