Slovan na Red Bulls Salute skončil

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli vo štvrťfinále finálového turnaja European Trophy - Red Bulls Salute Färjestadu BK 1:4 a na turnaji skončili.

HC SLOVAN Bratislava - Färjestad BK 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Vondrka (Preisinger) - 7. Hillding (Wallin, Berglund), 10. Lund (Grundel, Aaslund), 21. Aaslund (Lund), 25. Wallin (Holtet, Berglund)

Zostavy
HC SLOVAN Bratislava: Konrád - Sigalet, Ďatelinka, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Mihálik, Ďatelinka, Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Kudrna, Dravecký - Ölvecký, Šťastný, Preisinger
Färjestad BK: Pettersson-Wentzel - Westlund, Tollefsen, Nygren, Lee, Grundel, Lajunen, C. Andersson, Olofsson - Holtet, Wallin, Berglund - Lund, Hillding, Aaslund - Thorell, Fröberg, Görtz - Röymark, Bastiansen, Nygaard

Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Koch (Švaj.), Schukies (Nem.) - Korba, Rovenský (obaja SR), 5029 divákov

Färjestad bol od úvodu stretnutia aktívnejším, jeho hráči vynikali dobrým korčuľovaním a ťahom na bránku. Slovan dával v prvých minútach severanom dostatok priestoru. V 6. minúte neuspel spoza brány Bakoš a o minútu zahrmelo na opačnej strane, keď z prvej vážnejšej šance otvoril skóre Joakim Hillding po ideálnej prihrávke od Rickarda Wallina. V 9 minúte sme prehrávali už dvojgólovým rozdielom. Konráda prekonal tečovanou strelou od našich obrancov Patrick Lund - 0:2. Oba tímy sa snažili o kombinačný hokej, naša obrana však robila časté chyby, ktoré disciplinovane hrajúci Färjestad trestal.

Hneď v úvode druhej časti hry zvyšoval na 3:0 po rýchlom prečíslení Per Aaslund. Zo strany hosťujúceho tímu to nebolo všetko. V 25. minúte strelil gól na 4:0 v početnej výhode Wallin, ktorý sa presadil v tesnej blízkosti pred našou bránou.  V pohode hrajúci Švédi mali viac z hry, kombináciami sa dostávali do streleckých možností a Slovanisti odolávali len s vypätím všetkých síl. Slovan si nevedel zvyknúť na ich priamočiary spôsob hry, ktorý bol odlišný od jeho súperov v KHL. V 39. minúte nám vyšla brejk, keď Preisinger našiel na útočnej modrej voľného Michala Vondrku a český útočník efektným blafákom oslávil nedeľňajšie narodenie dcéry Elly - 1:4

V záverečnej tretine si hokejisti Färjestadu bez problémov kontrolovali trojgólové vedenie. V 44. minúte mali Slovanisti šancu v presilovke, no Miklík nedokázal prekonať Wentzela. Snaha Čadových zverencov na skorigovanie výsledku naďalej narážali na skalopevnú defenzívu švédskeho tímu. V 57. minúte Pettersson-Wentzel zlikvidoval pokus Bartoviča, následne nepochodil v náznaku šance ani Kukumberg. V závere zápasu si už naši hráči nevytvorili vyložené gólove príležitosti a tak sa Färjestad mohol po 60 minútach tešiť z víťazstva 4:1 a postupu medzi najlešiu štvorku na turnaji Red Bulls Salute.

Hlasy po zápase
Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "V prvých dvoch tretinách, ale i v tretej mal súper lepší pohyb a bol agresívnejší v osobných súbojoch. To ovplyvnilo priebeh celého zápasu. Blahoželám Färjestadu k postupu do ďalšej fázy turnaja."
Leif Carlsson (tréner Färjestadu): "Vedeli sme, že nás čaká kvalitný tím s množstvom skúsených hráčov. Snažili sme sa hrať od úvodu našu hru, rozkorčuľovať hráčov Slovana, držať častejšie puk na našich hokejkách. Od prvého striedania sme hrali veľmi dobre a napokon sme dosiahli, čo sme si predsavzali. Som spokojný s výsledkom i predvedenou hrou."