Prvý zápas série pre Dinamo

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava prehrali v úvodnom zápase 1.kola playoff na ľade Dinama Moskva 1:5. Jediný gól Slovana zaznamenal v druhej tretine Michal Vondrka.

Dinamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Cvetkov (Kokarev, Petružálek), 18. Mosaľov (Kvapil), 34. Derľuk (Soin), 48. Petružálek (Kvapil),  50. Petružálek (Cvetkov, Kokarev) - 27. Vondrka (Miklík)

Strely: 31:29 Vylučenia: 3:4 presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0 pred 5212 divákmi rozhodovali Kylakov, Šenjev - Alešin, Ivanov

Dinamo Moskva: Jerjomenko - Graňák, Višnevsky, Derľuk, Solovyov, Gorochov, Mironov, Barancev - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Kokarev, Petružálek - Gorovikov, Sopin, Kasjančuk - Pestunov, Mosaľov, Kvapil, Lukin
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Sigalet, Sersen, Vondrka, J. Mikúš, Miklík – Mojžíš, Tabaček, Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Mihálik, Štajnoch, Kytnár, Lipiansky, Hudáček – Preisinger, A. Šťastný, T. Mikúš, Ölvecký, Daňo.

Prvý úspešný zákrok zápasu si na svoje konto pripísal Jerjomenko, ktorý dobre zasiahol po teči Kukumberga. Dinamo malo prvú šancu v 2. minúte, ale Konkov netrafil puk ideálne. Na opačnej strane ohrozil bránu Dinama po prihrávke Hudáčka Ölvecký. O tri minúty bol sám pred bránou Kasjančuk, no puk nedokázal usmerniť do brány. Prvý gól domácich prišiel v presilovke po vylúčení Kytnára, keď sa z bezprostrednej blízkosti presadl Cvetkov – 1:0.  Naši hráči mali výhodu presilovky v 11. minúte. Domáci gólman ale zasahoval len pri strele Sigaleta. Na konci úvodného dejstva sa potvrdilo nedáš dostaneš, keď najskôr v koncovke nepochodil Bližňák, a na opačnej strane presnou strelou švihom prekonal Janusa Mosaľov – 2:0.

Druhú tretinu síce začali domáci presilovkou, no Slovan sa mohol radovať z gólu po šanci Daňa, ktorý netrafil puk pred opustenou bránou. V 25. minúte dostal nádhernú prihrávku Vondrka, ktorý sa rútil sám na Jerjomenko, ale beekhendom trafil len tyčku. V drese Dinama mal rovnakú príležitosť Kokarev, ale netrafil bránu. Slovanu sa podarilo znížiť v 28. minúte počas presilovej hry. Vondrka využil to, že Jerjomenko viac vykorčuľoval zo svojej brány naznačil strelu a následne už do prázdnej brány nemohol nedať – 2:1.  Moskovčania potom prebrali iniciatívu, a dlhrý pobyt v našom obrannom pásme pretavil do gólu tvrdou strelou Derľuk – 3:1.

Dinamo malo v úvode tretej časti hry dve presilové hry, v ktorých mali Znaroksovi zverenci niekoľko príležitostí, skóre sa ale nemenilo.  Slovan sa vo výbornej atmosfére snažil o kontaktný gól, Dinano nás ale do svojho pásma na dlhší čas nepúšťalo. V 48. minúte dostal výbornú prihrávku Petružálek a strelou pomedzi betóny zvýšil na 4:1.  Domáci boli aj napriek trojgólovému vedeniu aktívni a často zamestnávali našu obranu.  Český útočník Petružálek pridal v 50. minúte po troch čistých šanciach Dinama bekhendom svoj druhý gól v zápase – 5:1.  Záver zápasu aj napriek šanciam na oboch stranách gól nepriniesol a Dinamo sa tak ujali vedenia v sérii 1:0.

Rostislav Čada: Myslím si, že v prvom zápase playoff sme dlho držali so silným súperom krok, herne aj čo sa týka výsledku. V priebehu zápasu sa prejavila väčšia kvalita, lepšia práca a trpezlivosť domácich, ktorou nás prinútili k chybám a tým rozhodli zápas.