S CSKA Moskva tesná prehra 2:3

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava vo vyrovnanom zápase podľahli favorizovanému CSKA Moskva najtesnejším rozdielom 2:3

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 25. Ľ. Višňovský (L. Hudáček, Michel Miklík), 30. Šatan (Bližňák) - 12. Marčenko (Persson), 16. I. Radulov (A. Radulov), 29. Rylov (A. Radulov)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše 31. Riasenskij (CSKA) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Ščeňov - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 10 055 divákov (vypredané)

HC SLOVAN: Janus - Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Boumedienne - Šatan, Bližňák, Vondrka - Michel Miklík, Lipiansky, J. Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - M. Daňo, A. Šťastný, Ölvecký
CSKA Moskva: Staňa - Riasenskij, Sergejev, Rylov, Denisov, Kondratiev, Marčenko, Buravčikov, Gimajev - A. Radulov, Grigorenko, I. Radulov - M. Grabovskij, Daciuk, Žarkov - Kugryšev, Zubov, Persson - Barbašov, Sprukts, Ľubimov

Oba tímy sa na zápas pripravili výborne po taktickej stránke, poznali silné i slabé stránky súpera. Naši chlapci a rovnako aj CSKA si dávali pozor v defenzíve a čakalo sa, kto urobí prvú chybu. Strely na bránku boli skôr propagačné a brankári nemuseli riešiť vážnejšie situácie. V 12. min po sérii nepresností v našej obrane vyslal puk na Janusa od modrej Marčenko, gólmana "belasých" pomýlili teče o hokejku Miklíka a korčuľu Štajnocha a CSKA sa radoval z úvodného gólu - 0:1. V 16. min vypichol v útočnom pásme Kukumbergovi puk Grigorenko, Alexander Radulov vyslal do úniku brata Igora a ten profesorsky zvýšil na 0:2.

CSKA mal prevahu a utváral si ďalšie šance aj na začiatku prostrednej časti hry. V 25. min si vypredaná Slovnaft Aréna prvýkrát zakričala gól. Višňovský sa dostal k puku a  tvrdou strelou z vrcholu ľavého kruhu na vhadzovanie prekonal Staňu. Slovanistom gól pomohol a vypracovali si ďalšie šance na skórovanie. Tribúny zaskočila 29. min, keď Radulov nabil Rylovovi a jeho pokus skončil v sieti. Brankár Janus nemohol zasiahnuť, keďže tesne pred strelou ho zrazil na ľad Igor Radulov. Za piskotu tribún domáci rýchlo odpovedali, Staňu prestrelil o 54 sekúnd kapitán Miroslav Šatan. Vyrovnať mohol následne Lipiansky, ale pri presilovke pred odkrytou bránkou váhal dlho so strelou. Na opačnej strane predviedol rýchlosť lapačky Janus, ktorý zneškodnil strelu Perssona.

V úvode tretej časti hry si náš golmán poradil so samostatným únikom Grabovského. Slovan prežil tlak CSKA pri presilovke a následne skončilo Štajnochovo uvoľnenie a tvrdá strela od modrej na žŕdke Staňovej bránky. Slovan sa tlačil do zakončenia, utváral si šance, pozorná defenzíva CSKA však odolala. V závere zápasu sme sa pokúsili o power-play, 55 sekúnd pred treťou sirénou odkorčuľoval Janus na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo. I tak ale tribúny Slovnaft Arény ocenili výkon našich hráčov búrlivým potleskom. Najbližšie sa Slovanisti doma predstavia už v sobotu o 17:00 proti Metallurgu Novokuzneck.

Hlasy trénerov:

Rostislav Čada (tréner HC SLOVAN): "Prvých 10 minút sme hrali veľmi aktívne a organizovane odolávali súperovi. Žiaľ, mali sme v prvej tretine menší výpadok, keď sme hrali zložito a nevyhodili puk. Napokon sa ukázal tento náskok v kombinácii s problematickým tretím gólom súpera rozhodujúci pre výsledok stretnutia. Od druhej tretiny sme sa zlepšili vo všetkých herných činnostiach, vyrovnali sme hru. Súper odolával vďaka veľkej bojovnosti a obetavosti. Myslím si, že v tretej tretine nám chýbal kúsok šťastia, keby sme ho mali, získali by sme aspoň bod."

Valerij Bragin (tréner CSKA): "Zápas sme dobre začali, vyšla nám prvá tretina. Bolo jasné, že súper si dostatočne v predchádzajúcich dňoch oddýchol a v ďalších dvoch tretinách to bolo pre nás náročné. Vydržali sme nápor domácich a z Bratislavy odchádzame s tromi bodmi."