Sezóna v kocke – 2. časť

0 0

Kým v prvej časti zhrnutia druhej sezóny Slovana v KHL sme sa venovali obdobiu leta a prípravným zápasom, druhá časť bude patriť obdobiu do konca kalendárneho roku 2013.

4. 9. 2013
Výprava Slovana odletela do ukrajinského Donecka na prvý zápas nového ročníka KHL. Okrem stretnutia na Ukrajine odohral Slovan zápasy aj proti Spartaku Moskva, Dinamu Minsk a Medveščaku Záhreb. Našim hokejistom úvod sezóny nevyšiel a zo štyroch zápasov vonku priviezli domov len dva body po skvelom obrate a víťazstve v zápase proti Záhrebu v predĺžení. Rozhodujúci gól strieľal Mário Bližňák.

17.9.2013
Domáca séria nového ročníka začala pre Slovan zápasom s Torpedom Nižnij Novgorod. Klub pripravil pre fanúšikov veľkolepé otvorenie sezóny. Na námestí pred arénou vystupili viaceré známe kapely, oficiálne bol predstavený nový maskot klubu Harvy. Hokejisti Slovana však vypredanú halu nepotešili a v štyroch domácich stretnutiach získali opäť len dva body, keď si s favorizovanou Kazaňou poradili po predĺžení.

26.9. 2013
Odletel Slovan o polnoci na nadlhší trip sezóny. Práve na ďalekom východe sa belasým darilo, keď dokázal zdolať Novokuzneck i Chabarovsk a do Bratislavy priviezli späť šesť bodov. V drese Slovana sa na tripe prvýkrát objavila nová posila Tomáš Matoušek, ktorý prišiel z Banskej Bystrice, no skúsenosti mal aj z pôsobenia v Donbasse Doneck.

13.10.2013
Hokejisti Slovana pripravili vypredanej SLOVNAFT Arene v zápase proti Traktoru Čeľabinsk fantastický hokejový večer. Čadovi zverenci síce prehrávali v 28. minúte už 1:4, no napokon gólmi J. Mikúša, Štajnocha, Bartoviča, Vondrku a v samom závere aj Netíka dokázali vynikajúco otočiť výsledok a radovali sa z víťazstva 6:5.  Už o dva dni neskôr bol Slovan úspešný aj v derby zápase proti HC Lev Praha, ktorému uštedrl lekciu z efektivty a tešil sa z výhry 5:2

24.10.2013
Branko Radivojevič sa stal po rozviazaní zmluvy s Neftechimkom Nižnekamsk novou posilou HC SLOVAN Bratislava. 31 – ročný krídelník podpísal s našim klubom zmluvu v jednom z moskovských hotelov a k mužstvu Rostislava Čadu sa pripojil priamo na tripe v ruskom Čerepovci.

30.11.2013
HC SLOVAN Bratislava sa definitívne dohodol s Miroslavom Šatanom na spolupráci do konca aktuálnej sezóny.  „S Mirom sme sa dohodli na všetkom podstatnom. Do Bratislavy priletí v najbližšom možnom termíne tak, aby trénerovi Čadovi mohol byť k dispozícii čo najskôr počas nadchádzajúcej domácej decembrovej série,“ povedal generálny manažér Maroš Krajči.

6.12.2013
Káder Slovana opustila na Mikuláša dvojica českých hokejistov Zdeněk Kutlák a Tomáš Netík. Kým prvý menovaný odišiel z klubu po vzájomnej dohode, najlepší strelec klubu Netík neodolal lepšej ponuke z Nižnekamska a vrátil sa späť do klubu, kde pôsobil v predošlej sezóne.

8.12. 2013
Nastúpil Slovan proti Lokomotivu Jaroslavľ netradične vo fialových dresoch, aby tak podporil boj proti onkologickým ochoreniam. Slovanisti svoj zápas zvládli a zdolali Lokomotiv po ďalšom skvelom obrate a dvoch góloch Šatana 5:3. Výťažok z aukcie dresov poputoval na konto Združenia na pomoc detskej onkológii.

13.12. – 28.12. 2013
Hokejisti Slovana najskôr po neskutočnej druhej tretine, keď CSKA Moskva strelili na jeho ľade päť gólov domácich 5:4. O dva dni však podali na ľade HC Lev Praha diametrálne odlišný výkon a podľahli mu vysoko 0:7. Slovanistom však vyšiel aspoň záver roka, keď si na domácom ľade poradili tesne po Vianociach s Neftechimikom Nižnekamsk 4:2 a o body obrali po víťazstve 3:1 aj lotyšský Dinamo Riga.