S Linköpingom sme prehrali 2:4

0 0

Zverenci trénera Rostislava Čadu nestačili na domáci Linköpings HC a podľahli mu 2:4.

Linköpings HC – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
13. Söderberg (Albrandt), 29. Albrandt (Söderberg), 33. Karlsson (Figren), 49. Ottosson (Johansson) - 50. Bartovič (Dravecký, Sigalet), 56. Kytnár (Ölvecký)
Pred 3149 divákmi rozhodoval Edqvist, Sjökvist

Zostavy:
Linköpings HC: Engstrand - Rahimi, Hultström, Grillfors, Nielsen, Lorentzon, Bäckman - Jämtin, Lindhagen, Weinhandl - Hjalmarsson, Söderberg, Arlbrandt - Karlsson, Johansson, Fish - Ottosson, Nermark, Figren
HC SLOVAN Bratislava: Hostikka - Tabaček, Boumendienne, Printz, Sigalet, Švarný, Štajnoch, Mihálik, Bakoš - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, Kreps, Dravecký - Hudáček, Lipianský, Kukumberg - Ölvecký, Kytnár, Mikúš

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava nastúpili na prvý z dvoch zápasov, ktoré odohrajú tento víkend vo Švédsku s miernymi zmenami v zostave, oproti poslednému zápasu so Spartou Praha. Do brány sa postavil Ville Hostikka. Do zostavy sa vrátil Lipiansky, naopak z nej vypadol A.Šťastný.

V prvej desaťminutovke úvodnej tretiny sa hral vyrovnaný hokej s miernou prevahou domácich. Ich prevahu v počte striel zvýraznili najmä dve presilovky. Najskôr si odsedel dve minúty Kreps a po ňom aj Švárny. Obe oslabenia sme však aj za pomoci Hostikku ustáli. Paradoxne sme inkasovali v hre 5 na 5.  V 13. minúte sa po prihrávke Albrandta dostal k puku Söderberg, ktorý strelou medzi nohy poslal Linköping do vedenia – 1:0. O štyri minúty neskôr sa dostal do dobrej šance Kamil Kreps, ale zočí voči brankára Engstranda neuspel.  Niekoľko sekúnd pred koncom tretiny skončila tvrdá strela Štajnocha len na výstroji domáceho brankára

Prostredná časť hry bola poznačená veľkým množstvom vylúčení na strane Linköpingu. Medzi 21 a 23. minútou sme hrali dokonca početnú výhodu o dvoch hráčov. Najväčšiu šancu na strelenie kontaktného gólu v presilovke 5 na 3 mal Bližňák, no tomu v poslednej chvíli zabránil vystreliť jeden z domácich obrancov.  Následne sa Linköping ubránil aj ďalšej presilovke a v rovnovážnom stave okamžite skóroval. Söderberg si tento krát s Albrandtom vymenili svoje role a druhý menovaný zvýšil na 2:0. Zo strany zverencov Rogera Melina to nebolo v druhej tretine všetko. V 32. Minúte sa dostal k puku Karlsson a delovkou nedal Hostikkovi žiadnu šancu. V polovici zápasu sme tak prehrávali 3:0. Záver druhej tretiny patril opäť našim presilovkám, no ani jedna sa bohužiaľ gólom neskončila.

Hneď na začiatku tretej tretiny už mohlo byť 4:0 pre domácich, ale Grillfors mieril len do tyčky. Linköping bol aktívnejší. Po góle volali aj dve dobré príležitosti hviezdy domáceho tímu Weinhandla. V 49. minúte vystrelil od modrej čiary Ottosson a jeho strela skončila v pravom hornom rohu Hostikkovej brány - 4:0. Zo štvorgólového vedenia sa domáci tešili len minútu. Engstrandovi naši hráči dobre zakryli výhľad a Bartovič svojou strelou znížil na 4:1. Domáce mužstvo začalo hrať až príliš profesorsky, čo sa mu vypomstilo v 56. minúte, keď zmätky v obrane využil po prihrávke Ölveckého – Kytnár 2:4. Na výsledku zápasu už nič nezmenila ani naša hra bez brankára. Linköping nám tak oplatil minuloročnú prehru 0:3 z Bratislavy. Už v nedeľu o 15:00 čaká našich chlapcov ďalšia ťažká švédska skúška – HV 71 Jönköping.