Prvá tretina sa ukázala ako rozhodujúca

0 0

HC SLOVAN Bratislava v tretej tretine siahal na vyrovnávajúci gól, domáci si však zápas ustrážili.

Jokerit Helsinki – HC SLOVAN Bratislava 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 9. Lajunen (Kozun), 14. Olimb (Huhtala), 57. Kapanen (Jaakola, kozun), 59. Jensen (Kozun, Lajunen) – 51. Kašpar (Nagy, Barker)

Jokerit: Karlsson – Ohtamaa, Lajunen, Larsen, Jensen, Korpikari, Jaakola – Huhtala, Olimb, Jormakka – Kozun, Hagman, Regin – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Rita, Wirtanen, Joensuu
HC SLOVAN: Brust – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen (A), Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Šťastný, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

Úvodné minúty štvrtého zápasu Slovana na klziskách súperov priniesli vyovnaný hokej, no bez väčšej príležiosti na oboch stranách. Domáci sa postupne snažili prebrať iniciatívu na svoju stranu, narážali však na dobrú defenzívu Slovana a Brusta ohrozili len z diaľky. V polovici prvého dejstva sa fínske mužstvo usadilo v útočnom pásme, po tvrdej a tečovanej strele Villeho Lajunena vyhrávalo 1:0. O minútu neskôr Wirtanen len vložil hokejku do strieľanej prihrávky z pravého kruhu a Brust len z ťažkosťami vyrážal. V 14. minúte Slovanisti veľmi zle založili akciu z vlastného pásma a Olim zvýšil na 2:0.

Hokejisti Slovana sa v druhej tretine snažili o kontaktný gól, ku gólu ale neviedli strely Tičara, Nagya ani Švarného. V 25. Minúte vyzeralo sľubne prečíslenie domácich, v poslednej chvíli zasiahol Vladimír Mihalik. Belasí si výraznejšie šance nevypracovali ani počas prvej presilovky zápasu v 28. minúte. Krátko po nej netrafil priestor odkrytej brány Jeglič a v 30. minúte napálil Milan Bartovič príklepom do lapačky Karlssona. V 39. minúte vytiahol po bekhende Kašpara skvelý zákrok lapačkou brankár Karlsson.

HC SLOVAN v tretej tretine pokračoval v nastúpenom trende z predošlého dejstva a čoraz viac sa tlačil pred domáceho brankára. Sľubné šance na zníženie mal Ivan Švarný, Michel Miklík, tesne vedľa pálil Patrik Luža. V 46. minúte mohol z brejku streliť tretí gól Jensen, no s pukom skončil až za bránou. Říhovi zverenci sa napokon dočkali v presilovej hre v 51. minúte - Barker posunul puk Nagyovi a jeho odrazenú strelu poslal do brány Lukáš Kašpar 2:1. Jokerit ustál tlak belasých po góle a definitúvu troch bodov pre domácich stanovil v presilovke v 56. minúte Nikko Kapanen. Hartwall Arena videla štvrtý gól v našej sieti minútu pred koncom z hokejky Jensena.

Miloš Říha: Zápas sme si prehrali v prvej tretine, nastúpili sme zle, bez koncentrácie, vyrobili sme zbytočné chyby. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, korčuľovali sme, dohrávali súboje a zápas vyzeral úplne inak. Zo šancí, ktoré sme si vytvorili, sme bohužiaľ nedali góly. V tretej tretine padol kontaktný gól, no zbytočným faulom sme sa o možnosť vyrovnať pripravili. Myslím, že Jokerit dnes vyhral zaslúžene.