Prvý zápas Pohára nádeje pre Minsk

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava podľahli v úvodnom zápase kvalifikačného kola Pohára nádeje Dinamu Minsk na jeho ľade 0:1.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 16. Drozd

Dinamo Minsk: Milchakov  – Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačov, Filičkin, Šinkevič, Zozon, Kolenčukov – Materuchin, Stas, Kaľužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Drozd, Protaseňa, Dadonov
HC SLOVAN Bratislava: Kopřiva (Janus) – Škoula, Štajnoch, Vondrka, Bližňák, Miklík – Mihálik, Mojžiš, Bakoš, Radivojevič, Šatan – Sigalet, Luža, Hudáček, J.Mikúš, Kukumberg – B. Mráz, Kozák, Ölvecký, Šťastný, T. Mikúš

Zápas v bieloruskom Bobrujsku začal vo svižnom tempe a už po dvoch minútach mohol potrestať  nedorzoumenie v domácej obrane a chybu gólmana Milchakova Michal Vondrka. Minsk hrozil najmä nebezpečnou prvou formáciou, z ktorej viackrát ohrozil našu bránu Materuchin. V 12. minúte vytiahol po strele Pavloviča ukážkový semafor Miroslav Kopřiva. Z prevahy Minska dokázal ťažiť štyri minúty pred prvou sirénou Drozd, ktory sa najlepšie zorientoval v priestore pred bránou a šikovne dorazil puk za Kopřivu – 1:0.

Na začiatku druhej tretiny nevyužil Minsk dve za sebou idúce presilové hry, keď najskôr fauloval Mojžíš a po ňom si odsedel plné dve minúty na lavici hanby za zdržovanie hry aj Mihálik. V rovnovážnom počte na ľade potom unikol Vondrka, bekhendom však trafil domáceho gólmana len do ramena. Milchakov vyrazil v 26. minúte aj nepríjemnú strelu Šatana.  Čadovi zverenci si v závere druhej časti v presilovej hre vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, ani jedna však vyrovnanie nepriniesla.

Úvod tretej tretiny priniesol optickú prevahu domácich, tí si však počas pobytu v našom obrannom pásme veľké šance nevytvorili. V 44. minúte poslal Šatan do brejku Radivojeviča, ktorý príklepom tesne minul bránku Dinama. Vyrovnať mohol po pretlačení sa po ľavom krídle Bakoš, neuspel však v koncovke.  Domáci hokejisti v záverečnej desaťminútovke výborne strážili obrannú modrú čiaru a nedovolili Slovanu streliť vyrovnávajúci gól. Ten nepriniesla ani záverečná powerplay bez brankára. Slovan tak v Bobrujsku prehral najtesnejším rozdielom 1:0.

Rostslav Čada: Domáci boli aktívnejší a útočnejší v prvej polovici zápasu, kedy sa im podarilo streliť jediný gól. Nám sa podarilo v druhej polovici zápasu hru vyrovnať, vytvoriť si príležitosti, ale nepodarilo sa nám skórovať. Hlavným dôvodom toho, že zápas skončil najtesnejším výsledkom boli najmä dobré výkony brankárov.