Rozpačitý vstup do roku 2013

0 0

Dorastenci aj žiaci ukončili rok 2012 víťazstvom nad rovesníkmi z Nitry. Dokopy im nastrieľali 39 gólov a inkasovali len 14 – krát.

Brankár dorastencov Pavlas vychytal ďalšiu nulu v sezóne a dva zápasy našich žiakov skončili dvojciferným skóre, v oboch prípadoch to bol rovný tucet.

Dvojica Halama - Kratochvíla bodovala aj v ďalšom zápase po sebe. Ich konto sa zastavilo na čísle 19 pre rok 2012. Dorastencom aj naďalej patrí druhá priečka v priebežnej tabuľke. Na vedúci Prešov stále strácajú štyri body.

Vstup do Nového roka dorastencom ani žiakom nevyšiel. Ich bilancia za uplynulý týždeň je 2 výhry, 4 prehry a jedna remíza. Z úspešnej dvojice Kratochvíla – Halama bodoval len Kratochvíla, keď si pripísal bod za asistenciu. Halama ani v jedom z úvodných zápasoch tohto roka nenastúpil.

Aj po prehrách v úvode roka si dorastenci udržali druhá priečku v priebežnej tabuľke. Na vedúci Prešov už strácajú 5 bodov a pred treťou Banskou Bystricou majú náskok tri body.

Juniori sa vezú na 5 – zápasovej víťaznej šnúre, Baroš si pripísal ďalšie čisté konto v prebiehajúcej sezóne. Chlapci aj naďalej vládnu priebežnej tabuľke s 10 – bodovým náskokom pred druhou Banskou Bystricou.

Chlapcom želáme v Novom roku mnoho víťazstiev a gólov v súperových sieťach.

Extraliga dorastencov 27. kolo

HC Slovan Bratislava – MMHK Nitra 3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

HC Slovan: Pavlas – Bílik, Maier, Ficel, Roth, Seidl, Bednárik, Kuzmín, Vidovič – Takáč, Kundrát, Krajč, Bednarič, Halama, Javorek, Maroš, Valko, Sloboda, Kratochvíla, Šimonič, Fetkovič
MMHK Nitra: Rosandič – Garay, Chudý, M. Žitný, Konc, Križan, Árvay, Krcho, Dobrotina – Ševčík, Matejov, Tábi, Šuba, Klenko, König, R. Žitný, Šramaty, Kalafa, Ondrušek, Czakó

Góly a asistencie: 1:0 Šimonič (Bednarič, Fetkovič), 2:0 Fetkovič (Seidl, Vidovič), 3:0 Kratochvíla (Halama, Ficel) v presilovke

Vylúčení: 5/5
Využitie: 1/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Bundil, Kacej, Vacula, Čavojský (inštruktor)
Diváci: 166

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme išli do zápasu s tým, že je to posledný majstrovský zápas v roku. Chceli sme si spraviť takú pohodu a všetko sme tomu i podriadili. Myslím si, že Nitra bola viac ako vyrovnaný súper. Hneď v úvode mali niekoľko dobrých šancí, ak by ich boli premenili, zápas by bol vyzeral inak. Bol to veľmi dobrý zápas, hralo sa hore-dole, bolo v ňom veľmi veľa osobných súbojov, niektoré aj trochu na hranici regulérnosti. Sme radi, že sme zápas dohrali bez nejakej ujmy na zdraví  a že sa podarilo Christiánovi Pavlasovi vychytať nulu, čo vždy poteší.  Gratulujem celému nášmu mužstvo a prajem chlapcom pekné prežitie vianočných sviatkov. Tak isto prajem všetkým priaznivcom i všetkým trénerom a hráčom, celej slovenskej hokejovej rodine do nového roku všetko naj.

Extraliga dorastencov 40. kolo – predohrávka 09.01.2013

HC Slovan Bratislava – ŠHK 37 Piešťany 3:2
(2:0, 1:1, :1)

HC Slovan: Pavlas – Ficel, Jurkovič, Bílik, Maier, Kuzmín. Roth, Seidl, Vidovič – Krajč, Kundrát, Takáč, Javorek, Kratochvíla, Šimonič, Danišovský, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš
ŠHK 37 Piešťany: Obertáš – Svetlík, Šefčík, Vatrt, Poldruhák, Fišer, Domian, Poláčik, Vrábel – Šmárik, Lednický, Kubo, Katrušák, Kubinec, Gombarčík, Čirik, Chachaľák, Olša

