Prinesie tretí zápas na tripe prvé body?

0 0

Treťou zastávkou na prvom tripe v novom roku je Nižnekamsk. Proti Neftechimiku nastúpime v utorok o 14:00.

Vo vyrovnanom zápase na ľade Čeľabinsku sme boli až do posledných sekúnd v hre o body. Traktor sa dvoma gólmi v druhej tretine dostal do vedenia. V záverečnej časti hry sme po góle Radivojeviča znížili na 1:2, ale vyrovnania a zisku prvých bodov na januárovom výjazde sme sa nakoniec nedočkali.

Predposledný zápas na tomto tripe odohráme v Nižnekamsku. Ten prežíva od konca novembra hlbokú krízu. Neftechimik vyhral iba dva z posledných štrnástich duelov. Jeho šance na play-off preto výrazne poklesli. V nedeľňajšom domácom súboji získal aspoň bod, keď Rige podľahol 1:2 po predĺžení. S bilanciou 14 víťazstiev – 27 prehier a ziskom 42 bodov je vo Východnej konferencii na 12. mieste.

V decembri sa v KHL naplno rozkrútil prestupový kolotoč a v Nižnekamsku sa udialo viacero zmien. Jednou z nich bol odchod slovenského kapitána Martina Cibáka do Viťazu Podolsk. Za svoj teraz už bývalý tím nazbieral v aktuálnej sezóne 12 bodov (6+6). Zo Slovana získal Neftechimik v závere roka Tomáša Netíka. Český útočník odohral za svojho nového zamestnávateľa päť zápasov a na zápis do kanadského bodovania zatiaľ iba čaká.

Suverénnym lídrom produktivity nášho najbližšieho súpera je Jegor Milovzorov. V 34 dueloch si pripísal 29 bodov (14+15) a zároveň je aj najlepším strelcom mužstva. Po novom roku sa do zostavy Neftechimiku vrátil Petr Koukal. Český útočník laboroval v decembri so zraneným kolenom. Predtým stihol nastúpiť na 34 súbojov, získal v nich 14 bodov (5+9).

Tréner Dmitrij Balmin zvykne často miešať zostavou. Za Nižnekamsk nastúpilo v tomto ročníku už 38 hokejistov (2 brankári, 13 obrancov a 23 útočníkov). Najväčší priestor na ľade dostáva obranca Nikolaj Belov. Doteraz odohral 39 duelov, v priemere na ľade strávi viac ako 21 minút. V produktivite obrancov je lídrom tímu, na konte má 10 bodov (4+6).

V poslednom zápase Neftechimiku sa do brány postavil Matt Dalton. Pre kanadského brankára to bol iba desiaty štart v tejto sezóne, k víťazstvu doviedol svoj svoj tím iba v dvoch prípadoch. Proti Rige si pripísal 17 úspešných zákrokov a vychytal aspoň bod. Do brány by sa tak mohol postaviť aj v súboji s HC SLOVAN.

Pred jedenástimi dňami sme sa s Nižnekamskom stretli v domácej SLOVNAFT Arene. Po vianočných sviatkoch sme sa rozbiehali pomalšie a súper sa dostal do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sme troma gólmi Bartoviča, Vondrku a Tomáša Mikúša predviedli rýchly obrat. V záverečnej časti hry naše víťazstvo 4:2 spečatil druhým presným zásahom v zápase Michal Vondrka.

Zápas Neftechimik Nižnekamsk – HC SLOVAN môžete v utorok o 14:00 sledovať na televízii Sport2.