Rozhodol jediný gól sedem sekúnd pred koncom!

0 0

So Zvolenom v tejto sezóne ešte bez bodu

Veľká škoda tohto zápasu. Vo Zvolene sme predviedli veľmi dobrý výkon, ktorý sme však neokorenili gólom. Dobrý výkon podal brankár Galbraith. Čisté konto si však neudržal, sedem sekúnd pred koncom sme inkasovali smolný gól. So Zvolenom sme tak túto sezónu nezískali ešte ani jeden bod. Najbližší zápas hráme v Poprade.

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 60. V. Baláž (L. Jurík, Leskovianský)
Vylúčení: 6:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc - M. Korba, M. Smrek, 2430 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Korhonen, Hraško, Zošiak, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Síkela, Zuzin
Slovan: Galbraith - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, I. Ďatelinka, P. Frühauf - L. Hudáček, Kukumberg, Preisinger - D. Skokan, Macho, Šatan - M. Bakoš, Bulík, Balej - J. Cíger, Buc, M. Bartánus

Vo Zvolene sa hral rýchly, no viac bojovný hokej. Oba tímy sa skôr zamerali na taktiku a v prvej tretine videli diváci málo príležitostí. Už v prvej minúte sa dostal do dobrej šance Šachrajčuk, ale neprekonal Galbraitha v bránke Slovana. Na opačnej strane hrozil najmä Šatanov útok, zvolenská obrana na čele so Škrečkom však pracovala spoľahlivo. Ani gólman belasých sa nedal prekvapiť v 11. minúte pri zadovke Škvaridla. Slovan ešte pohrozil o dve minúty neskôr nebezpečným tečom Skokana.

V druhej tretine pribudlo viac vzruchu, šance mali najmä hostia, v 23. minúte Bakoš preveril Škrečka, no nebezpečnejšia bola dorážka Bulíka. O minútu neskôr mohol po strele Buca skórovať z dorážky aj M. Bartánus. Zvolen kontroval o niekoľko sekúnd neskôr, keď sa Otčenáš preštrikoval až pred Galbraitha, ale zoči-voči neprekonal dánskeho gólmana. Po polovici zápasu boli nebezpečné aj presilovky oboch tímov, hrozili najmä Švárny, Kukumberg a Baláž, no brankári si držali čisté konto. V 35. minúte boli blízko ku gólu Šatan s Kukumbergom, ale z dvoch-troch metrov neprekonali Škrečka.

Aj na začiatku tretej tretiny sa dostali slovanisti do veľkej príležitosti, keď v 42. min. mal pred sebou Balej úplne odkrytú bránku, ale Škrečko v poslednej možnej chvíli vytiahol zákrok ako z "ríše snov". V 44. min "zaváňala" gólom spolupráca Baláža s Leskovjanským, no proti bol Galbraith. Potom mali hostia tri presilovky po sebe a Škrečka poriadne rozohriali, gól však nepadol. Zvolenčania taktiež nevyužili dvojminútovú presilovku a následne už štvrtú v poradí v záverečnej časti opäť nevyužil Slovan. V 58. min. poslal Škvaridlo ideálnu prihrávku spoza brány na Čurillu, ktorý sám z dvoch metrov neprekonal gólmana hostí. Veľká dráma prišla v úplnom závere, keď mali početnú výhodu domáci hokejisti a sedem sekúnd pred klaksónom prestrelil defenzívu i brankára Slovana strelou po ľade spoza kruhov V. Baláž - 1:0!