Slovan nestačil na Barys Astana

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava v treťom zápase na tripe podľahli Barysu Astana 1:6.

Barys Astana – HC SLOVAN Bratislava 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 8. Rudenko (Starčenko), 15. Upper (Litvinenko), 27. Lundin, 34. Boyd (Dawes), 54. Dawes (Barker), 57. Dawes (Bochenski) – 7. Miklík (Sersen)

Kompletné štatistiky nájdete TU.

Barys Astana: Ahonen – Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Barker, Lundin, Blochin – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Dawes, Bochenski, Boyd – Gavrilin, Rachmanov, Romanov
HC SLOVAN: Kopřiva – Sersen, Škoula, Vondrka, J. Mikúš, Miklík – Mihálik, Sigalet, Bartovič, Bližňák, Netík – Kutlák, Brejčák, Hudáček, Kukumberg, Radivojevič – T. Mikúš, Daňo, Ölvecký, Šťastný, Matoušek

Slovanisti začali po vysokej prehre na ľade Barysu aktívne a domáceho Ahonena v bráne Barysu preverili hneď v úvode zápasu  strely Bartoviča i Hudáčka. Čadovým zverencom sa dobrý začiatok vyplatil a v 7. minúte prekonal po dobrej prihrávke Sersena domáceho gólmana Michel Miklík. Slovanisti sa však z gólu tešili len menej ako minútu. Starčenko vrátil spoza brány puk pred Kopřivu a Rudenko úplne sám vyrovnal – 1:1.  V 11. minúte vytlačil Kopřiva pravým ramenom výborne strelecký pokus Starčenka.  Na druhej strane mal blízko ku gólu Matoušek, puk pred bránkoviskom však v poslednej chvíli odpratal jeden z domácich obrancov. Barys išiel do vedenia v 15. minúte, keď aj s prispením veľkého šťastia trafil odrazený puk nechytateľne Dmitrij Upper – 2:1.

V druhej tretinu sme hrali už bez Vondrku, ktorý na konci prvého dejstva inkasoval pri mantineli tvrdý úder od jedného z domácich hokejistov. V 22. minúte prihral pekne Hudáček Radivojevičovi, no jeho strela po zemi si nenašla cestu za Ahonenov chrbát. Po veľkom kolotoči zachránila Slovan pred tretím inkasovaným gólom ľavá tyčka. Tretí gól Barysu však prišiel v 27. minúte, keď sa presnou strelou presadil Lundin – 3:1.  Astana hrala po góle výborne a naši hráči sa pred Ahonena dostávali len zriedka. V 34. minúte si puk na jeden dotyk v presilovej hre vymenili  Bochenski – Dawes – Boyd a tretí menovaný prekonal štvrtýkrát Kopřivu.

V úvode tretej časti hry sa pokúšal o strelenie druhého gólu Slovana tvrdou strelou Netík. Slovanistom sa skórovať nepodarilo ani v presilovej hre, pri ktorej podržal domácich Ahonen. Astana pozorne bránila vo svojom obrannom pásme, naši hráči sa tak s treľbe dostávali len z väčších vzdialeností. V 48. minúte podržal Slovan pri šanci Boyda gólman Kopřiva. Domáci rovnako nepochodili pri prečísleni troch proti jednému. Na rozdiel štyroch gólov pre Barys Astana zvýšil strelou do pravého horného rohu v 54. minúte Nigel Dawes. Ten istý hráč sa presadil znovu o tri minúty a upravil na konečných 6:1

Rostislav Čada: My sme začalli zápas veľmi dobre, pomerne rýchlo sme sa dostali do vedenia. Vlastnými indivduálnymi chybami sme súperovi dovolili dostať sa do vedenia a vrátiť sa do zápasu. Najväčším problémom boli časté vylúčenia, v ktorých sme inkasovali tri góly. Výsledok zápasu bol ovplyvnený aj zranením a odstúpením Michala Vondrku a Juraja Mikúša.