Slovan nedobyl bránu hostí

0 0

HC SLOVAN Bratislava nestrelil Neftechimiku Nižnekamsk ani gól a podľahol mu v domácom prostredí 0:3.

HC SLOVAN Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Zdunov (J. Grigorenko, Taffe), 48. M. Žukov (Stas, Milovzorov), 59. M. Berezin (Taffe. J. Grigorenko)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Cyplakov - Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 7080 divákov
Zostavy:
HC SLOVAN:
Brust - Starosta, Švarný, F. Novák, Barker, Sersen, V. Mihálik, Luža - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy - Miklík, Surový, Bartovič - Lušňák, Viedenský, Skalický
Nižnekamsk: Sudnicin - Ogurcov, M. Berezin, Riasenskij, Sergejev, Bryncev, Ľamin, od 41. min Jevsejenkov - Lapenkov, Stas, Rybin - Milovzorov, Polygalov, M. Žukov - J. Grigorenko, Taffe, Zdunov - Kitarov, Kulikov, Chajrullin

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej priemernej úrovne, v ktorom napriek niekoľkým sľubným šanciam na oboch stranách diváci gól nevideli. Brankár Neftechimiku Sudnicin zlikvidoval v 5. min. dorážku Kašpara a o tri minúty neskôr si poradil aj s príležitosťou Nagya, na opačnom konci klziska mohol otvoriť skóre nekrytý Sergejev, no Brust sa stihol premiestniť a jeho pokus kryl. Následne skvele zasiahol betónom aj proti nebezpečnej strele Stasa z otočky. Skóre sa nemenilo ani pri šanci Nedorosta, jeho jemný teč po prihrávke Kašpara zneškodnil pozorný Sudnicin. V závere tretiny pri oslabení Slovana sa neujali ani strely Ľamina a Grigorenka.

Na začiatku druhého dejstva bol blízko ku gólu Jeglič, ktorý dorážal z bezprostrednej blízkosti, no ako prví sa do streleckej listiny zapísali hostia. Nagy v 24. min. zbytočne sóloval v útočnom pásme, stratil puk, z čoho rezultoval brejk súpera a po prihrávke Grigorenka neobsadený Zdunov trafil presne do odkrytého ľavého horného rohu domácej bránky - 0:1. Říhovi zverenci si potom dvakrát zahrali presilovku, no až na strelu Švarného si v nich nič nebezpečné nevytvorili. Slovan pokračoval v márnom dobýjaní súperovej bránky, pokusy Bartoviča i Lušňáka ale nepriniesli úspech. V závere tretiny domáci vystupňovali tlak, z dobrej pozície pálil Novák, no Sudnicin bol pozorný, poradil si aj dvojšancou Viedenského so Skalickým.

V 25. min. sa po Nagyových kľučkách otvoril priestor Novákovi, ktorý po prvom zakončení ešte trikrát dorážal, lenže brankár Neftechimiku mal svoj deň. Hostia sa zatiahli dozadu a spoliehali sa na prípadné chyby súpera pri rozohrávke, ktoré im otvárali cestu k rýchlym výpadom. V 46. minúte puk z hokejky Taffea prešiel poza Brustov chrbát krížom cez bránkovisko, lenže nenašiel sa z hráčov Nižnekamsku nik, kto by ho doťukol za čiaru. O dve minúty neskôr to už ale hosťom vyšlo, v presilovke dokonale vyšachovali domácich a po Stasovej zadovke zblízka usmernil puk za Brusta Žukov - 0:2. Slovan v 54. minúte prvýkrát prekonal Sudnicina, keď nahodenie Švarného predĺžil do siete Šťastný, no rozhodcovia gól neuznali, lebo podľa nich útočník Slovana dopravil puk za čiaru rukou. Záverečné slovo mal Berezin, ktorý v presilovke stanovil na konečných 3:0 pre hostí.