S Bystricou sa nám doma nedarí

0 0

Zápasy s Banskou Bystricou sú ako cez kopirák

Ani na tretí pokus sme nedokázali Banskú Bystricu poraziť na domácom ľade a v tejto sezóne tak barani ostanú jediným tímom Tipsport Extraligy, ktorý u nás ani raz neprehral. Víťazná šnúra sa teda skončila na Banskej Bystrici. Práve po prehre s Bystricou 3:4 po nájazdoch sme doma začali pravidelne vyhrávať a ďalšie prehra 3:4 po nájazdoch s tým istým súperom nám dala stopku vo víťaznom ťažení.

Banská Bystrica vyhrala v Bratislave všetky tri zápasy a všetky po nájazdoch. Veríme, že od tohto nešťastného zápasu opäť začneme ďalši víťaznú sériu a ako prvý si to odnesie MHC Martin, ktorý k nám zavíta už túto nedeľu.

HC Slovan Bratislava - HC'05 Banská Bystrica 3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 13. Šatan (z trest. strieľania), 22. Kukumberg (Lipiansky, M. Bartánus), 35. Štajnoch (M. Sloboda, Jerofejevs) - 16. Jokila (Hvila, Kristoffersson), 29. M. Kokavec (Lamper, Matoušek), 58. F. Nemček (M. Grman, Jokila), rozhodujúci sam. nájazd F. Nemček

Vylúčení: 9:3 na 2 min, navyše: 17. Štajnoch a 56. I. Ďatelinka (obaja Slovan) obaja na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - P. Šefčík, M. Junek, 5279 divákov

Slovan: Konrád - P. Frühauf, I. Ďatelinka, Dobroň, Švarný, Trška, Jerofejevs - Šatan, Kukumberg, Bulík - M. Bartánus, Lipiansky, L. Hudáček - Buc, M. Macho, Štajnoch - A. Kudrna, Preisinger, M. Sloboda

Banská Bystrica: Kostúr - Kubka, M. Grman, Cebák, Huba, Brňák, Bambúch, Beňa - Kristoffersson, Jokila, Hvila - T. Hričina, Heizer, F. Nemček - Marcinek, Češík, Kútny - Lamper, Matoušek, M. Kokavec

Úvod bol z oboch strán rozháraný, chýbal väčší dôraz, hráči robili veľa chýb pri rozohrávke. V 13. min sa natlačil pred Kostúra Šatan, hosťujúci útočník Češík ho stihol iba zahákovať a hlavný arbiter Müllner nariadil trestné strieľanie. Šatan pri nájazde oklamal bekhendovým blafákom Kostúra a v páde otvoril skóre -1:0. Banskej Bystrici sa podarilo vyrovnať už o tri minúty neskôr, keď Konrád vyrazil puk pred osamoteného Jokilu, ktorý už nemal problém prekonať ho.

Domáci začali druhú tretinu oveľa svižnejšie, vytvorili si tlak z ktorého rezultoval v 22. min gól na 2:1 z hokejky Kukumberga. Hra nabrala spád, Banskobystričania sa po zbabranom úvode v druhej dvadsaťminútovky začali viac tlačiť pred súperovu bránku. V 29. min zaspala obrana Slovana, Lamper našiel ideálne Kokavca a ten vyrovnal. Slovan získal aj tretí krát vedenie. V 35. min sa Jerofejevsova strela odrazila od hosťujúceho brankára k Štajnochovi, ktorý v zápase nastúpil netradične na poste krídelníka, a ten už nemal problém skórovať. Následne mohli náskok Slovana zvýšiť z dobrej pozície Kudrna a potom Lipiansky, ktorý však trafil iba žŕdku. Aj keď sa oba tímy snažili, chýbala väčšia presnosť v zakončení.

V tretej tretine chceli oba tímy s výsledkom niečo spraviť, viac čistejších gólových šancí si vypracoval Slovan, ale obaja brankári boli pozorní. V 58. min nevyhodil pri oslabení puk Jerofejevs a nepokrytý Nemček vyrovnal na 3:3. Banská Bystrica aj tretí krát v sezóne vyhrala v Slovnaft aréne po samostatných nájazdoch, keď úspešnými exekútormi boli Nemček a Jokila, na domácej strane sa nepresadili Bartánus a ani Šatan.

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nemôžeme byť spokojní, začali sme veľmi zle. V našej hre bolo veľa nepresností, robili sme veľa chýb. Individuálne výkony niektorých hráčov sú neospravedlniteľné, pomer vylúčených v tomto zápase je nepochopiteľný. Predviedli sme slabý výkon a všetky okolnosti hrali proti nám."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Celý zápas sa pre nás nevyvíjal dobre, prakticky sme iba doťahovali náskok domácich. Pred treťou tretinou sme si povedali, že vynaložíme všetky sily, aby sme výsledok otočili. Boli sme húževnatí, škoda predĺženia, v ktorom sme mohli rozhodnúť v presilovke. Mal som šťastnú ruku pri výbere hráčov na samostatné nájazdy a aj po tretí krát sme v Bratislave uspeli."