Pred zápasom s Popradom: V minulej sezóne vzácne vyrovnané zápasy

0 0

3 výhry a 3 prehry, to je bilancia nášho tímu v minule sezóny proti nášmu piatkovému súperovi

Už v piatok odohrajú naši hokejisti svoj prvý domáci zápas v extralge na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu po dvoch sezónach strávených v Ružinove.

Dnes sa trochu detailnejšie pozrieme na vzájomné zápasy nášho klubu s Popradom. V minulej sezóne sme s Popradčanmi odohrali 6 zápasov s bilanciou 3 výhry a 3 prehry. Jedna z našich výhier sa zrodila po predĺžení, naopak, jedna z prehier bola taktiež až v rámci nadstaveného času.

9.kolo výhra 4:3 (doma)

Úvodný súboj s Popradom sme nezačali dobre. Lundberg strelil v prvej tretine dva góly a do kabín sme išli s dvojgólovým mankom. Ešte v prvej polovici druhej tretiny sme vyrovnali, góly strelili Hujsa a Demel. Rozhodujúci náskok nám zabezpečil Róbert Huna, ktorý strelil dva góly v záverečnej časti hry. Kramár síce znížil necelé dve minúty pred koncom zápasu na rozdiel jediného gólu, no tri body ostali u nás. V zápase nastúpil aj Miro Šatan, pripísal si bod za asistenciu pri druhom góle. Zápas bol vypredaný!

18.kolo prehra 0:5 (vonku)

Zápas v Poprade nás zastihol v katastrofálnej forme, čo potvrdil aj výsledok. Na východe sme inkasovali päť gólov, hoci v prvej tretine sme statočne odolávali a diváci videli gól až v druhej tretine. Treba však povedať, že z našej strany sa jednalo o hrozný výkon, za dve tretiny sme vystrelili na bránu len 5 krát, prvú tretinu sme prehrali na strely neuveriteľným pomerom 24:2. Gól sme dostali až v 27. minúte, opäť sa činil Lundberg, ktorého následoval dvoma gólmi Ladislav Nagy, po góle strelili Brejčák a Jasečko. Zápas sledovalo 4400 divákov.

27.kolo prehra 4:5 po predĺžení (doma)

Pred domácimi fanúšikmi sme vykorčuľovali na ľad už pod taktovkou Zdena Cígera. Opäť nám ušiel úvod, podobne ako v prvom vzájomnom zápase, aj v tomto stretnutí sme prehrávali v prvej tretine 0:2 po góloch Kmiťa a Paločka. Nám sa však podarilo vrátiť do stretnutia 12 sekúnd pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky, presadil sa Lipiansky. Poprad získal opäť dvojgólové vedenie, gól strelil Nagy. V 37. minúte sa diali veci, v priebehu 22 sekúnd sme vyrovnali na 3:3, druhým gólom v zápase zdramatizoval stretnutie Lipiansky a následne Schnabel od modrej vyrovnal. V tretej tretine sme prvýkrát viedli, zo streleného gólu sa radoval Demel. Vedenie nám nevydržalo dlho, o necelú minútu a pol vyrovnal na 4:4 Lapšanský. Zápas išiel do predĺženie, ktoré rozhodol Kmiť bombou z uhla. Zápas sledovalo skoro 3000 divákov.

36.kolo výhra 5:4 po predĺžení (vonku)

Popradu sme vrátili požičané hneď pri najbližšiej príležitosti, dokonca rovnakým skóre. Vzhľadom na priebeh zápasu sme však bod stratili. V 23.minúte sme viedli 3:0, dva góly dal Skokan, jeden Buc. Výborne rozohratý zápas však skomplikovala popradská dvojica Lapšanský - Klouda. V 51. minúte Bulík zvýšil na 4:2, onedlho Jaško znížil, aby sme dostali gól 24 sekúnd pred koncom. Katom trojbodových nádejí bol Kmiť. Kanaďan Jackman však 14 sekúnd pred koncom predĺženia zaznamenal víťazný gól, na ktorý mu nahrával aj Miroslav Šatan. Zápas bol opäť vypredaný, do Popradu si našlo cestu 4400 priaznivcov kamzíkov.

45.kolo výhra 4:1 (doma)

Posledný domáci zápas proti Popradu nám vyšiel jednoznačne najlepšie, hoci nás Popradčania prestrieľali v pomere 49:23. Góly zaznamenali hlavne mladí hráči, ktorí strelili tri zo štyroch gólov Slovana. Postupne sa presadili Preisinger, Skokan a Bakoš. Na 1:0 dával Bulík. Gól sme dostali, ako inak, od Kmiťa.

54.kolo prehra 2:3 (vonku)

Úplne posledný zápas základnej časti sme odohrali v Poprade. Opäť sme viedli po góle Skokana, no domáci Takáčom vyrovnali ešte v prvej tretine. Na ďalší gól čakali domáci fanúšikovia až do 54. minúty, na ich radosť sa dostali Popradčania do vedenia gólom Lapšanského. V 55. minúte vyrovnal Hájek a vyzeralo to na ďalšie predĺženie. Lapšanský však v 58.minúte strelil víťazný gól domácich.

V stredu sa pozrieme na káder nášho súpera a zaostríme na Martina Kuľhu a Ľuba Vaica, ktorí sa v piatok predstavia proti Slovanu prvýkrát od ich odchodu z nášho klubu. Vo štvrtok zistíme, čo je nové u nás, kto nastúpi, kto nie, pripomenieme vám, kto je nový v belasom drese. A nezabudnite, že už v stredu začína pre nás liga zápasom proti SR 20!