Slovan bez bodov aj s Novokuzneckom

0 0

Hokejisti Slovana nedokázali bodovať ani v druhom zápase v rade, keď poslednému tímu KHL Metallurgu Novokuzneck podľahli tesne 2:3.

HC SLOVAN Bratislava - Metallurg Novokuzneck 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 7. V. Mihálik (Bartovič, Ölvecký), 53. Miklík (Kukumberg, Mojžíš) - 14. Galimov (Lapenkov), 34. Mitriakov (I. Veličkin), 40. Kosourov (Galimov)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 50. Radivojevič (Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kadyrov, Čerenkov - Parfionov, Sysujev, 10 055 divákov.

HC SLOVAN:
 Kopřiva - Štajnoch, Škoula, Mojžíš, J. Brejčák, Sigalet, V. Mihálik - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Miklík, Ölvecký, Bartovič - J. Mikúš, Bližňák, Bakoš - Kukumberg, A. Šťastný, M. Daňo
Novokuzneck: Ložkin - Kanarskij, Aksenenko, Skutar, Mäntylä, Kukľov, Kamalov, Kapotov - Žafiarov, Galimov, Musin - Valujskij, C. McLean, Lapenkov - Kosourov, S. Jemelin, Garejev - I. Veličkin, Kurepanov, Mitriakov - od 38. Skladničenko

Slovan začal po predchádzajúcej vysokej prehre s Vladivostokom stretnutie aktívne a vypracoval si hneď v úvode viacero šancí. Hostia doplácali na nedisciplinovanosť, v prvej tretine hrali štyrikrát v oslabení. Domáci využili len jednu presilovku, v 7. min usmernil Bartovičovu prihrávku od zadného mantinelu do siete Vladimír Mihálik. Bratislavčania ďalšie príležitosti na skórovanie nepremenili a v 14. min v početnej výhode pykali za zaváhanie Škoulu na útočnej modrej. Galimov sa dostal do nájazdu a vychutnal si Kopřivu - 1:1.

V druhej tretine hrali hostia od prvých sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov, slovanistov podržal Kopřiva. Paradoxne, domáci mali v tomto úseku aj najväčšiu príležitosť - po Štajnochovom pase len tesne minul bránku Miklíkov teč. Po skončení presilovky arbitri neuznali gól Metallurgu, keďže Valujskij poslal puk do siete korčuľou. Aktivita bola na hokejkách Novokuznecka a domáci sa dostávali pred bránku súpera len ojedinele. V 34. min sa Škoula zrazil so Štajnochom, Mitriakov využil na ľavom krídle svoju rýchlosť a prekonal Kopřivu - 1:2. V posledných sekundách druhej dvadsaťminútovky využil dôraz pred bránkou Alexej Kosourov a tiesnený upravil na rozdiel dvoch gólov.

V tretej tretine bolo na ľade množstvo nepresností. Pre Bratislavčanov bol neprekonateľnou prekážkou brankár Ložkin. Domácim robil dlho problém prechod do útoku. V 53. min sa spomedzi kruhov presadil Michel Miklík a znížil na rozdiel gólu. Po otvorení hry zachránil Kopřiva pred Musinom, ktorý mal pred sebou odkrytú veľkú časť bránky. Metallurg aktívnou hrou nepúšťal Slovan pred svoju bránku a tesné vedenie si udržal až do záveru. Nič na tom nezmenila ani 68-sekundová power-play domácich.

Rostislav Čada: "Prvú tretinu sme začali veľmi dobre, čo sme vyjadrili gólom v presilovej hre. Situáciu sme si potom skomplikovali v ďalšej presilovej hre. Namiesto gólu sme vďaka nedôslednosti dali súperovi možnosť skórovať a on ju využil. V druhej tretine sme pre časté vylučovanie stratili tempo a Metallurgu umožnili z rýchlych protiútokov dať ďalšie dva góly. Po preskupení útočných radov a otvorení hry sa nám podarilo už len znížiť. Vedeli sme si síce pripraviť príležitosti, ale nedokázali sme ich využiť."