S hviezdnym SKA sme siahali na víťazstvo

0 0

Hokejisti Slovana podľahli aktuálnemu lídrovi KHL SKA Petrohrad až po samostatných nájazdoch.

HC SLOVAN Bratislava - SKA Petrohrad 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. A. Šťastný (Štajnoch, Mojžíš), 29. Bližňák (Vondrka, Miklík) - 3. Panarin (Kučeriavenko), 38. I. Makarov (Kučeriavenko), rozhodujúci sam. nájazd: Červenka
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Panarin (Petrohrad) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Kiseľov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 10 055 divákov

HC SLOVAN Janus - Sigalet, Sersen, V. Mihálik, Škoula, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - Matoušek, A. Šťastný, M. Daňo
Petrohrad: Ježov - Kutejkin, D. Kalinin, Riasenskij, Semionov, Alexandrov, Dallman, Judin - Červenka, V. Tichonov, Skačkov - Ketov, Šipačov, Kovaľčuk - Ponikarovskij, Kučeriavenko, Panarin - I. Makarov, Sigariov, Burdasov

Aktívnejšie začali hostia z Petrohradu a už v 3. min sa ujali vedenia - Kučeriavenko našiel spoza bránky voľného Panarina a ten poslal puk za bezmocného Janusa - 0:1. Na opačnej strane získal puk Netík, ale jeho pokus šiel mimo Ježovovej bránky. V 6. min prišiel dravý prienik A. Šťastného, ktorý si na bekhendovú stranu "spravil" obrancu D. Kalinina a strelou švihom v páde nedal gólmanovi súpera šancu - 1:1. Viac z hry mali aj naďalej hostia a Janus sa nemohol sťažovať na nedostatok práce. V 13. min sa k zakončeniu predral Netík, no jeho pokus zastavil Ježov.

V úvode II. tretiny mal gól na hokejke Bližňák po peknej prihrávke Miklíka, jeho tečovaný puk však zneškodnil Ježov. O dve minúty neskôr vytiahol Janus výborný zákrok pri veľkej šanci Alexandrova a neskôr nepochodil ani V. Tichonov spoza bránky. V 29. min netrafil spomedzi kruhov obranca Dallman a tak sa na opačnej strane dočkali gólu belasí - v prečíslení dvoch na jedného Bližňák prihral Vondrkovi, jeho pokus Ježov zrazil pred centra Slovana a Bližňák bez problémov pridal druhý presný zásah Bratislavčanov. To domácich nabudilo a gólman SKA musel v krátkom čase predviesť niekoľko zákrokov pri strelách Netíka či Matoušeka. V 33. min si v hre štyroch proti štyrom poradil Ježov aj so strelami Škoulu od modrej čiary aj spomedzi kruhov. Vyrovnanie zariadil v 38. min I. Makarov, ktorý sa natlačil pred Janusa a nadvakrát ho prekonal.

Na začiatku tretej časti pohrozil bez gólového úspechu hosťujúci Červenka a hokejisti z Petrohradu zatlačili Slovan, no Janus odolával pokusom hráčov SKA. V 53. min si domáci brankár poradil aj s únikom Šipačova. Do konca III. tretiny sa už skóre nezmenilo, v predĺžení Bartoviča v úniku fauloval D. Kalinin a trestné strieľanie kapitán Slovana nepremenil. Janus potom zachránil pri tutovke Panarina a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o triumfe hostí rozhodol Červenka.