Pred 52.kolom Slovnaft Extraligy

0 0

Ako zamotajú dnešné zápasy situáciu ohľadom postupu do play-off?

Po reprezentačnej prestávke nás opäť dnes čaká Slovnaft extraliga a jej 52. kolo.

HK ŠKP Poprad - HC 05 Banská Bystrica

Popradčania privítajú v šlágri kola tretiu Banskú Bystricu, pred ktorou majú momentálne šesťbodový náskok. Naposledy sa Kamzíci predstavili pod Zoborom, kde vydolovali dva body za výhru 4:3 po predĺžení. Z posledných piatich duelov vyhrali Východniari len dva a ak nechcú zbytočne hazardovať s druhým miestom, proti Banskej Bystrici by mali zabodovať. "Barani" v poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou podľahli na vlastnom ľade o play off bojujúcim Záhorákom futbalovým výsledkom 0:1 a nebodovali už v dvoch po sebe idúcich zápasoch. Pod Tatrami ešte hostia spod Urpína v tejto sezóne nevyhrali, ale možno sa dočkajú na tretí pokus.

Aktuálna sezóna: 2:4 (v), 3:1 (d), 2:0 (v), 3:2 sn (d), 4:6 (v)

Dukla Trenčín - HC Košice

Dukle sa pred reprezentačnou prestávkou darilo ozaj výborne a v piatich extraligových dueloch nazbierala slušných 12 bodov, vďaka ktorým stále pomýšľa aj na konečné štvrté miesto. V poslednom zápase zaknihovali Trenčania dôležité víťazstvo v Bratislave a po Banskej Bystrici tak zdolali aj ďalšieho súpera z kategórie "kvalitnejších". Oceliari už nejaký ten piatok dohrávajú základnú časť v pozícii neohrozeného lídra. Pred zápasom s Duklou sa ešte zastavia vo Zvolene, kde ich čaká dohrávka 50. kola. Hokejisti úradujúceho majstra momentálne ťahajú päťzápasovú víťaznú šnúru a len bodík im chýba k tomu, aby vyrovnali vlastný rekord v počte získaných bodov v základnej časti.

Aktuálna sezóna: 4:3 sn (v), 2:6 (v), 2:4 (d), 4:1 (d), 0:3 (v)

MHC Martin - MsHK Žilina

Ak chcú v Martine aj naďalej živiť nádeje na play off, proti Vlkom musia bezpodmienečne vyhrať. Martinčania neokúsili chuť víťazstva už v troch po sebe idúcich zápasoch a zaznamenali v nich len dva body. Naposledy naplno zabodovali ešte koncom januára proti Skalici. Žilinčania už nejakú dobu vedia, že opäť po roku ich čaká baráž o udržanie sa v Slovnaft extralige. Po ôsmich prehrách v rade sa Vlci konečne dočkali plného bodového zisku proti "dvadsiatke", ktorú zdolali bez väčších problémov 6:2. Proti Martinu majú Žilinčania mierne negatívnu bilanciu, ale v posledných dvoch vzájomných zápasoch ťahali za dlhší koniec povrazu práve Vlci.

Aktuálna sezóna: 2:1 (v), 5:4 (d), 3:0 (v), 1:2 (d), 2:3 pp (v)

HKM Zvolen - HK Nitra

Zvolenčanov ešte čakala pred týmto duelom nepodarená dohrávka 50. kola proti Košiciam, keďže kvôli poruche rolby nemohli tento zápas odohrať v pôvodnom termíne. Zverenci trénera Bokroša nastúpili na svoj posledný "riadny" duel v Žiline, kde dokázali uspieť a zároveň prerušili trojzápasovú šnúru prehier. Aj napriek nie príliš vydarenému obdobiu sú stále v hre aj o konečné 5. miesto. Nitrania si len včera poradili s mladíkmi z "dvadsiatky" a momentálne im patrí posledné postupové miesto s bodovým náskokom pred Martinom, ktorý hostia hneď v najbližšom kole. Z posledných troch zápasov vydolovali hokejisti spod Zobora sedem bodov a čaká ich ešte riadne hektický záver základnej časti.

Aktuálna sezóna: 4:1 (v), 4:3 sn (d), 4:2 (v), 1:3 (d), 0:4 (v)