Spartak rozhodol v druhej tretine

0 0

Slovan nebodoval ani v druhom zápase na tripe. Spartaku Moskva sme podľahli 0:5.

Spartak Moskva – HC SLOVAN Bratislava 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 22. Krutov (Rjazantcev, Junkov), 33. Quint (Bobrov), 35. Anderson, 44. Anderson (Quint, Špirko), 59.Špirko (Wandell)

Kompletné štatistiky TU.

Spartak Moskva: Glass – Sergejev, Quint, Megalinsky, Bodrov, Rjazancev, Kulik, Sorokin, Mamkin – Wandell, Špirko, Anderson – Volkov, Nikulin, Kozlov – Nikoncev, Junkov, Krutov – Bobrov, Medvedev, Černjkh
HC SLOVAN Bratislava: Janus – Škoula, Sersen, Kutlák, Sigalet, Mojžíš, Štajnoch, Kolena, Mihálik – Bartovič, Bližňák, Miklík – Vondrka, Netík, Juraj Mikúš – Kukumberg, Hudáček, Ölvecký – Mráz, Tomáš Mikúš, Daňo

HC SLOVAN nastúpil proti Spartaku takmer v rovnakej zostave ako v neúspešnom prvom zápase na ľade Donbassu Doneck. Čadovi zverenci mali hneď v úvode výhodu presilovej hry, no Glassa zamestnal len Miklík. Domáci prvýkrát pohrozili v piatej minúte, Krutov strieľal tesne vedľa. V 10. minúte unikol Mário Bližňák, domáci Sergejev ho zastavil len za cenu faulu, no nariadené trestné strieľanie zneškodnil Glass. Obe mužstvá mali v prvej časti hry niekoľko presiloviek, obaja brankári  však držali čisté konto.

Druhé dejstvo začal lepšie domáci Spartak. Krutov sa dostal v 22. minúte spoza brány až k zakončeniu a jeho strela skončila v sieti – 1:0. O okamžité vyrovnanie sa pokúšali Michal Vondrka, Libor Hudáček, a po nich aj Peter Ölvecký, Jeff Glas bol pozorný. V druhej tretine sa hra prelievala zo strany na stranu, v permanencii musel byť po strele Wandella aj Janus. Blízko k vyrovnaniu bol aj Tomáš Mikúš, nemieril však presne. V 32. Minúte si v strednom pásme nerozumel Vondrka s Netíkom k puku sa dostal Quint a tvrdou strelou prekonal Janusa – 2:0. Prostredná časť hry nám vôbec nevyšla, po Kutlákovom zaľahnutí puku v bránkovisku, premenil trestné strieľanie Matt Anderson – 3:0.

Slovanisti pokračovali v nepresvedčivom výkone aj v tretej tretine. V 44. minúte dostal pred Janusom veľa priestoru Anderson a svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 4:0. Výborný Glass podržal domácich aj počas našej presilovky, keď mal dobré šance Sersen i Vondrka. V 50. minúte zachránil pri Nikoncevovej dobrej strele Janus. Na druhej strane padal puk po Kukumbergovej strele už za Glassa, v poslednej chvíli však zasiahol jeden z domácich obrancov. V záverečných minútach sa našim chlapcom aj napriek veľkej snahe a niekoľkým dobrým príležitostiam gól skvele chytajúcemu Glassovi streliť nepodarilo. Naopak v 59. minúte sa v presilovke presadil a spečatil Špirko na konečných 5:0.

Rostislav Čada (HC SLOVAN Bratislava): Zápas bol dlho vyrovnaný, svedčí o tom aj pomer striel. Spartak bol efektívnejší, pomohol mu prvý gól v našej sieti a premenené trestné strieľanie. Ak chceme byť úspešní musíme ďalej tvrdo a usilovne pracovať.