Rozbehnutý Martin Slovan nezastavil

0 0

Tipsport extraliga - 23. kolo

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Galamboš (Michal Važan, Markovič), 22. Šišovský (L. Kozák, V. Škoda), 56. Kriška (Šišovský) - 11. Bulík (M. Bakoš, Švarný), 36. Frühauf (Lipiansky)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Mikula (ČR) - Stano, P. Šefčík, 2700 divákov

Martin: M. Šimko - Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Hriňa, Brcko, Drgoň - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - Vartovník, Zeliska, Škumát
Slovan: Galbraith - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preissinger, Kukumberg, D. Buc - Šatan, Bulík, L. Hudáček - Lipiansky, M. Bakoš, M. Bartánus - J. Cíger, M. Sloboda

Martinčania potvrdili dobru formu z predchádzajúcich zápasov a v I. tretine boli favoritovi vyrovnaným súperom. V 5. min išli do vedenia, keď pri signalizovanom vylúčení hráča hostí Galamboš strelou švihom otvoril skóre - 0:1. Belasí potom zvýšili obrátky a často zamestnávali brankára Šimka. V 11. min sa z uhla presadil Bulík a vyrovnal. O minútu neskôr mal rozdielový gól na svojej hokejke Važan, ale mieril nepresne. V 17. min hral Slovan 80-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale skóre sa nemenilo.

Aj v druhej tretine sa hral obojstranne rýchly, kvalitný a fyzicky náročný hokej s množstvom dramatických situácií pred oboma brankármi. V 22. min napriahol Kozák od modrej čiary a Šišovský jemným tečom vrátil Martinu jednogólový náskok. V 25. min najskôr mieril Škoda iba do bočnej konštrukcie, vzápätí Šimko "prečítal" Šatanov blafák a túto infarktovú minútu zakončila Výborného nepremenená tutovka. Domáci hrali v 29. min presilovku a dostali Slovan pod veľký tlak, ale Galbraith sa vyznamenal pri strelách Šišovského aj Škodu. V 33. min sa rútil na brankára Slovana Macejka, no v zakončení už nemal dostatok síl. V 36. min hrali hostia presilovku a Frühauf vyrovnal. O minútu tvrdo vystrelil Škumát, jeho prudká strela trafila Galbraitha do masky. Otrasený gólman pokračoval v hre a vzápätí chytil aj Kriškovu šancu.

V 43. min dostal medzi kruhy prihrávku Galamboš, ale nemieril tak presne ako v úvode zápasu. Obe mužstvá už nehrali tak ofenzívne, čakali na chybu súpera. v 49. min opečiatkovala Hudáčkova strela žŕdku Šimkovej bránky. V 55. min sa vyznamenal Šimko aj pri Bakošovej koncovke, vzápätí puk po Šišovskeho zakončení skončil tesne pred bránkovou čiarou. V 56. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kriška a naklonil misky váh na stranu domácich. V strhujúcom závere dramatického zápasu hrali belasí 30 sekúnd bez brankára, ale nadšene bojujúci Martinčania si svoj náskok udržali a dosiahli už siedme víťazstvo v rade.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Sme radi, že sme zdolali Slovan. V prvej tretine prechádzal súper ľahko cez stredné pásmo, v druhej tretine sme začali viac napádať, boli sme lepší, ale nevyužili sme šance. Slovan má skúsených hráčov, ktorí sa vedia presadiť hlavne v presilovkách. Dali sme si pozor na vylúčenia. Som rád, že chlapci bojovnosťou dosiahli už siedme víťazstvo za sebou."
Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nie sme spokojní s našou hrou. Pripravili sme sa prechod cez stredné pásmo, organizácia našej hry bola dobrá, ale v koncovke sme zlyhali. Hokej sa nehrá na umelecký dojem, ale na góly, a tie sme nedali ani z vyložených šancí. Súper hral jednoduchšie, priamočiarejšie, bojoval a zaslúžene vyhral."