Pred zápasom v Chabarovsku

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava odohrajú zajtra o 9:00 (SEČ) prvý zápas zo štyroch, ktoré ich čakajú na v poradí piatom tripe v sezóne. Čadovi zverenci si okrem ťažkého súpera budú musieť poradiť s únavou po dlhej 12-hodinovej ceste a 10-hodinovým časovým posunom.

Prvý vzajomný zápas v sezóne skončil lepšie pre Slovan. Na konci októbra sme Amur pred vypredanou Slovnaft Arénou zdolali 4:2. Slovanistom vyšla prvá tretina, keď po góloch Sekeru, Lipianskeho a Ölveckého viedli už 3:0. Amur síce v druhom dejstve zásluhou Loginova a Pyörälä znížil, no v 59. minúte upravil na konečných 4:2 Michel Miklík. V zápase vychytal svoje prvé víťazstvo v KHL brankár Branislav Konrád, ktorý si poradil s 18 strelami súpera.

Slovanisti si budú v Chabarovsku musieť dať pozor najmä na českého útočníka Jakuba Petružálka, ktorý s 29 bodmi v 29 zápasoch vedie kanadské bodovanie svojho tímu. Dvadsaťjedna bodov v sezóne dokázal nazbierať fínsky útočník Juha-Pekka Hyntonen a o štyri body menej má Dmitrij Tarasov. Z obrancov má najviac bodov Alexander Osipov – 29 zápasov, 14 bodov.  Darí sa tiež Igorovi Ožiganovi, ktorý má na konte desať bodov za dva góly a osem asistencii. Na brankárskom poste sa striedali Alexej Murygin a Slovák Ján Lašák. Prvý menovaný odchytal v sezóne 18 zápasov s úspešnosťou 91,4% zákrokov. Lašák až do zranenia nastúpil v dvanástich zápasoch s úspešnosťou 90,6% zákrokov. Minulý týždeň však Lašáka z Chabarovska vyhodili a doposiaľ nám nie je známe jeho ďalšie pôsobisko.

Amuru patrí aktuálne jedenásta priečka vo východnej konferencii. Tím trénera Hannu Jortikku nazbieral v 29 zápasoch 29 bodov.