Skvelé, Jaroslavľ sme zdolali 3:2!

0 0

Vo výbornom zápase porazili hokejisti HC SLOVAN Bratislava silný Lokomotiv Jaroslavľ 3:2. Dvoma gólmi sa blysol Libor Hudáček, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu z nášho tímu.

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 11. L. Hudáček (Bartovič, Bližňák), 32. Ľ. Višňovský (Štajnoch), 41. L. Hudáček (Vondrka, Bližňák) - 21. Galimov (Anisimov, S. Kronwall), 37. Hagman (S. Kronwall, A. Kaľužnyj)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Sergejev - Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov (vypredané)

HC Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Ölvecký, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš - 26. M. Bakoš
Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik - Flood, S. Kronwall, Lepistö, V. Višnevskij, Guskov, Jakovlev, Amirov - Galimov, Anisimov, Plotnikov - Averin, Petrov, Černikov - A. Kaľužnyj, Apalkov, Hagman - Viktor Kozlov, Kartajev, Truňov

Od úvodného vhadzovania sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 3. min putoval na trestnú lavicu Ivan Švarný a puk počas presilovky Lokomotivu niekoľkokrát nebezpečne poskakoval pred  našim gólmanom Janusom. Oba tímy mysleli aj na dôslednú defenzívu, útočiaci hráči nemali veľa času na streľbu. V 10. min sa Andrej Šťastný preštrikoval až pred Kolesnika, ale zakončenie už nezvládol. O minútu neskôr Libor Hudáček otvoril skóre presnou strelou zápästím z vrcholu ľavého kruhu pod hornú žŕdku. V 14. min podržal náš tím Janus veľkú šancu Anisimova. Lokomotiv sa do domácich na pár minút zahryzol a vytvoril si veľký tlak.

Jaroslavľ vyrovnal v úvode druhej tretiny. Pri presilovke vyrazil Janus puk pred Galimova, obrancovia už nestačili pokryť krídelníka Lokomotivu a ten nemal problém skórovať. Hostia mali možnosť pridať druhý presný zásah pri ďalšej presilovke, naša obrana tentoraz odolala. Hra mala tempo, oba tímy pred bránkami nebezpečne hrozili. Následne sme mali výhodu presilovej hry, v ktorej dvakrát tvrdo, ale neúspešne pálil od modrej kapitán Višňovský a potom sa zblízka nepresadil Ölvecký. Slovanisti sa dočkali v dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, keď Višňovský z ľavého kruhu prepálil všetko vrátane brankára Kolesnika. Gól našich hráčov povzbudil. Vondrka trafil ľavú žŕdku bránky Jaroslavľa. Udrelo však na opačnej strane - pri hre štyroch na štyroch zabudla v 37. min obrana Slovana na Hagmana, ktorý nedal Janusovi žiadnu šancu - 2:2. O minútu neskôr si štadión spomenul skandovaním na Pavla Demitru.

Čadovým zverencom vyšiel vstup do tretej tretiny, už po 43 sekundách pri presilovke po výbornej krížnej prihrávke od Vondrku skóroval druhýkrát v tomto zápase Libor Hudáček. Slovanisti potom pozorne bránili, hostia sa tlačili do zakončenia, Janus však pôsobil istým dojmom a nedovolil súperovi skórovať. Lokomotiv nevyužil ani polminútovú presilovku o dvoch hráčov. V 56. min trafil Milan Bartovič z dobrej pozície z bekhendovej otočky len konštrukciu bránky. V dramatickej koncovke sa Lokomotiv odhodlal k vyše minútovej hre bez brankára, domáci Vondrka ani na dvakrát netrafil prázdnu bránku. Skóre sa už nezmenilo a hráči opäť mohli absolvovať vstaňte, keď ste belasí s vypredanou Slovnaft arénou. Vo výbornom svetle sa ukázali fanúšikovia hostí, ktorí boli napriek prehre v dobrej nálade. Skupina asi 200 fanúšikov po zápase gratulovala našim fanúšikom k víťazstvu, vymieňala si šály, a na záver tiež skandovala meno tragicky zosnulého kapitána Pavla Demitru.

