Prvé miesto juniorov po základnej časti! Dorastenci s výhrami.

0 0

Ďalší víťazný víkend pre dorastencov. Tento raz si chalani „zgustli“ na hráčoch Dukly a Skalice. Vsietili im rovný tucet a dostali len trojku. Pavlas aj tento víkend zatiahol roletu a vychytal nulu.

Najproduktívnejšou štvoricou tohto týždňa - Maier (2 + 5), Fetkovič (4 + 2) Bednarič (1 + 5) a Krajč (1 + 5). Dorastenci preskočili Prešov a patrí im prvá priečka pred poslednými zápasmi základnej časti.

Tak ako začali tento ročník, tak ho aj ukončili. Výhrou. V posledných štyroch zápasoch základnej časti si juniori pripísali dve výhry a dve prehry. Opäť sa darilo viacerým hráčom ako Novák, Miško, Zajíček, Petráš a Dvonč.

Mladí slovanisti obsadili prvú priečku s 95 bodmi pred Banskou Bystricou (8 – bodový náskok) a Košicami (16 – bodový náskok). Bilancia juniorov v tejto sezónne: 31 výhier (29 v riadnom hracom čase, 2 po predĺžení) a 13 prehier (9 prehier v riadnom hracom čase, 4 prehry v predĺžení), súperom vsietili 146 gólov a inkasovali 81. Brankári vychytali šesť zápasov na nulu. Baroš a Rybár sa bratsky podelili, obaja vychytali tri nuly.

Najproduktívnejšími hráčmi sa stali Novák (30 bodov), Petráš (27 bodov) a Brodek (26 bodov). Úspešnosť našich brankárov je vyrovnaná, Rybár 94,65 % a Baroš 93,65 %.

Juniori sa v štvrťfinále stretnú s hráčmi z Liptovského Mikuláša. Chalanom prajeme veľa vsietených gólov, čo najmenej inkasovaných, ale najmä postup do ďalších kôl.

Extraliga juniorov 41. kolo

HC SLOVAN Bratislava – HC´05 Banská Bystrica 3:4 po samostatných nájazdoch
(0:0, 0:3, 3:0)

HC ´HC Slovan: Baroš – Valjent, Bačik, Skurák, Luža, Lukáčik, Černák, Kopecký, Bednárik –Tibenský, Brodek, Mikšík, Dvonč, Schroner, Novák, Môcik, Zajíček, Šalka, Mlynčar, Petráš, Miško
HC´05 Banská Bystrica: Košarišťan – Hermánek, Tarabík, Ivanič, Janovský, Varga, Gachulinec, Ramaj, Kramárik – Oktavec, Macko, Libi, Adamčík, Šeliga, Huňa, Andrisík, Majling, Predajnianský, Róth, Kovalík, Valent

Góly a asistencie: 0:1 Róth (Valent, Kovalík), 0:2 Róth (Valent, Hermánek), 0:3 Huňa (Majling, Predajnianský), 1:3 Tibenský (Petráš, Lukáčik), 2:3 Miško, 3:3 Lukáčik (Petráš, Bačik) v presilovke, 3:4 Huňa samostatný nájazd

Vylúčení: 2/4
Využitie: 1/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Štefík, Kacej, Šťastný, Macko (inštruktor)
Diváci: 166

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Prvé dve tretiny dnešného zápasu nebudeme radšej ani komentovať. Neboli sme v nich spokojní s ničím. Chlapci nás potešili až v tretej tretine, v ktorej dokázali vyrovnať z 0:3 na 3:3. To sa cení. Potom prišlo predĺženie, kde sme mali vyloženú šancu hneď pri prvom striedaní, ale nedali sme. Mali sme prevahu aj v tretej tretine, súper bol pod tlakom. Skutočne nás teší, že chlapci dokázali vyrovnať tak nepriaznivý stav. Došli nájazdy, v ktorých uspel súper, ale keď to zhodnotíme objektívne, dnes sme si nezaslúžili vyhrať.

Extraliga juniorov 42. kolo

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 3:2
(2:0, 1:1, 0:1)

HC Slovan: Rybár –Lukáčik, Bačik, Skurák, Luža, Valjent, Bednárik, Kopecký - Novák, Miško, Tibenský, Bednarič, Mikšík, Petráš, Mlynčár, Zajíček, Brodek, Môcik, Dvonč, Šalka
HKM Zvolen: Petrík – Tóth, F. Fekiač, Gábor, Šilović, Matuška, Koch, Nociar, Pohanka – Parobok, V. Fekiač, Mančák, Kucej, Mendel, Jaroš, Klonga, Tomčák, Renčok, Iványi, Balko, Chalupovský

Góly a asistencie: 1:0 Dvonč (Novák, Luža), 2:0 Novák (Skurák, Miško), 3:0 Zajíček (Mlynčár, Petráš), 3:1 Klonga (Fekiač, Iványi), 3:2 Mendel (Mančák, Kucej)