Góly a asistencie: 1:0 Krajč (Valko, Maroš), 2:0 Javorek (Kratochvíla, Bílik) v presilovke, 3:0 Maier (Bílik, Javorek) v presilovke, 3:1 Šmárik (Lednický, Kubo), 3:2 Kubo (Šmárik, Kubinec)

Vylúčení: 4/3
Využitie: 2/0
Rozhodcovia: Baluška, Kacej, Návratek
Diváci: 169

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: V prvom rade by som chcel zapriať všetkým kolegom a všetkým priaznivcom hokeja  veľa zdravíčka a šťastíčka do nového roku i veľa úspechov. Samotný zápas odzrkadľoval dlhú prestávku, ktorú sme mali. Bolo vidieť určitú nevyhratosť, aj keď my sme odohrali dva priateľské zápasy. Zápas sme si nerozohrali zle, ale zbytočnými chybami , ktoré sme urobili, sme dovolili súperovi dostať sa do zápasu a to sa nám mohlo vypomstiť. V závere sme umnou taktickou hrou zápas dotiahli do víťazného konca. Nie sme tréneri spokojní s predvedenou hrou, bolo to také alibistické, chýbala nám kombinačná hra, na ktorú sme chlapcov pripravovali. Bolo to trochu zapríčinené aj tým, že hráči, ktorí boli s reprezentačnou sedemnástkou , sa ešte aklimatizovali, majú ešte problémy so spánkom. Nasadenie bolo výborné počas celého zápasu či z jednej, alebo z druhej strany. Hralo sa hore-dole. Vyhrali sme, ale spokojní sme akurát  s tromi bodmi.

Extraliga dorastencov 29. kolo

MHK Dubnica - HC Slovan Bratislava 3:0

MHK Dubnica: Baštuga – Dobiaš, Mišovic, Hruhuš, ONdreička, Trška, Kleinedler – Hrušík, Chyba, Gramblička, Šimko, Švec, Duda, Balaj, Pšurný, Laurenčík, Brezani
HC Slovan: Pavlas – Ficel, Jurkovič, Bílik, Maier, Kuzmín. Roth, Seidl, Vidovič, Vadovič – Krajč, Kundrát, Takáč, Javorek, Kratochvíla, Šimonič, Danišovský, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš, Galis

Góly a asistencie: 1:0 Huršík (Pšurný, Duda), 2:0 Pšurný (Hrušík, Duda), 3:0 Ondreička (Gramblička)  v presilovke

Vylúčení: 8/12
Rozhodcovia: Krist, Tvrdoň, Rehák
Diváci: 195

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnešný zápas bol len vysvedčením toho, ako niektorí chlapci pristupujú k povinnostiam a ako si vážia dres, v ktorom hrajú. Bola to dnes jedna katastrofa a myslím si, že si budeme mať čo v kabíne povedať. Varovný prst bol už na zápase s Piešťanmi, ale tam sme si mysleli, že reprezentanti mali ešte trochu problém s aklimatizáciou po príchode zo zámoria. Dnes sa však už nedá ospravedlniť nič. Po katastrofálnom výkone sme prehrali. Myslím si len jednu vec, že by bolo dobré, keby sa každý tréner staral len o vlastné mužstvo.

Extraliga dorastencov 30. kolo

ŠHK 37 Piešťany - HC Slovan Bratislava 1:0 po samostatných nájazdoch
(0:0, 0:0, 0:0)

ŠHK 37 Piešťany: Brucháč – Svetlík, Šefčík, Vatrt, Poldruhák, Fišer, Domian, Poláčik, Vrábel – Šmárik, Lednický, Kubo, Katrušák, Kubinec, Gombarčík, Čirik, Chachaľák, Olša
HC Slovan: Tomek – Ficel, Jurkovič, Bílik, Maier, Kuzmín. Roth, Seidl, Vidovič – Krajč, Kundrát, Takáč, Javorek, Kratochvíla, Šimonič, Danišovský, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš

