Highlighty: Proti Dinamu Riga sme získali prvý bod

0 0

V druhom domácom zápase Kontinentálnej Hokejovej Ligy sme prehrali s Dinamom Riga 2:3 po nájazdoch, do tabuľky si tak pripisujeme prvý bod.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Riga 2:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: Góly: 28. Bližňák (Michel Miklík, Štajnoch), 55. Michel Miklík (Vondrka, Bližňák) - 1. Indrašis (Karsums), 38. Karsums (K. Redlihs), rozhodujúci sam. nájazd Schremp

Vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Čerenkov - Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), stretnutie sledovalo 8034 divákov

HC SLOVAN: Janus - J. Tabaček, Sigalet, Švarný, Boumedienne, Štajnoch, V. Mihálik - Michel Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Bartovič - Šatan, Lipiansky, M. Bakoš - Preisinger, A. Šťastný, Ölvecký - od 33. T. Mikúš
Dinamo Riga: Jučers - K. Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Sotnieks, J. Redlihs, M. Carle - Indrašis, J. Johnson, Karsums - A. Giroux, Schremp, Niživijs - Meija, A. Džeriňš, Ivanans - Skvorcovs, Lipsbergs, Biezais

V zostave HC SLOVAN Bratislava nastúpil do zápasu už aj kapitán Miroslav Šatan, do brány sa postavil prvýkrát v KHL Jaroslav Janus. Hostia nás zaskočili už v 10 sekunde, keď Martiš Karsums vysunul pomedzi obrancov Miksa Indrašisa, ktorý poľahky otvoril skóre - 0:1. Rýchly gól našich hráčov zaskočil a dlhšie sa nevedeli dostať do tempa. Riga kontrolovala stredné pásmo a  nepúšťala našich útočníkov do vyložených príležitostí.  V 13. minúte skúšal šťastie dobrou strelou Vondrka, ale nemieril presne. V 16. minúte sa ocitol pri presilovke v čistej šanci Karsums, ale Janus zachránil. Do našej najväčšej šance v prvej dvadsaťminutovke sa dostal v oslabení Milan Bartovič, ktorý unikol obrancom Dinama, položil si aj brankára, ale poskakujúci puk za bránkovú čiaru neprešiel. Tesne pred prestávkou mieril z kruhov tvrdo obranca Sigalet, ale trafil len brankára Jučersa do ramena.

Naši hráči v úvode druhej časti zvýšili aktivitu a vytvorili si tlak. Lotyšský tím však aj naďalej pozorne bránil a pri hre v plnom počte nám nedával veľa šancí presadiť sa. V 27. minúte sme po dvoch fauloch Dinama v krátkom časovom intervale hrali presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú po rýchlych prihrávkach využil presnou strelou spomedzi kruhov Mário Bližňák - 2:2. Gól našich chlapcov povzbudil, tlak pokračoval, ale ďalší gól sme zo značnej prevahy nepridali.  Na ľade sa bojovalo predovšetkým v strednom pásme, súperi si veľa priestoru na rozohrávku nenechávali. Hostia išli opäť do vedenia v 38. min, keď pri presilovke našiel Krišjanis Redlihs prihrávkou na modrú medzi obrancov Karsumsa, ktorý obstrelil Jaroslava Janusa - 1:2

V záverečnej tretine to bol boj o každý puk. Hostia sa sústredili predovšetkým na pozornú defenzívu a bránenie výsledku. Na obrannej modrej vytvorili hrádzu, cez ktorú sme sa len ťažko dostávali. S pribúdajúcim časom sme stupňovali našu aktivitu a chceli zápas vyrovnať, čo sa v 55. min na radosť 8 043 divákov aj podarilo. Vondrka našiel spoza bránky nepokrytého Michela Miklíka, ktorý delovkou trafil presne a vyrovnal na 2:2. Keďže v závere zápasu neuspel v príležitosti Miklík a ani hostia z rýchlych brejkov, zápas išiel do predĺženia.

