Prvá prehra pod Dubňom prišla v najnevhodnejšiu chvíľu

0 0

3. štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport extraligy

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0,1:1)

stav série: 1:2

Góly: 2. Drábek (Ďurkech, Smotrila), 20. T. Sýkora (Stupka, Dlouhý), 59. Róbert Huna (Houdek) - 49. Lipiansky (Jass)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Kubuš - Stano, M. Novák, 2531 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, M. Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš
Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, M. Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - D. Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, D. Buc

Tretie stretnutie play-off medzi Žilinou a Slovanom sa začalo v elektrizujúcej atmosfére. Domáci pritlačili hostí od úvodných minúti. V 1. min bol vylúčený Frühauf a Žilinčania už po šiestich sekundách využili početnú prevahu, keď po strele Ďurkecha dorazil Drábek puk za Karhunenov chrbát - 1:0. Vyrovnať mohli hostia pri vylúčení Nemca, ale brankár Marek Laco kryl strely Lipianskeho a Bartánusa. Slovan pridal, zvyšoval obrátky, ale bez výraznejších šancí. Následné minúty boli bojom o každý centimeter ľadu. V druhej desaťminútovke úvodného dejstva sa najmä vylučovalo. Žilinčania mali početnú prevahu piatich proti trom, následne išli na trestnú lavicu Drevenák a Lipiansky. Domáci mali potom možnosť streliť druhý gól pri vylúčení Ďatelinku a keď sa už zdalo, že ani túto početnú prevahu nevyužijú, unikol Stupka, ideálne prihral Sýkorovi a ten druhýkrát prekonal bratislavského gólmana.

Druhá tretina bola opäť o vylúčeniach a o bojovnosti na ľade, ale ani jeden z tímov si neutvoril ideálne príležitosti na strelenie gólu. V 35. min využil zaváhanie obrany Slovana Sýkora, ale jeho samostatný nájazd Karhunen zlikvidoval.

Do tretej tretiny Slovan nastúpil v snahe zvrátiť nepriaznivý stav. Príležitosť mal pri vylučení Haranta v 45. min, ale tú nevyužil. O štyri minúty neskôr unikol po pravej strane obranca Jass, nezištne prihral pred bránku Lipianskemu a kapitán hostí vsietil kontaktný gól - 2:1. V nasledujúcich minútach sa hral rýchly hokej z jednej strany na druhú, príležitosti na zmenu výsledku mali domáci Róbert Huna a hosťujúci Hudec, no bez efektu. Dve minúty pred koncom zápasu Karhunen vykorčuľoval z bránky na striedačku, čo využil center prvého domáceho útoku Róbert Huna na strelenie tretieho gólu "vlkov". Slovan hral bez brankára aj v záverečných sekundách, ale stav zápasu sa už nezmenil.

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Som rád, že sme tento zápas vyhrali a vrátili sa do série. Hráči dnes túžili uspieť, čo sa im napokon aj podarilo. Hrali sme dosť presiloviek, teší ma, že aspoň dve z nich sme využili. Škoda samostatného nájazdu Sýkoru, mohli sme vyhrať vyšším rozdielom. Tešiť sa budeme iba do polnoci, potom sa už budeme pripravovať na stredajší zápas."
Roman Stantien (asistent trénera Slovana): "Po taktickej stránke sme nezvládli tento zápas v prvej tretine. Od toho sa odvíjal celý priebeh stretnutia. Inkasovali sme dva góly a už sme nedobehli to, čo sme pokazili v prvej časti duelu."