Góly a asistencie: 1:0 Šmárik samostatný nájazd

Vylúčení: 5/2
Využitie: 0/0
Rozhodcovia: Jonák, Valo, Vido
Diváci: 138

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Je pravda, že máme reprezentantov, ale tým, že ich máme, náš tréningový proces počas sviatkov bol taký aký bol a to sa teraz jasne ukázalo. Nemáme natrénované, viazne nám kombinácia, hráme nedisciplinovane. Po sto dvadsiatich minútach sme nedali ani jeden gól, potom nemôžeme pomýšľať na žiadne víťazstvo. Musíme začať poctivo pracovať. Nemáme síce veľa času, pretože hneď v stredu hráme predohrávku s Trenčínom. Dnes po dvoch tretinách sme mali 30 streleckých zásahov na bránu, domáci okolo osem a tam sme mali tento zápas jednoznačne rozhodnúť. Malo byť po zápase. To sa bohužiaľ nestalo a išlo sa do predĺženia. Domáci bojovali, hrali s nasadením, kazili našim strelcom prácu. Boli sme dnes takí troška spomalení a to bola voda na mlyn domácim hráčom. Pokiaľ sa chlapci, ktorí chodia reprezentovať nespamätajú a nezačnú pracovať tak, ako predtým, lebo len vďaka tejto práci sa do reprezentácie dostali, tak vyhrávať nebudeme a potom budeme musieť pristúpiť k nepopulárnym krokom, ktoré sa nikomu  nepáčia.

Extraliga juniorov 31. kolo

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

HC Slovan: Baroš – Valjent, Gula, Skurák, Lukáčik, Bednárik, Kopecký – Trenčan, Schroner, Tibenský, Klučir, Novák, Dvonč, Brodek, Mikšík, Môcik, Miško, Bednarič
Dukla Trenčín: Kutej – Kuvik, Petre, Markovič, Hatala, Piško, Závodský, Hochel, Palovič – Gális, Hrazdíra, Veliký, Buliš, Mravíi, Záborsý, Šiškovský, Tvrdoň, Varga, Hudec

Góly a asistencie: 1:0 Dvonč (Klučiar)

Vylúčení: 7/5
Rozhodcovia: Kubuš, Návratek, Šťastný
Diváci: 170

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Po úvodnom tlaku súpera sme perfektne zareagovali naším  druhým striedaním, keď Dvonč vystrelil z rohu a skóroval na 1:0. Súper mal možnosť dve minúty presilovky päť na tri, túto ale nedokázal využiť a tretina skončila 1:0. Druhá tretina sa hrala hore-dole, šance boli na obidvoch stranách. Škoda našich nevyužitých šancí v závere tretiny. V tretej tretine sme mali prevahu, boli sme agresívnejší, aktívnejší, ale chýbala nám taká ľahkosť pri zakončení. Gól už nepadol a tak sme vyhrali gólom z prvej tretiny 1:0. To nás samozrejme teší, teší i to, že sme po dlhej  reprezentačnej prestávke a zápasovom výpadku odohrali takýto zápas. Pripravujeme sa na zajtrajší ťažký zápas so Skalicou. Ak pristúpime k zápasu tak, ako sme pristúpili dnes, neobávame sa o výsledok Teší nás herný prejav, s akým sme nastúpili v novom roku.

Extraliga juniorov 32. kolo

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 4:1
(2:0, 2:1, 0:0)

HC Slovan: Rybár – Valjent, Gula, Skurák, Lukáčik, Bednárik, Maier, Kopecký – Trenčan, Schroner, Tibenský, Klučir, Novák, Dvonč, Brodek, Mikšík, Môcik, Miško, Bednarič
HK 36 Skalica: P. Romančík - L. Romančík, Šohajda, Mikéska, Volek, Sloboda – Kukliš, Kazinota, Vogl, Bezúch, M. Romančík, Kubín, Kotzman, Miklovič, Pieša, Šille

Góly a asistencie: 1:0 Novák (Skurák, Môcik), 2:0 Klučiar (Novák), 3:0 Klučiač (Dvonč) v oslabení, 3:1 Bezúch (Mikéska, Sloboda), 4:1 Mikšík (Brodek, Bednárik)

Vylúčení: 4/5
Oslabenie: 1/0
Rozhodcovia: Fridrich, Tvrdoň, Kacej, Svitok (inštruktor)
Diváci: 189

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava Skalica prišla v najsilnejšej zostave, vedeli sme, že  Skalica má najlepší útok. Pred zápasom sme si  povedali na mítingu, že budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany. To sa nám aj podarilo, čo sme veľmi radi. Boli sme silní na puku, zbytočne sme sa nezbavovali pukov, perfektne sme si rozoberali hráčov v našej tretine. Výborne sme kombinovali, strelili sme štyri pekné góly a vyhrali sme 4:1. Znova musíme pochváliť oboch našich brankárov, včera Baroša, dneska Rybára. Vyhrali sme, tešíme sa, pracujeme a tvrdo trénujeme ďalej.