Skvelé! V Kazani cenné dva body za výhru po nájazdoch

0 0

V metropole Tatarstanu do tretice na tripe skončil zápas samostatnými nájazdami.

AK Bars Kazaň - HC SLOVAN Bratislava  2:3sn  (1:1, 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 17. Immonen, 57. Obuchov - 10. Daňo, 40. Štajnoch, rozhodujúci nájazd Šatan. 3 090 divákov, Tatnefť Aréna, Rozhodovali: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov. Počet striel: 40:25, Vylúčenia: 5:7, Presilovky: 0:1, Oslabenia: 1:0. Kompletné štatistiky: TU.

AK Bars: Garipov (Barulin) - Nikulin, Kornejev, Kuľaš, Medvedev, Jemelin, Zacharčuk, Jarulin - Morozov, Kapanen, Abdulin, Lukajanov, Skačkov, Tereščenko, Immonen, Pesonen, Obuchov, Tkačov, Lahti, Golubev, Bodrov.

HC SLOVAN: Janus (Konrád) - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Vondrka, Bližňák, Šatan, Hudáček, Kytnár, Kukumberg, Bartovič, Olvecký, Miklík, Bakoš, Šťastný, Daňo, Mikúš.

Riedko zaplnené tribúny čakali od úvodu veľký tlak domácich, no ten neprišiel. Hral sa vyrovnaný hokej a bojovalo sa najmä o stredné pásmo. Naša prvá šanca skončila gólom. Šťastný prihral na krídlo puk Daňovi, ktorý strelou švihom prekonal Barulina - 0:1. Kazaň hrala vlažne, v 13. minúte takmer prekonal Garipova druhýkrát Sekera. Vyrovnať sa domácim podarilo v oslabení. Tabačkovi ušiel puk a Immonen v brejku nezaváhal - 1:1. Druhú tretinu začali lepšie domáci, v čistej šanci Bodrova výborne zasiahol Janus. Kazaň postupne preberala iniciatívu a snažila sa o vedúci gól, ktorý však neprichádzal. Najbližšie ku gólu bola Kazaň pri úniku Morozova a Personena, ale poskakujúci puk nedostal do siete ani jeden z nich. Päť sekúnd pred koncom udrelo na opačnej  strane, v presilovke prestrelil Garipova poriadnou delovkou Štajnoch - 1:2. Tretiu tretinu začali domáci lepšie, Slovanisti však výborne bránili svoju obrannú modrú a dlho nepúšťali Kazaň do gólových príležitostí. Skvelý bol tiež Janus, na ktorého sa mohli jeho spoluhráči spoľahnúť. Domáci vyrovnali tri minuty pred koncom Najskôr naši v dobrej šanci nedali na 3:1 a z protiútoku po vyšachovaní obrany zasunul puk za Janusa Obuchov - 2:2. V predĺžení diktovala tempo hry Kazaň, mala dokonca výhodu štvorminútovej presilovky po faule Bartoviča, no vo veľkých šanciach zlyhala. Samostatné nájazdy začali lepšie domáci, v prvej sérii Sekera nedal  a Pesonen sa nemýlil, bol to však jediný strelec domácich. Od nás sa dvakrát presadil Šatan a vybojoval pre nás veľmi cenné dva body.

Slovanisti strávia dnešnú noc ešte v hoteli Korston, do Čerepovca letíme zajtra doobeda.