Vylúčení: 4/1
Využitie: 0/0
Rozhodcovia: Goga, Kacej, Návratek, Svitok (inštruktor)
Diváci: 168

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava:  Hovorí sa, že každý zápas je iný. Ak porovnávame náš dnešný výkon proti Zvolenu s výkonom proti Banskej Bystrici, tak dnes nastúpilo do zápasu z našej strany úplne iné mužstvo. Dnes nastúpilo mužstvo, ktoré poznáme. Bol tam tímový duch, chlapci sa povzbudzovali, zodpovedne pristúpili k zápasu a ukázali to na ľade. Vyhrali sme síce len tesne, ale tešíme sa víťazstvu, pretože súper to bol ťažký. Zvolen má kvalitné mužstvo, myslíme si, že aj play off by si zaslúžilo. Uvidíme, ako dopadnú. Opakujem,  teší nás, ako si dnes chlapci plnili povinnosti, na ktorých sme sa  dohodli. Vyhrali sme, body ostávajú u nás. Pomaly sa pripravujeme na play off.

Extraliga juniorov 43. kolo

MsHK Žilina - HC Slovan Bratislava 3:1
(1:1, 0:0, 2:0)

MsHK Žilina: Mikoláš - Niník, Klačko, Slota, Prášek, Mravec– Lipovský, Mašlanka, Halajčík, Dolinajec, Rovner, Holák, Paleček, Zicho, Čičala
HC Slovan: Baroš –Lukáčik, Skurák, Luža, Valjent, Babinský, Bednárik, Kopecký, Bačik- Mlynčár, Novák, Miško, Tibenský, Petráš, Mikšík, Zajíček, Brodek, Môcik, Dvonč, Schroner, Šalka

Góly a asistencie: 0:1 Dvonč, 1:1 Lipovský (Dolinajec), 2:1 Zicho (Mašlanka, Čičala), 3:1 Slota

Vylúčení: 2/8
Rozhodcovia: Zvrškovec, Lajčiak, Hronský, Kontšek (inštruktor)
Diváci: 71

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Dnešný zápas bol z našej strany zlý. Súper potrestal naše chyby gólmi. Mali sme síce aj fyzickú prevahu, dokázali sme zatvoriť súpera v jeho tretine, ale bolo to všetko bez efektu. Tretí  gól sme dostali v power play. Ešte spomeniem hráča súpera Lipovského, ktorý vynikal a keď bude na sebe pracovať, môže v hokeji veľa dokázať.

Extraliga juniorov 44. kolo

MHC Martin - HC Slovan Bratislava 2:3
(0:1, 2:2, 0:0)

MHC Martin: Varchola – Dvořák, Fillo, Jednroľ, Mendel, Kalnický, Ďurica – Hricko, Žáčik, Okuliar, Cíger, Jurášek, Minko, Škokor, Holko, Šináľ
HC Slovan: Baroš –Lukáčik, Bačik, Skurák, Luža, Valjent, Babinský, Bednárik, Kopecký- Mlynčár, Novák, Miško, Tibenský, Petráš, Mikšík, Zajíček, Brodek, Môcik, Dvonč, Schroner, Šalka

Góly a asistencie: 0:1 Môcik (Luža, Valjent) v presilovke, 0:2 Kopecký (Šalka, Môcik), 1:2 Žáčik (Dvořák, Hricko) v presilovke, 2:2 Žáčik (Okuliar, Hricko), 2:3 Lukáčik (Tibenský, Petráš)

Vylúčení: 10/12
Využitie: 1/1
Rozhodcovia: Gašparík, Farkaš, Holienka
Diváci: 64

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: S Martinom sme ukončili základnú časť víťazstvom, čo nás samozrejme teší. Čo sa týka dnešného zápasu, hokejového umenia sme veľa nevideli ani na jednej, ani na druhej strane. Samozrejme, zhodnotili sme po zápase nielen dnešok, ale povedali sme chlapcom aj pár slov k celej sezóne. Tá bola z našej strany v základnej časti veľmi úspešná, keď sa pozrieme na tabuľku, sme na tom veľmi dobre. Na druhej strane play off je úplne nová súťaž, začína sa od nuly a tak na to, že sme skončili na prvom mieste, na to musíme rýchlo zabudnúť. Od pondelka sa začíname pripravovať na play off.

