Šatanove body k výhre nepomohli

0 0

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou na svetovom šampionáte v Bielorusku tretí zápas. Gól a asistenciu si pripísal Miroslav Šatan.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka po prehrách s Českom a Kanadou napriek dobre rozohratému duelu proti Francúzsku nedotiahli zápas do víťazného konca a prehrali 3:5. Naši reprezentanti viedli po prvej tretine zásluhou gólu Ladislava Nagya v oslabení nad krajinou galského kohúta 1:0. Druhý gól Slovenska pridal v prostrednej časti hry po milimetrovej prihrávke Mira Šatana opäť Ladislav Nagy. Francúzom sa podarilo znížť strelou Amara, no Miroslav Šatan si v presilovke počkal na prihrávku Miklíka a zvýšil opäť na rozdiel troch gólov. Nádejný stav 3:1 však zverenci trénera Hendersona vyrovnali v rozpätí 90 sekúnd a v 57. minúte ich do vedenia poslal Fleury. V záverečných minútach Slováci chceli zvrátiť stav v hre bez brankára, ale náš vabank potrestal svojim druhým gólom Roussel.

Slovensko - Francúzsko 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Góly: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar (Desrosiers, T. da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, T. da Costa), 60. Roussel

SR: Laco - Sloboda, Ďaloga, Brejčák, Marinčin, Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Mikúš, Tybor - Šťastný
Francúzsko: Huet – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Fauvel – Treille, Meunier, Desrosiers – Rousell, S. da Costa, Bellemare – Fleury, Guttig, T. da Costa – Berthon, Ritz, Raux - Henderson