Príprava pokračuje proti Minsku!

0 0

Po 9-dňovom bloku tréningov čaká v piatok HC SLOVAN druhý prípravný zápas. Zverenci trénera Čadu naň opäť vycestujú do susedného Česka. V Kravařoch si o 17:00 zahrajú s Dinamom Minsk.

Zápasový vstup do novej sezóny belasým vyšiel. Minulý týždeň v utorok sme síce prehrávali v Liberci s Novokuzneckom pár minút pred koncom duelu o dva góly, ale skvelým finišom sme si po zásahoch Surového a Nagya vynútili predĺženie. V ňom o našom triumfe 3:2 rozhodol kapitán Milan Bartovič. V bráne sa výborným výkonom predviedol mladík Godla, kouč Čada bol spokojný s výkonom celého tímu.

Druhou previerkou pred naším tretím ročníkom v KHL bude súboj s Dinamom Minsk. Na lavičke bieloruského tímu bude znova stáť Ľubomír Pokovič, ktorý na nej počas vlaňajšej nevydarenej sezóny (posledné miesto v Západnej konferencii) nahradil Alexandra Andrijevského. Útechou mu bola aspoň finálová účasť v Nadežda Cupe. V tomto ročníku bude jeho jednoznačnou úlohou dostať Dinamo po dvoch rokoch do play-off.

Do bieloruskej metropoly zamierilo počas letnej prestávky viacero posíl. Až pätica hokejistov sa do Minsku presťahovala z chorvátskeho Medveščaku Záhreb. Okrem štvorice hráčov zo zámoria je medzi nimi aj slovenský obranca Ivan Švarný.

Najväčšou posilou nášho piatkového súpera je Jonathan Cheechoo. Kanadský krídelník pôsobil v poslednom ročníku taktiež v Medveščaku. S 19 gólmi bol najlepším strelcom svojho bývalého mužstva a potvrdil tak povesť kanoniera. Veď v sezóne 2005/06 sa v drese San Jose Sharks stal s 56 presnými zásahmi najlepším strelcom NHL!

Ďalšou cennou posilou Minska je Ryan Vesce. Aj tento americký útočník zamieril do Bieloruska práve z chorvátskeho hlavného mesta, kde sa mu vlani darilo. Na konto si pripísal 35 bodov (15+20). Tréner Pokovič sa bude určite spoliehať na spoluprácu týchto dvoch hviezdnych ofenzívnych hráčov.

Špeciálny náboj bude mať tento duel nielen pre Ivana Švarného, ktorý odohral v Bratislave niekoľko úspešných sezón. Zaujímavé pocity určite zažije aj posila belasých Kurtis Foster. Kanadský obranca tiež odohral minulý ročník v Chorvátsku. Na ľade sa tak stretne až s piatimi nedávnymi spoluhráčmi. Nové posily Minska pozná veľmi dobre aj Matt Murley. Ten po zranení priehlavku už začal s tréningom na ľade, no v zostave Slovana sa ešte neobjaví.

V uplynulom ročníku sa nám v súbojoch s Dinamom príliš nedarilo. V základnej časti sme prehrali v Minsku, na domácom ľade sme súpera zdolali po samostatných nájazdoch. V 1. kole Nadežda Cupu sme s ním prehrali oba duely a sezóna sa pre nás skončila.

V poradí tretí prípravný zápas odohrá HC SLOVAN už v stredu 6. augusta. Belasých čaká známa cesta do Košíc, v Steel Arene si o 17:00 zmerajú sily so svojím tradičným extraligovým rivalom.