Prehra s výborne hrajúcim Jokeritom

0 0

Hokejistom Slovana domáci zápas po tripe nevyšiel, Jokeritu Helsinki sme podľahli 2:4

HC SLOVAN Bratislava - Jokerit Helsinki 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. L. Nagy (Tičar), 55. Jeglič (z tr. streľania) - 14. Moses (Omark, Lajunen), 26. Rita (Harju, Karalahti), 30. Koukal (Moses, Omark), 45. Harju (Rita) Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Karalahti (Jokerit) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Naumov - A. Medvedev (všetci Rus.), Balodis (Lot.), 10 055 divákov

HC SLOVAN:
Janus - Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, od 31. min J. Brejčák - Netík, Surový, Bartovič - Vondrka, Murley, L. Hudáček - L. Nagy, Tičar, Jeglič - A. Šťastný, Bližňák, Lunter
Jokerit: H. Karlsson - Lajunen, Gunderson, Karalahti, Korpikari, Väänänen, Ohtamaa - Aaltonen, N. Kapanen, Sallinen - Rita, Harju, Mäki - Moses, Koukal, Omark - Pöysti, Hahl, Ben-Amor

Prvú veľkú šancu nedeľňajšieho duelu mali hostia z Helsínk, no útočník Rita namieril v úniku len do konštrukcie Janusovej bránky. Opraty duelu potom prevzal Slovan a gólman H. Karlsson sa nemohol sťažovať na nedostatok práce, no domácemu kolektívu sa nepodarilo skórovať v prvej presilovke. Ďalšiu expresne už po dvanástich sekundách zužitkoval L. Nagy, ktorý nastúpil proti svojmu predchádzajúcemu zamestnávateľovi. Odpoveď "žolíkov" na seba nenechala dlho čakať a rovnako v početnej výhode vyrovnal Moses.

Od úvodu druhej časti mali prevahu hráči Helsínk. V 26. min si "belasá" obrana nedala pozor na Ritu a ten poslal Jokerit do vedenia - 1:2. Aktívna hra hostí viedla o necelých päť minút neskôr k ďalšiemu gólu, keď Koukal do odkrytej bránky upravil na 1:3. Slovan potom nevyužil dve presilovky, v oboch prípadoch bol na trestnej lavici Karalahti.

V 45. min zvýšil už na rozdiel troch gólov Harju, ktorý využil prihrávku Ritu spoza bránky. V 55. min skorigoval Jeglič, ktorý po faule Gundersona premenil trestné strieľanie. V závere stretnutia hral Slovan power-play, no zdramatizovať zápas sa mu už nepodarilo.

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Tak, ako sa snažíme na každý zápas, aj na duel s Jokeritom sme sa dobre pripravili. V úvode zápasu sme boli lepší, aktívnejší, mali sme viac striel i šancí. Škoda, že sme z tlaku dokázali využiť iba jeden gól. V druhej časti hry opäť prišiel výpadok, čo sa nám stáva v poslednom čase dosť často. Prestali sme sa hýbať, zle sme bránili a dovolili sme súperovi skórovať z ľahkých šancí. Boli sme pasívni, hrali sme príliš komplikovane. V tretej tretine súper výborne bránil, nedostali sme k skórovaniu. Musíme naďalej na sebe makať, pokračovať v snažení a verím, že prídu aj víťazstvá. Musíme byť koncentrovaní celých 60 minút."