Extraliga dorastencov 37. kolo

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 7:3
(0:1, 4:0, 3:2)

HC Slovan: Pavlas – Ficel, Kuzmín, Bílik, Maier, Roth, Vadovič, Jurkovič – Galis, Kundrát, Kratochvíla, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Danišovský, Halama, Takáč, Vlašič, Valko
Dukla Trenčín: Stuhl – Forgách, Hrnčírik, Babka, Birás, Kuzma, Pisch, Hochel, Madový – Briestenský, Longauer, Ondris, Novák, Sádecký, Špankovič, Puš, Kočiš, Mokrohájský

Góly a asistencie: 0:1 Longauer (Madový, Briestenský), 1:1 Fetkovič (Krajč), 2:1 Halama (Takáč, Danišovský), 3:1 Maier (Krajč, Bednarič), 4:°1 Kratochvíla (Galis, Roth) v presilovke, 5:1 Maier (Fetkovič, Bednarič), 5:2 Ondris v oslabení, 6:2 Fetkovič (Bednarič, Maier), 7:2 Danišovský (Maier) v presilovke, 7:3 Sádecký (Špankovič)

Vylúčení: 2/7
Využitie: 2/0
Oslabenie: 0/1
Rozhodcovia: Kubuš, Kacej, Pauljučok, Vrábel (inštruktor)
Diváci: 135

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Všetci sme sa na tento zápas tešili. Trenčín je kvalitné mužstvo, s ktorým sa hrávajú vždy veľmi dobré zápasy. Do zápasu sme ale nevstúpili s takou pohodou, čo sa odzrkadlilo aj na prvej tretine. Hostia mali iniciatívu, lepšie korčuľovali, mali iniciatívu v kombináciách, čo korunovali aj streleným gólom. Chlapci asi skúšali moju trpezlivosť, ale  cez prestávku som potom ja vyskúšal ich uši. Druhá tretina už potom jasne ukázala, že ak budeme pokračovať v tom trende, ako sme hrávali pred asociačnou prestávkou, myslím si, že budeme mať všetci radosť z hokeja. Vyhrali sme druhú tretinu 4:0, zápas sa už potom vlastne len dohrával, boli sme v pohode. Chcem chlapcom poďakovať a na druhej strane ich vyzvať, aby nepodcenili ani jeden súboj, ani jednu hernú situáciu, aby zodpovedne pristupovali k zápasom, nie ako dnes prvých dvadsať minút, kedy si mysleli, že všetko príde samo. Zápas bol veľmi korektný z obidvoch strán. My sme dali góly po štandardných situáciách, ktoré v poslednej dobe trénujeme a to sa ukázalo ako rozhodujúce.

Extraliga dorastencov 38. kolo

HC Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 5:0
(2:0, 3:0, 0:0)

HC Slovan: Pavlas – Ficel, Kuzmín, Bílik, Maier, Roth, Vadovič, Jurkovič, Pokorný – Galis, Kundrát, Kratochvíla, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Danišovský, Vlašič, Valko, Sloboda
HK 36 Skalica: Košút, Ondráš, Kuna, Kadlečík, Juraš, Hílek, Valachovič, Formánek– Divinec, Kukliš – Halabrín, Jaša, Kotvan, Kocák, Ivičič, Hujsa, Boor, Romančík, Kotzman, Janáč, Valachovič

Góly a asistencie: 1:0 Fetkovič (Krajč, Maier), 21:0 Fetkovič (Krajč, Maier) v presilovke, 3:0 Krajč (Fetkovič, Bednarič), 4:0 Bednarič (Vlašič, Valko), 5:0 Maier (Bednarič, Bílik)

Vylúčení: 5/4
Rozhodcovia: Fridich, Šťastný, Stanzel. Svitok (inštruktor)
Diváci: 145

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme sa obávali iba jednej veci. Vedeli sme, že Skalica už koncom januára vrátila hráčov do klubov, odkiaľ ich mala a my sme sa len báli, že naši chlapci tento zápas podcenia a budú si myslieť, že to príde samo. Začali sme trochu agresívnejšie, zmenili sme taktiku. Chceli sme, aby hráči viac napádali súpera v rozohrávke , a to sa nám aj darilo. Prvá tretina bol 2:0 pre nás. Mohlo to byť aj viac, vypracovali sme si dostatok šancí, ale sme ich nepremenili. Po prvej tretine sme hráčov nabádali k väčšej koncentrácii v zakončovaní. V druhej tretine sme dali ďalšie tri góly a bolo v podstate po zápase.  To prinieslo pohodu na naše hokejky, zápas sa dohrával v našej réžii. Chcel by som povedať ešte jednu vec. Pokiaľ aj my začíname hrávať už len na tri útoky, tak si chlapci musia uvedomiť, že sa treba pripravovať na tie zápasy zodpovednejšie. V polke zápasu sme zaradili aj štvrtý útok. Máme do konca štyri zápasy, treba sa už pripravovať na play off a v play off môžu hrávať skutočne už len tí najlepší a tí, ktorí majú najlepšiu výkonnosť. Chcem pogratulovať celému mužstvu , hlavne k tomu, že podržali brankára a chcel by som ešte vyzdvihnúť Bednariča, ktorý hral výborný zápas.