V úvode predĺženia sa ocitol pred brankárom Dinama osamotený Vondrka, so strelou však dlho váhal a napokon mu súper strelecký pokus zlikvidoval. Čadovi zverenci boli v predĺžení aktívnejším mužstvom, mali viac z hry, ale nedokázali sa gólovo presadiť.  O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Z nášho mužstva sa z trojice Miklík, Šatan, Vondrka presadil iba druhý menovaný, čo na dva presné zásahy hráčov Dinama nestačilo. Ďalší zápas odohráme už v pondelok o 19:00 proti Spartaku Moskva.

Hlasy:
Rostislav Čada (HC SLOVAN): "Dnes sa nám stala tá najhoršia vec, ktorá sa môže stať domácemu tímu. Po úvodnom buly sme z prvého útoku inkasovali. Prvý gól podlomil naše sebavedomie a odhodlanie uspieť v tomto súboji. Vďaka fyzickej práci a vôli sme dokázali držať v prvej tretine so súperom krok, podarilo sa nám vrátiť do zápasu a vyrovnali sme hru. V tretej tretine a obzvlášť v predĺžení vďaka aktivite a snahe vyhrať doma sme boli bližšie k víťazstvu. Je treba oceniť podporu divákov v dobe, keď sa nám nedarilo. V oboch súbojoch sme boli súperom viac ako vyrovnaným protivníkom. Už v pondelok sa pokúsime získať tri body."
Pekka Rautakalio (Dinamo Riga): "Som veľmi, že sme prišli do nádherného mesta s krásnym štadiónom. Slovan má za sebou bohatú históriu a mali sme pred ním a jeho históriou veľký rešpekt. Pred dvoma dňami nám prvý zápas v Prahe nevyšiel podľa predstáv, nezačali sme ho najlepšie a tri body nám ušli pomedzi prsty. Som rád, že dnes sme zachytili začiatok a dali rýchly gól. Slovan hral dnes skutočne veľmi dobre, dostal nás chvíľami pod tlak. Náš výkon bol oveľa lepší ako v prvom súboji."

_______________________________________________________________

Слован Братислава - Динамо Рига 2:3Б (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Голы: 28. Ближняк (Миклик, Штайнох), 55. Миклик (Вондрка ,Ближняк) – 1. Индрашис (Карсумс), 38. Карсумс (Редлихс К.), решающий буллит Шремп

Удаления: 3:4, большинства 1:1, меньшинство 0:0, судьи: Захаров, Черенков – Сивов, Шелянин (все русские), зрители: 8034

Составы команд:
Слован: Янус – Табачек, Сигалет, Шварни, Бумедьенн, Штайнох, Мигалик – Миклик, Ближняк, Вондрка – Кукумберг, Китнар, Бартович – Шатан, Липьянский, Бакош – Прайзингер, Штястны, Олвецки – с 33 минуты Микуш
Динамо Рига: Ючерс - Редлихс К., Галвиньш, Цибульскис, Сотниекс, Редлихс Е, Карле – Индрашис, Джонсон, Карсумс – Жиру, Шремп, Ниживий – Мейя, Джериньш, Ивананс – Скворцов, Липсбергс, Биезайс

В составе нашей команды не отсутствовал Мирослав Шатан. В первый раз был в ворота  поставлен Ярослав Янус. Гости из Риги вели счёт уже на 10 секунде когда после ошибки в защитезабил гол Индрашис. Хоккеисты нашей команды были поражены и на длительное время не смогли добиться успеха.  На 28-ой минуте Ближняк восстановил равновесие 1:1 имея на одного игрока больше. Равновесие длилось только 10 минут, когда Карсумс переиграл голкипера Януса - 2:1. Наши хоккеисты в конце матча боролись за равновесие. Им это удалось.  На 55-ой минуте Вондрка нашёл в непосредственной близости от ворот Миклика, который броском с близкого расстояния не дал шанс Ючерсу  в воротах Динама и сделал счет равным. В самом конце третьего периода хоккеисты не забили гола и командам пришлось выяснять победителя при помощи продолжения. Хотя наши хоккеисты играли лучше, мы гола не забили. Матч разрешило штрафное времени в котором забил буллит только Шатан. Рижане использовали оба своих броска. Мы получили свой перывй гол в КХЛ.