Hokejisti Slovana podľahli v prvom zápase na tripe Sibiru Novosibirsk 3:1.

Sibir Novosibirsk – HC SLOVAN Bratislava 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 25. Kopejkin, 44. Belov (Koskiranta), 48. Lehterä – 32. Mojžíš (Netík)

Kompletné štatistiky TU.

Sibir Novosibirsk: Koskinen – Belov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Karavajev, Lekomcev, Ožiganov – Monja, Lehtera, Butuzov, Koskiranta, Kopejkin, Kugryšev, Ignatuškin, Sannikov, Lemťugov, Vorošilo, Karamnov, Gubin, Romanov
HC SLOVAN Bratislava:  Kopřiva – Brejčák, Kutlák, Mihálik, Mojžíš, Sersen, Sigalet, Škoula – Bakoš, Bartovič, Daňo, Hudáček, Kolena, Kukumberg, Miklík, Mikuš J., Mikuš T., Netík, Ölvecký, Vondrka

Slovan začal svoj prvý zápas na tripe v bráne s Mirom Kopřivom. Ten nahradil Jara Janusa. Náš gólman nemusel v prvých minútach riešiť vážnejšie situácie. Jeho náprotivok Koskinen sa zapotil pri strelách Miklíka, či dorážke Juraja Mikúša.  V presilovke zachránila brankára Sibiru po Netíkovej strele horná žŕďka. Slovan bol aktívny, po ďalšej strele Netíka išiel Bartovičov teč len tesne vedľa brány a následne spálil v rovnakom striedaní náš kapitán dve vyložené príležitosti. Na konci prvej tretiny najskôr ohrozil Kopřivu Lemťugov, vzápätí strieľal nebezpečne Mihálik.

Druhú tretinu odštartoval domáci Kugryšev, ktorý sa  z uhla snažil prekonať Kopřivu. Domáci hokejisti sa gólu dočkali v 24. minúte keď sa počas presilovky ocitol Kopeikin úplne sám medzi kruhmi a Kopřivovi nedal šancu. Sibir roztočil v ďalšej presilovke po faule Mojžíša v našom pásme obrovský kolotoč, našťastie pre nás vychytal Kopřiva všetky strely domácich. V 29. minúte prekorčuľoval rýchly Lehterä Škoulu a vyskúšal pozornosť Kopřivu.  O štyri minúty zahrali Slovanisti skvele presilovú hru, na ktorej konci bol vyrovnávajúci gól Tomáša Mojžíša – 1:1. V 36. minúte zneškodnil náš brankár pri presilovke superšance Romanova a Lemťugova.

V 45. minúte zovreli domáci Slovan a od modrej čiary prekonal nič nevidiaceho Kopřivu Belov - 2:1. Neubehlo ani päť minúť, keď sa k odrazenému puku dostal Lehterä a zvýšil na 3:1. Domácich potom po Mojžíšovej strele zachránila pravá tyčka. Veľkú smolu mal kapitán Bartovič, ktorý neprekonal Koskinena ani v 53. minúte. Kuriózna situácia nastala tri minúty pred koncom, keď sa Vladimír Mihálik nešťastne zrazil s jedným z hlavných rozhodcov, ktorý musel odstúpiť zo stretnutia. Domáci v závere zápasu už nedovolili Slovanu znížiť a tešili sa z vôbec prvej výhry nad Čadovými zverencami.

Rostislav Čada:  V prvých dvoch tretinách sme videli rýchly bojovný zápas so zaslúženým stavom. Uškodili nám časté vylúčenia. Doplatili sme na efektívnu hru súpera v presilovkách – dali nám v nich dva góly.  Ako sa ukázalo v konečnom výsledku, bolo to rozhodujúce.