Slovan hral, Dynamo strieľalo góly

0 0

HC SLOVAn Bratislava napriek výbornému výkonu podľahol na domácom ľade Dynamu Moskva 0:2.

HC SLOVAN Bratislava - Dynamo Moskva 0:2 (0:0, 0:2, 0:0))

Góly: 29. Kokarev (Volkov), 36. Robinson (Volkov, Pestuško). Rozhodovali: Naumov, Olenin - Majtak, Pronskich, vylúčení: 7:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

HC SLOVAN Bratislava: Godla – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák – Bartovič, Surový, Nagy – Hudáček, Murley, Vondrka – Jeglič, Tičar, Ölvecký – Kudrna, Šťastný, Lunter - Rehák, White
Dynamo Mosvka: Lazušin - Solovjov, Jalasvaara, Višnevskij, Robinson, Korjagin, Mironov, Osipov - Karsums, Cvetkov, Karpov - Daugavinš, Volkov, Pestuško - Dugin, Tereščenko, Žerdev - Kokarev, Soin, Babenko - Brjukvin

Vypredaná Slovnaft aréna aplaudovala prvýkrát ešte pred úvodným buly, keď nástup Godlu na súťažnú premiéru v KHL sprevádzala búrlivým potleskom. Mladý brankár sa upokojil prvým úspešným zákrokom po strele Tereščenka a následne sa prizeral útočnému náporu svojich spoluhráčov. V 4. minúte Hudáček vysunul do jazdy Vondrku, ktorý však príklepom Lazušina neprekonal. V ďalších minútach prelietavali puky cez bránkovisko hosťujúceho brankára, pred ním však chýbal Slovanu väčší dôraz. Hostia sa prispôsobili vysokému tempu a v 9. minúte mohli otvoriť skóre. Strelu Mironova od modrej Godla vyrazil len pred Tereščenka, ktorý sám pred opustenou bránkou mieril len do ľavej žŕdky. Hral sa síce divácky atraktívny hokej s vysokým nasadením, často sa však oba tímy spoliehali len na náhodu a brankári mali čoraz menej práce. Až v 17. minúte sa Daugavinš v oslabení rútil na Godlu po chybe "belasých" v útočnej tretine, domácu bránku však nedobyl.       Úvod druhej tretiny patril domácim. Do tempa ich dostala presilovka pri vylúčení Volkova, no gólom sa neskončila Surového práca pred bránkoviskom, Hudáčkov príklep z pravého krídla ani ukážková kombinácia tria Bartovič - Vondrka - Jeglič s koncovkou tretieho menovaného. V hre sa výrazne pritvrdilo, o čo sa zaslúžili najmä hosťujúci hráči. Na úvodný gól čakali diváci do 28. minúty, keď v hre štyroch proti štyrom Volkov našiel pred bránkou Kokareva a ten prepasíroval puk za Godlove betóny. Dovtedy rýchly hokej začali kúskovať vylúčenia, no Slovanu sa ani v presilovke nepodarilo prekonať výborne chytajúceho Lazušina. Ako sa to robí mu ukázali až hostia v 36. minúte, Volkov nabil jednoducho na os klziska Robinsonovi a jeho tvrdú strelu z prvej zastavila až sieť - 0:2.      V prvej polovici tretej tretiny neprišiel očakávaný nápor Slovana za obratom v skóre. Nedisciplinovanosťou ponúkli domáci Dynamu dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, v ktorej sa nielen pri strelách Karsumsa a Jalasvaaru niekoľkokrát zaskvel Godla. Ťažisko hry zostalo po presilovke naďalej pred bránkoviskom Slovana a domáci hrozili len z protiútokov. V príležitostnej gólovej možnosti sa v 53. minúte ocitol Hudáček, v samostatnom úniku zvolil blafák do forhendu, no nepochodil. Do záverečného klaksóna sa už veľa toho na ľade neudialo, Slovanu nepomohla ani záverečná hra bez brankára a Dynamu Moskva podľahol 0:2.       Petri Matikainen, tréner Slovana: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Dnes sme do toho dali všetko, odohrali sme dobrý zápas. Najväčšou našou slabinou bolo, že sme nedostali puk do bránky. Mali sme mladého brankára, ktorý zachytal dobre. O jeho štarte som sa rozhodol vo chvíli, keď sa Backlund zranil." Harijs Vitolinš, trénera Dinama: "Ďakujem svojím chlapcom za dobrú hru. Musím však povedať, že dobre hral aj Slovan, celkovo to bolo vyrovnané. V záverečnej tretine sme mali trošku problémy, ale ustáli sme to a napokon nám na víťazstvo stačili aj dva góly."