Skvelý výkon a plný bodový zisk!

0 0

HC SLOVAN Bratislava podal na ľade favorizovaného Torpeda Nižnij Novgorod skvelý výkon a domácich zdolal 3:2!

Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 28. Wolski (Salminen, Valentenko), 31. Skačkov (Krasnoslobodcev, Valentenko) – 17. Miklík (Ölvecký), 25. Bartovič (Miklík), 35. Hudáček (Radivojevič, Šatan)

Zostavy:
Torpedo: Kasutin – Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Denisov, Grigoriev, Belochvostikov, Tverdochlebov – Salminen, Immonen, Wolski – Krasnoslobodcev, Galuzin, Skačkov – Kulemin, M. Potapov, Liudučin – Žarkov, Badiukov, Dvurečenskij
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Škoula, Štajnoch, Mihálik, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, Luža, Daňo – Hudáček, Radivojevič, Šatan – Bartovič (C), J. Mikúš, Miklík – Ölvecký (A), Bližňák (A), Kukumberg – T. Mikúš, Šťastný, Bakoš

Domáci mali od prvého vhadzovania viac z hry, no bol to paradoxne Slovan, ktorý sa dostal do prvej veľkej šance. Vo vlastnom oslabení prepadol Novgorod v obrane a od gólu zachránil domácich pri brejku dva na jedna a dobrej strele Bartoviča brankár Kasutin. Slovanisti výborne bránili stredné pásmo a svoju obrannú modrú, Nižnij Novgorod do žiadnych veľkých šancí v úvodnej desať minutovke nepúšťali. Kasutin zachránil Torpedo aj v 11. minúte, keď to zblízka skúšal Kukumberg.  Janus musel zasahovať prvýkrát po strelách fínskeho dua Salminen – Immonen.  V 17. minúte sa dobre hrajúci Slovan dočkal vedúceho gólu - Ölvecký našiel pri avizovanom vylúčení Miklíka a ten bekhendom otvoril skóre – 0:1.

Slovanu sa vydaril aj začiatok druhého dejstva. Najskôr sme sa ubránili presilovej hre domácich a následne z brejku našiel Miklík perfektne Bartoviča, ktorý prekonal druhýkrát Kasutina – 0:2. Domáci napokon našli recept na prekonanie Janusa až zásluhou Wolskeho v samom závere presilovky o dvoch hráčov 1:2. Už o dve minúty neskôr zamkli domáci Slovan v obrannom pásme čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Skačkova. Vedenie Torpeda netrvalo dlho. V 35. minúte poslal Radivojevič milimetrový pas na Hudáčka, ktorý úplne osamotený strelil tretí gól Slovana – 2:3. Dve minúty pred koncom sa po chybe domácej obrany rútil sám na Kasutina Miklík, Michelovi ale nevyšlo zakončenie.

Tretia tretina bola poznačená kúskovaním hry a niekoľkými nepresnosťami, Slovanu však takýto priebeh hry pri jednogólovom vedení vyhovoval. V 44. minúte ušiel obrane Hudáček, mohol ešte prihávať Šatanovi, no rozhodol sa pre strelu, ktorá minula bránu domácich. Slovanisti výborne hrozili z brejkov, Kasutina vystrašil strelou švihom Miklík. Domáci boli s pribúdajúcimi minútami nervóznejší, za protesty obdržal dvakrát desať minút - trest do konca zápasu Galuzin. Slovan v závere výbornou obrannou hrou a s prispením troškou šťastia ubránil presillovú hru domácich a ukončil sedem zápasovú víťaznú seriu Torpeda.

Rostislav Čada: Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ich vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v preislovke.