Slovan na ľade lídra KHL trojbodový!

0 0

HC SLOVAN Bratislava podal v Moskve perfektný výkon a zdolal aktuálneho lídra KHL 3:2!

Dinamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 9. Pestunov (Volkov, Kvapil), 53. Dugin (Karpov) – 27. Miklík, 41. Škoula, 46. Šatan

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Višnevskij, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Rjazancev, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Karsums, Mosaljov – Babenko, Dugin, Karpov – Kvapil, Pestunov, Volkov.
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Štajnuch, Škoula, Sigalet, Mihalík, Mojžíš, Brejčák, Luža – Šatan, Radivojevič, Hudáček – Miklík, Bartovič, Mikúš.J – Bakoš, Bližňák, Kukumberg – Mikúš.T, Kudrna, Šťastný

Dinamo sa do Slovana pustilo od úvodu, no bol to Bližňák, ktorý sa v tretej minúte rútil po nedorozumení v domácej obrane sám na uzdraveného Jerjomenka, no gólman Dinama stihol zasiahnúť betónmi. V 5. minúte sa blysol prvýkrát Janus, ktorý vychytal v čistej šanci Babenka. Domáci mohli inkasovať aj v oslabení po faule Rjazanceva, proti bol ale opäť Jerjomenko. Dinamo rovnakú výhodu ako Slovan dokázalo zúžitkovať – Pestunov si výborne pred bránou počkal na prihrávku Volkova a na dvakrát prekonal Janusa – 1:0. V 17. minúte trafil Marko Daňo strelou švihom len rameno Jerjomenka.

V 24. minúte sa už už pred bránu Dinama predieral Tomáš Mikúš, no jeho úsilie zastavili na hranici faulu obrancovia domácich. Slovan sa o tri minúty dočkal v presilovke vyrovnania. Miklík potiahol puk od vlastnej brány, prešiel až do útočného pásma a príklepom rozvlnil sieť – 1:1. V polovici zápasu strieľal vo veľmi dobrej pozícii Dugin, no našťastie pre Slovan len do Janusa. Domáci začali Slovan poriadne tlačiť, veľkú šancu nevyužil ani Karsums, či Komarov. Skvelý Janus vytiahol niekoľko dobrých zákrokov pri presilovke po faule Šatana. Dinamo sa triaslo o výsledok v záverečných sekundách druhého dejstva, keď mohol dať Slovan počas presilovky vedúci gól.

Čo nevyšlo Slovanu na konci druhej tretiny sme si vynahradili hneď na začiatku tej tretej, keď nastrelený puk Martina Škoulu skončil v presilovke za chrbtom Jerjomenka - 1:2. Dinamo následne nevyužilo presilovú hru, po ktorej vyviezol puk Šatan, s obrovským prehľadom si položil Jerjomenka a do prádznej brány strelil náš tretí gól v Lužnikách. Domáci hokejisti si vytvorili v 53. minúte obrovský tlak a po chybe našej obrany znížil Jegor Dugin 2:3. Slovan v záverečných minútach síce nevyužil presilovku o dvoch hráčov, no v posledných sekundách vynikajúco ubránil útoky domácich a po výhre 3:2 vezie z ľadu lídra KHL všetky body!

Rostislav Čada: Nám sa dnes v zápase darilo veľmi dobrým pohybom brániť silné mužstvo Dinama už v strednom pásme. Nedovolili sme mu súvislý a trvalý tlak v našom obrannom pásme. Podarilo sa nám streliť dva góly v presilovkách. Rozhodujúci gól padol v našom oslabení. Naše prvé víťazstvo v KHL na ľade Dinama Moskva si veľmi ceníme.