Rostislav Čada: "Videli sme skvelé stretnutie. Rýchle, dramatické s veľkým množstvom vylúčení. Mali sme až deväť vylúčených hráčov a dostali sme iba jeden gól. Proti veľmi silnému tímu sme predviedli disciplinovaný a odvážny, bojovný výkon. Darili sa nám oslabenia a dali sme dva gól v presilovkách. To spolu s našou kvalitne odvedenou prácou rozhodlo o zaslúženej výhre."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Yaroslavľ 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Goals: 11. L. Hudáček (Bartovič, Bližňák), 32. Ľ. Višňovský (Štajnoch), 41. L. Hudáček (Vondrka, Bližňák) - 21. Galimov (Anisimov, S. Kronwall), 37. Hagman (S. Kronwall, A. Kaľužnyj)

Penalties: 8:7 (2 min), powerplay goals: 2:1, shorthanded goals: 0:0, officials: Vasiliev, Sergejev - Micheľ, Šichanov (all Rus.), attendance: 10 055 (sell out).

Rosters:
HC Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Švarný, Sersen, J. Tabaček - Bartovič, Bližňák, L. Hudáček - Michel Miklík, Ölvecký, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš - 26. M. Bakoš
Lokomotiv Yaroslavľ: Kolesnik - Flood, S. Kronwall, Lepistö, V. Višnevskij, Guskov, Jakovlev, Amirov - Galimov, Anisimov, Plotnikov - Averin, Petrov, Černikov - A. Kaľužnyj, Apalkov, Hagman - Viktor Kozlov, Kartajev, Truňov

From the opening face-off, the game was a fast and furious one. In the 3rd minute Lokomotiv were given a powerplay chance, and the puck bounced dangerous in front of Janus, but Lokomotiv couldn’t finish the play. Both teams were playing solid defensive hockey, not giving the forwards a lot of time on the puck. Šťastný went close to breaking the deadlock in the 10th minute, but he just couldn’t get the puck past Kolesnik. However, a minute later, Libor Hudaček sped into the zone on the left wing, and fired a shot from the circle which went fizzing over Kolesnik’s shoulder, into the top corner of the net. The rest of the period emphasised just how close these two teams are, and Anisimov had the best chance, but Janus stood tall and made the saves.

Yaroslavl started the second period with a powerplay, and it didn’t take them long to capitalise. Defensive coverage was awry and Galimov had enough chances to eventually scramble the puck past Janus. Soon after, the away side had their second powerplay in quick succession, but this time HC SLOVAN Bratislava’s defence stood firm. In the 32nd minute, HC SLOVAN were on the powerplay, and they were able to move back into the lead. Some fantastic play set up the first chance, but the forwards were wise to move the puck back to the point with Kolesnik out of position, and Štajnoch set up Ľ. Višňovský, whose one timer cannoned into the top corner of the net. However, Lokomotiv still had the driving spirit and eventually they would equalise before the end of the period. A good move by Lokomotiv set up Niklas Hagman, after patient work on the boards by Kalyuzhny and the set up by Kronwall. Janus was left with no chance.

It only took 33 seconds for HC SLOVAN to re-take the lead in the third period, as Libor Hudaček would find the back of the net for the second time in the game. HC SLOVAN’s powerplay clicked once more, and Michal Vondrka, after some great patient play on the puck, picked out Hudaček near the left half-boards and the young Slovak forward one timed the puck home. The dramatic ending to the game was characterised by Michal Vondrka going close twice to scoring in the empty net, and the sell out crowd rose to their feet to cheer their team, who put in an excellent performance against a top team in the Western Conference. The away fans were in a good mood following the game, and a group of around 200 congratulated the home fans, exchanged scarves and both chanted the name of the tragically deceased Pavol Demitra.