Pred 36.kolom Slovnaft Extraligy

0 0

Pred Vianocami ešte dve kolá

Po reprezentačnej prestávke sa opäť hlási o slovo Slovnaft extraliga. Čaká nás 36. diel a v ňom päť extraligových duelov.

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice

„Baranom“ sa pred reprezentačnou prestávkou nedarilo podľa predstáv a z posledných šiestich vystúpení prehrali až päťkrát. Naposledy podľahli v Bratislave domácemu výberu 1:3 a pripísali si druhú prehru v rade. Proti Košiciam sa im navyše v tejto sezóne vôbec nedarí a doposiaľ prehrali v každom z troch zápasov. Oceliari odčinili zaváhanie z Trenčína doma proti Skalici, ktorej nadelili „osmičku“. V najbližších kolách ich ale čaká náročná séria zápasov na ľadoch súperov, ktorá ukáže ako na tom líder v skutočnosti je. Už zajtra čakajú Košičanov „Barani“, ktorí im majú čo vracať.

Aktuálna sezóna: 2:3 pp (v), 2:5 (d), 2:5 (v)

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina

Záhorákom sa podobne ako Banskej Bystrici prestalo dariť vyhrávať a momentálne ťahajú zverenci trénera Oremusa šesťzápasovú sériu prehier. Naposledy sa Skaličania tešili z víťazstva ešte koncom novembra v zápase so Zvolenom. Žilina v posledných dvoch zápasoch získala slušných päť bodov, no aj napriek tomu sa v tabuľke prepadla na nelichotivé 10. miesto s bodovou stratou na Nitru. V poslednom kole si zverenci trénera Tomka prilepšili o dva body po víťazstve nad Duklou.

Aktuálna sezóna: 1:3 (v), 4:1 (d), 4:2 (v)

Dukla Trenčín - HK Nitra

Trenčanom sa podarilo prestrihnúť dlhú 13-zápasovú víťaznú sériu majstra, ale v ďalšom kole tieto cenné body nepotvrdili na ľade Žiliny, kde prehrali 2:3 po predĺžení. V posledných piatich dueloch vydolovala Dukla deväť bodov a aj naďalej sa drží v prvej polovici extraligovej tabuľky. Nitrania sa zdá sa prebúdzajú zo zimného spánku a po triumfe na Martinom zaknihovali druhé víťazstvo v rade. V posledných šiestich zápasoch si prilepšili o 12 bodov a na postupové 8. miesto strácajú už len sedem bodov.

Aktuálna sezóna: 3:2 (v), 5:2 (d), 2:4 (v)

MHC Mountfield - HKM Zvolen

Martinčania majú od ideálnej formy taktiež ďaleko a fakt, že v posledných troch zápasoch nezískali ani len bod to len potvrdzuje. V poslednom zápase na ľade Nitry pritom hokejisti MHC dlho viedli, ale vďaka nezvládnutej poslednej desaťminútovke odchádzali opäť s prázdnymi rukami. Ani Zvolenčanom to v posledných kolách príliš nešlo a prehrali obe domáce stretnutia s Nitrou a neskôr aj s Popradom. V posledných štyroch zápasoch zdolali „Bokrošovci“ len Žilinu.

Aktuálna sezóna: 2:3 sn (v), 1:5 (d), 2:0 (v)