Slovan berie z Minska dva body!

0 0

HC SLOVAN Bratislava v dramatickom zápase zdolalo Dinamo Minsk 4:3 po nájazdoch.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 3:4sn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Nick Bailen (Alexander Materuchin, Paul Szczechura), 21. Ryan Vesce (Nick Bailen, Matt Ellison), 50. Dmitrij Meleško (Konstantin Kolcov, Sergej Drozd) – 17. Michal Sersen (Bez asistencie), 25. Cam Barker (Lukáš Kašpar, Michal Sersen), 31. Rok Tičar (Andrej Šťastný, Žiga Jeglič) - rozhod. nájazd Žiga Jeglič

Dinamo Minsk:
Lalande – Bailen, Gunderson, Krajíček, Lisovec, Nogačjov, Šinkevič – Vesce, Kaľjužnij, Ellison – Stepanov, Szczechura, Materuchin – Kolcov, Komarov, Meleško – Michaljov, Drozd, Pavlovič.
HC SLOVAN: Brust – Barker, Sersen, Starosta, Luža, Valach, Švarný, Kozák – Leblanc, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Paré – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Miklík

Už po štyroch minútach zápasu mohol otvriť skóre pri svojej premiére v drese Slovana Louis Leblanc, ktorý sa po Nedorostovej strele dostal k odrazenému puku, no spoza brány nedokázal prekvapiť Lalanda. Slovanisti ponúkli po hre v šestici presilovú hru domácim. Najskôr síce unikla brániaca trojica našich hráčov, no bol z toho rýchly protiútok domácich, ktorý zastavil až na dvakrát Barry Brust. Aktivita Minska bola odmená v trinástej minúte, keď sa po zaváhaní v obrannom pásme ocitla pred Brustom až dvojica domácich a z nich Bailen zblízka potešil gólom Minsk Arenu. Vedenie Dinama vydržalo len tri minúty, po dobrej kombinácii sa k puku dostal Michal Sersen, ktorý bombou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:1.

Len niekoľko sekúnd ubehlo z druhej tretiny a domáci zdvíhali druhýkrát v zápase ruky nad hlavu, Brusta prekonal z tesnej blízkosti Ryan Vesce. Rovnako ako v prvej tretine však Dinamo udržalo náskok len tri minúty. Počas presilovej hry najskôr z úniku neskóroval Szczechura a z následného protiútoku sa od modrej presadil Cam Barker – 2:2. V 26. minúte sa ocitol úplne sám pred našou bránou Krajíček, no našťastie pre nás poslal puk trestuhodne na ochrannú sieť.  Belasí vynikajúci využili zaváhanie Minska vo vlastnom obrannom pásme – Šťatsný posunul z rohu pred bránu na Tičara, ktorý poslal Slovan prvýkrát v zápase do vedenia.

Po 75 sekundách hry v tretej tretine vletel medzi dvojicu bekov Szczechura, z diaľky len vyprášil Brustove betóny. Slovan výborne odolával nájazdom domácich a nepúšťal ich do väčších šancí. Až v 50. minúte stratili naši hráči puk vo svojom pásme a nastrelený puk usmernil do brány Meleško - 3:3. Záverečné minúty priniesli vzrušenie na oboch stranách, po faule Brusta dostali príležitosť rozhodnúť domáci, tí sa však v presilovke previnili za príliš veľa hráčov na ľade, no ani belasí v početnej výhode nerozhodli a zápas smeroval do predĺženia. To prinieslo vyrovnaný hokej, bez výrazných šancí a o bode navyše sa tak rozhodovalo v samostatných nájazdcoch.

V nich sa v prvej sérií presadil Žiga Jeglič i Ryan Vesce, následne rozvlnil sieť aj Lukáš Kašpar a gólman Slovana zlikvidoval nájazd Stephanova. V sérii číslo tri sa pomýlil Paré a domáci Meleško s nožom na krku vyrovnal na 2:2. Vesce nepremenil svoj druhý nájazd a o dvoch bodoch pre Slovan rozhodol Žiga Jeglič!

Miloš Říha: Vyrovnaný zápas, mužstvá spravili niekoľko chýb. Mali sme dostatok šancí, v tretej tretine vyhrávali, no ľahké chyby nás pripravili o výhru v riadnom hracom čase. V nájazdoch sme boli šťastnejší.