Repríza minuloročného finále už v semifinále

0 0

V boji o postup do finále sa stretnú úradujúci Majster z Trenčína a Vicemajster z Bratislavy.

Veľká repríza minuloročného finále. Dve veľké hokejové bašty proti sebe. Majster z Trenčína a Vicemajster z Bratislavy. Kto z koho? Kto bude úspešnejší? Hádanka v niekoľkých dejstvách. Prvá a druhé dejstvo je na programe už tento víkend v Bratislave. Juniori HC SLOVAN Bratislava sa predstavia na domácom ľade v plnej sile s jasným cieľom vyhrať.

Oba tímy sa v tejto sezóne stretli štyrikrát. Jasným víťazom týchto súbojov sú naši chalani. Vyhrali tri zápasy a raz prehrali (3:0, 3:1, 5:4, 1:7). Celkové gólové skóre 12:12. V zápasoch proti Dukle sa najviac darilo Adamovi Šimoničovi, ktorý si do štatistík pripísal 4 body (1 + 3). V tesnom záves za ním sú trojbodový kapitán Patrik Brodek (1 + 2) a obranca Michal Valjent (2 + 1). Okrem toho v prvom zápase si Baroš ukoristil čisté konto.

Dukle patrilo po základnej časti tretie miesto práve za našim tímom. Mladí Slovanisti získali v konečnom zúčtovaní 94 bodov za 27 výhier v riadnom hracom čase, 5 výhier po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a 9 prehier v riadnom hracom čase. Dukla mala nakoniec o štyri body menej ako náš tím. Dukla ukončila základnú časť s 27 výhrami v riadnom hracom čase, 2 výhrami po predĺžení, 5 prehrami po predĺžení a 10 prehrami v riadnom hracom čase. Chalani s orlom na hrudi rozvlnili sieť súpera 200 – krát a hlavu museli skloniť len 105 – krát. Trenčania vsietili o osem gólov menej a o 23 viac inkasovali.

Najproduktívnejším hráčom Dukly Trenčín sa stal Lukáš Berák. V 44 zápasoch zaznamenal 51 bodov za 25 gólov a 26 asistencií. Dvojkou je Adam Tužinský so 47 bodmi (20 + 27 )v 44 zápasoch, trojkou Dominik Novák so 42 bodmi (19 + 23) v 30 zápasoch. Našim najproduktívnejším hráčom je Jozef Tibenský so 74 bodmi v 43 zápasoch, za 35 gólov a 39 asistencií. Tibenský sa zároveň stal kráľom strelcov, najproduktívnejším hráčom extraligy v základnej časti, najlepším v štatistike plusových a mínusových bodov, a aby toho nebolo málo aj druhým najlepším nahrávačom súťaže. Top trojku dopĺňajú jeho spoluhráči z útoku, Marco Halama a kapitán Patrik Brodek. Marco Halama v 33 zápasoch nazbieral 58 bodov (33 + 28) a Patrik Brodek v 34 zápasoch zaznamenal 46 bodov (17 + 19). Brankárskou jednotkou súpera je Erik Kompas s 91,36 % úspešnosťou zákrokov. Našou jednotkou je Christián Pavlas s 91,94 % úspešnosťou.

Základná časť je za nami, a tým pádom všetky spomenuté štatistiky sú už len štatistiky. Najproduktívnejšou päticou nášho tímu je Jozef Tibenský s 9 bodmi (2 + 7), Patrik Brodek s 8 bodmi (3 + 5), Marco Halama so 7 bodmi (4 + 3), Michal Valjent (1 + 2) a Filip Vidovič (0 + 3) s 3 bodmi. Top päťkou súpera sú títo hráči – Dominik Briestenský s 5 bodmi (2 + 3), Patrik Palovič so 4 bodmi (1 + 3), Marek Hecl (3 + 0), Adam Tužinský (1 + 2) a Patrik Koyš (0 + 3) s 3 bodmi.

Pamätníkmi posledného finálového zápasu sú v našom tíme títo 9 hráči: Michal Valjent, Tomáš Gula, Michal Bílik, Patrik Brodek, Marco Halama, Jozef Tibenský, Andrej Bendarič, Filip Mlynčár a Patrik Danišovský.

Príďte v nedeľu 15.03.2015 a pondelok 16.03.2015 povzbudiť našich chalanov v boji o finále do tréningovej haly B.