S favorizovaným Lokomotivom Jaroslavľ prehra 0:4

0 0

Úvodné stretnutie na trojzápasovom tripe po klziskách súperov Slovanu nevyšlo. S aktuálne druhým tímom západnej konferencie prehral 0:4.

Lokomotiv Jaroslavľ – HC SLOVAN Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Truňov (Ľudučin), 27. Kaľužnij (Hagman, Kozlov), 43. Anisimov (Jakovlev, Plotnikov), 44. Ľudučin

Strely: 31:32 vylúčenia: 4:4 presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0 pred 8500 divákmi rozhodovali Kyselev, Nalivajko - Hoľak, Deďuľa

Lokomotiv Jaroslavľ: Varlamov - Kronwall, Guskov, Kulikov, Flood, Višnevskij, Lepistö, Jakovlev - Hagman, Kozlov, Kaľužnij - Černikov, Petrov, Averin - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truňov, Ľudučin, Kartajev
HC SLOVAN Bratislava: Konrád - Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Sersen, Mikúš, Kudrna - Kukumberg, Bližňák, Hudáček - Vondrka, Lipiansky, Miklík - Ölvecký, Šťastný, Daňo - Bakoš, Kytnár, Bartovič

Slovanisti začali zápas proti druhému mužstvu západnej konferencie nebojácne.  Prvú šancu spálil v druhej minute po prihrávke Lipianskeho Vondrka. V závere tretej minúty minula Sekerova strela len tesne Varlamovovu bránu. Postupom času začali iniciatívu preberať domáci. Prvé pokusy ešte brankár Konrád dokázal zlikvidovať, no po vypršaní trestu Bakoša dostal od Ľudučin dobrú prihrávku Truňov a otvoril skóre – 1:0. Jaroslavľ strelený gól povzbudzil a často zamestnával gólmana Konráda. Čadovi zverenci sa v polovici prvej tretiny ubránili presilovke po vylúčení Kytnára, v ktorej mal Lokomotiv opäť niekoľko príležitostí na strelenie gólu.  Dve minúty pred koncom prvej časti hry mohol vyrovnať Kytnár, jeho strela však netrafila priestor brány. Po Kytnárovi sa dostal do dobrej šance Kukumberg, ktorý puk zblízka namieril len do Varlamova. Najväčšiu šancu na vyrovnanie nevyužil v posledných sekundách Marko Daňo, ktorý bekhendom neprekonal brankára domácich.

Druhá tretina začala presilovkou nášho tímu, no paradoxne v nej mali najväčšiu šancu domáci, skvele ale zasiahol Konrád. V 26. minúte vychytal náš brankár Kartajeva a vzápätí netrafil v ideálnej streleckej pozícii bránu Galimov. Domáci sa druhého gólu dočkali v 28. minúte, Niklas Hagman výborne našiel Kaľužneho, ktorý sa už nemýlil – 2:0. V polovici stretnutia sa z ľavého krídla natlačil do šance Kartajev, jeho bekhendový pokus Konrád vyrazil. Lokomotiv dostala pod tlak v 34. minúte štvrtá formácia, jej dlhší pobyt v útočnom pásme ukončil nevyužitou šancou Mikúš. V 37. minúte po zlom striedaní Slovana trafil tyčku zo samostatného nájazdu Kaľužnij.

Hneď v úvode tretej tretiny mal Lokomotiv výhodu presilovky. Slovanisti v nej dobre bránili a domácich do vážnejšej šance nepustili. V 43. minúte sa k tečovanému puku dostala posila Lokomotivu z NHL Artem Anisimov a strelou po zemi zvýšil na 3:0. O minútu už bolo 4:0. Úplne sám pred Konrádom nezaváhal Ľudučin. Lokomotiv bol v tretej tretiny lepším tímom, v 47. minúte sa z druhého gólu v zápase takmer tešil Kaľužnij.  Gól Slovanu nepriniesla ani viac ako 100 sekundová presilovka piatich proti trom. Naši hráči boli v závere zápasu aktívnejší, snažili sa streliť gól, no ten neprichádzal. Jaroslavľ sa tak po víťazstve 4:0 raduje so zisku troch bodov.

Najlepším hráčom nášho tímu bol vyhlásený Marko Daňo.

Rostislav Čada, tréner Slovana: "V dnešnom stretnutí sme nemali dostatočný pohyb a tak potrebnú agresivitu k tomu, aby sme vyhrávali najmä obranné súboje. Paradoxne sme dva rozhodujúce góly inkasovali v dobe, keď sme boli v 100-percentnom držaní puku a zjednodušili sme tak súperovi cestu za skórovaním. Na konci stretnutia sme si vytvorili relatívny tlak, žiaľ bez patričného dôrazu v zakončení. Odchádzame tak z Jaroslavľu bez čo i len jediného streleného gólu."

_______________________________________________________________

Lokomotiv Yaroslavl - HC SLOVAN Bratislava 4:0

Goals: 7. Truňov (Ľudučin), 27. Kaľužnij (Hagman, Kozlov), 43. Anisimov (Jakovlev, Plotnikov), 44. Ľudučin
Shots: 31:32 Penalties: 4:4 Powerplay goals: 0:0 Shorthanded goals: 0:0 Attendance: 8,500 Officials: Kyselev, Nalivajko - Hoľak, Deďuľa

Rosters:
Lokomotiv Yaroslavl: Varlamov - Kronwall, Guskov, Kulikov, Flood, Višnevskij, Lepistö, Jakovlev - Hagman, Kozlov, Kaľužnij - Černikov, Petrov, Averin - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truňov, Ľudučin, Kartajev
HC SLOVAN Bratislava: Konrád - Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Sersen, Mikúš, Kudrna - Kukumberg, Bližňák, Hudáček - Vondrka, Lipiansky, Miklík - Ölvecký, Šťastný, Daňo - Bakoš, Kytnár, Bartovič

HC SLOVAN Bratislava got off to a slow start after the international break as they were on the wrong side of a 4:0 scoreline at the hands of Lokomotiv Yaroslavl. The Slovak side were active in the opening minutes, as Michal Vondrka went close after a pass from Jan Lipiansky, and then a shot by Sekera was close to beating Varlamov in the Lokomotiv net. However, just as a penalty expired, Lokomotiv got on the board, as very good play by Ľyuduchin opened up space and Trunov found the back of the neat, beating Konrád. Milan Kytnár was very active in the second half of the first period, creating a number of chances. However, the greatest chance of the first period came to Marko Daňo, whose backhand effort in the dying seconds of the period was stopped brilliantly by Varlamov.

The second period begun with HC SLOVAN on the powerplay, but it was the home side who had the better of the chances. In the 26th minute, some good play by Lokomotiv was denied a goal after a great save by Konrád, but a minute later, Niklas Hagman found Andrei Kalyuzhny, and his backhand effort beat the young Slovak netminder to double Lokomotiv’s advantage.

Once again, HC SLOVAN were getting chances, but something just wasn’t quite right. In the 43rd minute, Artem Anisimov, a locked out NHLer, gave his side a three goal advantage, as his hard low shot beat Konrád. One minute later and the score was 4:0, as a defensive breakdown left Lyuduchin all alone in front of net, and he outwaited Konrád and had an easy finish. Kalyuzhny was close to getting his second of the game as well a couple of minutes later. Even with 100 seconds of 5 on 3 powerplay, HC SLOVAN could not find a way to beat Varlamov. Our players tried until the end, but it was just one of those nights.

The player of the game for HC SLOVAN Bratislava was announced as Marko Daňo.