Skvelý výkon priniesol historicky najvyššiu výhru!

0 0

HC SLOVAN zaťažil bránu Metallurgu Novokuzneck šiestimi gólmi, Michael Garnett neinkasoval ani raz.

HC SLOVAN Bratislava - Metallurg Novokuzneck 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Jeglič (Tičar, A. Šťastný), 17. Švarný (Protaseňa, Bartovič), 18. Barker (Kašpar), 38. Kašpar (Surový), 45. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 59. D. Skokan (Bartovič, Barker)
Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kiseľov, Dejev - Zacharenkov, Sadovnikov (všetci Rus.), 6875 divákov

HC SLOVAN:
 Garnett - Sersen, Barker, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, L. Kozák - Kašpar, V. Nedorost, Surový - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - D. Skokan, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák
Novokuzneck: Poďapoľskij (21. F. Novotný) - Postnikov, Kuklev, Manuchov, Fairchild, Skutar, Amirov, Antonovskij, Kamalov - Drugov, Romanov, Komaristyj - J. Orlov, Stoa, Kazakov - Kaprizov, Kousal, Karavajev - Musin, Malinovskij, Berdnikov

HC SLOVAN sa musel v úvode brániť pri dvoch presilovkách hostí, no zvládol ich bez problémov a súperov k ničomu nepustil. Potom už prebral opraty a predvádzal rovnaký aktívny a ofenzívny výkon ako proti Amuru, no s tým rozdielom, že teraz už pridal aj góly. Prvý presný zásah zaznamenal v 11. minúte, keď vyšla pekná kombinácia slovinského dua. Tičar potiahol puk do pásma a natlačil sa zľava k bránke, naznačil strelu, no namiesto nej prihral na opačnú stranu voľnému Jegličovi a ten zakončil do odkrytej bránky - 1:0. "Belasí" sa tak prvýkrát v sezóne dostali do vedenia. V 17. minúte ho zveľadil Švarný, ktorý sa presadil tvrdou strelou ihneď po vhadzovaní v ľavom kruhu. O ďalšiu minútu viedol Slovan už trojgólovým rozdielom a položil tak základ triumfu. "Belasým" prvýkrát v novom ročníku KHL vyšla presilová hra - Barker vypálil od modrej a brankár hostí nestihol zareagovať vďaka dobre cloniacemu Nedorostovi - 3:0.

Tréner hostí poslal do druhého dejstva do bránky Novotného namiesto Poďapoľského a český gólman musel už po pár sekundách čelil dobrej strele Švarného a dorážke Kašpara. Tlak domácich potom zastavilo vylúčenie Mihálika, no hráči Novokuznecku si až na strelu Komaristého žiadne šance nevytvorili. Slovan hral sústredene a pozorne v obrane a súperom takmer nič nedovolil. Od 29. minúty si zahrali v početnej výhode aj Bratislavčania. Blízko ku štvrtému gólu bol Kašpar, no jeho pokus zastavila žŕdka. Pri ďalšej presilovke neuspel pred Novotným Tičar. Metallurg vážnejšie pohrozil až v 37. minúte, ale Garnett si so Stoovým zakončením poradil. V 39. minúte sa domáci fanúšikovia dočkali aj štvrtého zásahu, keď sa presadil český legionár Kašpar.

Domáci nepoľavili ani v treťom dejstve a v krátkom slede si vypracovali dve dobré šance, no Novotný nepustil za svoj chrbát pokusy Nedorosta a Skokana. V 45. minúte však opäť kapituloval. Po kombinácii druhého útoku sa švihom presadil Šťastný - 5:0. Novokuzneck bol blízko čestnému gólu v 52. minúte, Stoa sa dostal pri presilovke ku strele z dobrej pozície, ale Garnetta neprekonal. V 56. minúte sa blysol aj domáci brankár Garnett, keď zlikvidoval šancu Kaprizova. V závere pridal šiesty gól po Bartovičovej akcii Skokan a rozhodol tak o historicky najvyššej výhre Slovana v KHL.